Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam lábán csontkinövés lehet?

Kashmir1215 kérdése:

A lovam lábán csontkinövés lehet?

Figyelt kérdés
Kb 2 naponta járok ki a lovamhoz q.5 éve van meg és ma terep után ahogy vizsgálgattam a lábait a jobb melső lábán (ahova az ínvédőt tesszük) azon a részen egy kicsi kemény púpot találtam. A másik lábán nem volt ilyen. Nem fáj neki. Nem sántit vagy hasonlók. Tudom h állatorvos de most azonnal nemtudok hívni. Vajon csontkinövés? És ha igen mivel nem izületen van és ott van ahol se ín se semmi mennyire akadályozza őt ez az aktív ugrómunkában? Jövőre versenyezni fogok. Eddig is ugrottam vele 120 cmket és van egy sejtésem.h ez eddig is ott volt mintha már láttam volna de nem biztos.. nos mégis okozhat gondot ha fizikailag nézve nem tevődik ki erőnek nem sért inat izmot izületet csak oldalra kiáll? Kb 6 mm átmérőjű 6 mm "magas" (tényleg kicsi)
2016. dec. 25. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani, de nem fog belehalni 1 hétig míg kiér az állatdoki, ne aggódj.
2016. dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tennék rá ínvédőt amíg nem látja az orvos. Ha low cost akarjátok nézni a dolgot, akkor az lesz a válasz, hogy nem fogja zavarni a munkában, ha valóban érdekel, hogy mi az ott, akkor röntgeneztetni kell. Lehet gyulladás után felszaporodott csont, lehet lepattant szilánk, ilyesmik, viszont az ínvédő pántját én nem csatolnám fölé, ha nem muszáj (helyette neoprén ínvédő, kemény hátsó héjjal opció lehet otthoni munkára).
2016. dec. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2016. dec. 26. 08:23
 4/4 anonim ***** válasza:
A doktor kiérkezéséig, ha tudsz szerezni kálijódos kenőcsöt, sokat tehetsz a dologért. Naponta jól be kell vele dörzsölni, ha friss a dolog, az is lehet, helyrehozza - de ehhez tényleg frissnek kell lennie... :-(
2016. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!