Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy ezekből a mai 10-13 éves kislányokból akik évekig futószáron lötyögnek, kihasznált vén gebéken, talpig gerincvédőben meg kobakban meg stb. , soha nem lesz lovas?

Figyelt kérdés

Az OKJ-s oktatóikkal napersze :) Szerintem az a céljuk a mai legtöbb "edzőnek" hogy minél tovább tanítsa a gyereket mert annál többet fizet apuci. Irdatlan mennyiségű pénzeket fizetnek ki a szülők a gyerek alapvetően lovagolni nem tanul meg.

És akkor dicsérik őket nyakrafőre, hogy milyen ügyes milyen tehetséges eközben sehol semmi. De a kiscsaj örül és elhiszi az apuka büszke az oktató meg röhög magának...

Aztán nagycsaj a kiscsaj s netalán felteszik egy lóra ami még menni is bír és a kislányka egyből lepottyan :D

Mi lesz ebből??


2016. dec. 13. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez a "mai" tipikus általánosító baromság, ami ráadásul tévesen sugallja, hogy minden régen tnuló ember tudott lovagolni. A valóságban pont ugyanennyire nem tudtak, és valószínűleg neked se akadnak okod a melled verésére. Persze, ahogy a mondás tartja: más szemében szálkát, sajátban a gerendát se, tehát nyilván okkal vered most itt a nyálad és okkal nem saját hiányosságaidra koncenrálsz, valszeg észre sem veszed őket. Az külön hab a tortán, hogy a "talpig gerincvédő" megintcsak mintha negatívum lenne. Azért ahhoz már komolyan síkhülyének kell lenni, hogy valaki szerint bármiféle biztonsági védőfelszerelés viselése szégyennek számítson, elárulom, attól nem leszel nagy fiú/lány, hogy szétvereted a koponyád...
2016. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
És ha nem lesz belőle lovas? Izomzata, mozgása sőt a lelke is fejlődik.
2016. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
66%
Én személy szerint 3 évig tanultam lovagolni. Hetente 4x jártam le legalább. Majdnem fél év volt csak azt megtanulni hogyan adjam neki a parancsokat ha rajta ülök. Egyedül, vezetőszár nélkül 2 év után mentünk el egyet először csak lépésben majd 2 hét múlva ügetésben is. Nagyon féltem mert nem 1x dobott le magáról de leporoltam magam és visszaültem. Vissza fogok menni lovagolni amint mind a 2 fiam eléri azt a kort hogy eldöntse akar-e velem tartani.
2016. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyszóval senkinek se tűnik fel, hogy az egész a pénzről szól...

Nem is èrtették meg mire szeretnék kilyukadni itt a példa.

Ismerősömék lánya 8 éves korábam kezdett eljárni lovagolni. Nem lószeretetből vagy ilyesmi csupán a szüleinek tetszett ez a sport mert hangzatos és a gazdagok sportja".

Elment a kiscsaj eleinte kevesebbszer aztán többször. Már ekkoriban láttam a kislányt lovagolni. Az edzője dicsérte én meg csak néztem ki a fejemből. Nem, nem azért mert én olyan jó lovas lennèk de én még neves oktatótól tanulhattam és a versenyzés világába is belekóstolhattam, mai napig lovakkal dolgozom.

Mindegy is. A lényeg, hogy az egyszer biztos, hogy az edzőm olyan lovat tett alám kezdetektől amit ő maga képzett ki.

Gerincvédő tán még nem is létezett kobakot terepre felvettük mikor tele voltak a lovak. Nem arra készített fel alapból hogy lefogok esni. Arratanított, hogy fennmaradjak.

Szőrén tanultunk meg lovagolni!! Szőrén! Egyszerű kantárral semmi kikötő lekötő felkötő és társai. Azután a nyeregben való lovaglás gyerekjátèk volt. Nem nevelték belénk a félelmet. Ők se féltek. Megbíztak a lóban amit ők képeztek ki. És hagytak minket egy kicsit veszélyben..

Tudták hogy ùgy nem lehet lovagolni hogy minden percben attól félsz te is mint edző es a gyerek is hogy leesik...

Na viszzatérve lovardákat váltott a kislány milliókat költött. 16 éves korában beállt versenyezni na innen még nagyobb röhej az egész.

Gyerekversenyekre ment 25+ éves gebével aki magától ment már mint egy automata.. És nyert műanyag kupákat :) És a szülők majd elszálltak hogy milyen tehetséges a kislány.

Lőn, hogy a 25+ os lò felvette a néhai nevet és elfogyott a fogyóholddal.

A lovarda tett a csaj segge alá egy szintèn tapasztalt lovat ámde ezt a lovat meg kellett egy kicsit lovagolni is. Nem csak utazni rajta. A kicsilány (8 ev lovas multtal, 16 evesen) leesett.Egyből.

Eztan abbahagyta a versenyt elkezdett csak hobbibol lovagolni karamba birka lovakon. Ez valo neki. Azota se tud lovagolni. Most 18 eves de esik bukik a lorol...

Röhej ugy ahogy van az egesz lovasoktatás.

Biztos vannak helyek ahol nem. De en azt tapasztalom hogy az ilyen "ti mennyi ido alatt tanultatok meg vagtazni?"- bol sem lesz lovas. Es nm is az a baj de hogy elvannak szalva maguktol azt se tudjak mi fan terem egy lo. Es azt se mondja nekem senki hogy ezek a 12 eves 30 kilos kislanyok megfognak egy komoly lovat mert ramjon a rohoges.

2016. dec. 13. 08:22
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Az alapokat meg kell tanulni normálisan,persze az már kóros ha valaki 2 évig futószáron van. Kobakot vegye is fel,mert ha bármi van a szülő egyből rohan perelni az oktatót a lovardát mindenki másban keresi a saját maga hülyeségét. A pénzlehúzás tényleg sok helyen jelen van, nagyon kevés az aki tényleg alkalmas oktatónak,80 százaléka kókler,annál fogva hogy ezeken a tanfolyamokon semmi követelmény,úgy van megcsinálva h minden hülye átmenjen. Az igazi szakemberek nincsenek megbecsülve mert elvesznek ezek között a csaló kóklerek közt,a szülő meg nem tudja mi a jó,csak az után megy amit mondanak neki,ennél fogva fel sem tűnik neki a lehúzás a gyereknek meg ugye jó h mindig csak a jót hallja,még ha nem is mindig az. Egy jó oktató dicsér is,de amikor a dicséret erőltetett már régen csak arról szól a dolog h maradjon ott a gyerek a szülővel fejőstehénnek akivel nehogyég később lovat is lehet vetetni ,és tartatni súlyos összegekért mellette lehúzni ahol csak lehet mert úgysem ért hozzá.
2016. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
A kikötőszár meg azért kell,mert kezdő lovas alatt megugrik a ló,hamarabb megfogod. Vannak súlyos esetek,leesik a gyereke és beperel,pedig kivédhetetlen helyzet,benne van a lovaglásban a dolog. Mindenért az oktató felel, ezért aki csak úgy szőrén szélnekenged minden kezdőt ,az egy kicsit féllábbal a bíróságon áll. Én kötelezem is h vegyék fel a biztonsági dolgokat,nem azért mert a félelemre nevelem,saját magam miatt,mert nem fogom egy idióta szülő helyett sem elvinni a balhét mert ugyan ő nem ad kobakot a kölykére,de a lovardai házirend előírja ,utána meg az egész balhét rámverik ,hát köszi nem. Inkább legyen rajta a kobak,gerincvédő karácsonyfa minden..abból még mindig kisebb baj lehet..
2016. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Látom szereted cikizni az embereket. Mert te egy marha jó lovas vagy és mindent tudsz nyertél olimpiát na parsze..na persze.. De ezek a mai lányok legalább is a többségük nagyon erölködik tanul... Az én edzőm is már gyerek kora óta lovazik és szerintem szuper oktató.. Én személy szerint 2-évig futószáraztam de csak azért mert 3 évesen kezdtem és nem tudtam volna 3-4 évesen szabadon vágtázni még a leglasabb pónin se... Na mindegy de most versenyzek díjugratásban 120-130 -on és még csak 14éves vagyok meg militaryzok.. És jé megtanultam lovagolni.. Ez se megy mindenkinek én,pl soha se fogok tudni jól úszni ehyszerüen nem megy valakinek meg a lovaglás nem.. És kész.
2016. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok .

Rosszul fogalmaztam nem mondom hogy megtanultam lovagolni.. Még mindig tanulhatnék egy csómót.. De nagyrészt fenn maradok a lovon..:D

2016. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Lovasoktatóként azt mondom van benne igazad, sok éve dolgozok és egyre beszaribbak, puhányabbak a gyerekek úgy általában. Amiben nincs igazad: A lovasoktatónak nem érdeke évekig futószárazni. A pénzes szülők csemetéiket rövid úton másik lovardába viszik, ha az nem fejlődik -szerintük- megfelelő ütemben. Más kérdés, hogy oktatói tevékenységem alatt nem egy "talpig gerincvédős" rinyagépből lett remek lovas, és olyan is akadt, hogy tehetséges bátor gyerek egyik napról a másikra abbahagyta a lovaglást.

Röviden: Nem tudhatod, hogy mi lesz ebből!

2016. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Igenigen, sajnos a legtöbb helyen a kicsiket csak utaztatják a lovon és nem fejlesztik őket, csak húzzák, húzzák az időt. Igazából velem is így volt ("nem, nem próbálhatod meg másodszorra a vágtát, majd következő alkalommal"-->na itt lett elegem) amíg nem lett saját lovam. Megtanultam az alapokat azért ugye a lovardában 4 év alatt, és utána segítséggel magamat és a kissé elrontott lovacskámat fejlesztettem (és persze még most is.)

De nem mindenki szeretne nagy lovas lenni, azt is vedd figyelembe. Valakinek elég az, hogy elandalog a naplementében, valakinek meg nem, és szeretne precízen lovagolni. És ha ezt szeretné vagy lovardát vált vagy beszél a lovasoktatókkal hogy másfajta edzést szeretne. :)

2016. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!