Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a verseny milyen szinvonalu...

Ez a verseny milyen szinvonalu mar?!

Figyelt kérdés

En nem tudom higy ez a verseny mirol szol de hogy a fijlovasoknak nem mondhato kislanyok tanugetnek a lekotott feju ponikon...nekem az mar sok

Ha nem tudjak normalisan szarra lovagolni a lovat akkor vagy ne versenyezzenek vagy valalljak fel hogy nem megy meg nekik de az hogy minden egyes lovon martingal es lekoto van...

En nem azt mondom hogy mindent csak termeszetesen stb... de egy dijlovas versenyen ez mar tulzas mert ezzel tudtom szerint a lovat kepezzuk es nem a lovas nemtudasat takarjuk el

Es miden gyerek lovan ilyen van...az meg csak a plussz a tetejere hogy valamelyik emelle a taudasa melle meg sarkantyut is felvesz amikor meg a labat se tudja nyugodtan tartani...de o mar annyira dijlovas hogy az mar neki kell


En versenyzokent erre nagyon kiakadtam

Nektek mi a velemenyetek?



[link]



2016. dec. 25. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A véleményem az hogy: Egyrészt igazad van, tényleg nem tanul meg soha szárra lovagolni egy lovat a gyerek, ha mindig lekötik neki a ló fejét. Bár ahogy néztem a kis fakó már kikötő nélkül is a földet szagolja, pedig a kiscsajnak nem sok köze van hozzá. DE! semmivel sem jobb, amikor hasonló kislányok égbe csapott fejjel vánszorgó lovakon huppognak. A lovak nyugodtak lazák, nem úgy néznek ki mint akiknek fájdalmai vannak, ápoltak, jól tápláltak. Nekem ez elég. Hogy helyes-e vagy sem arra a válasz nyilvánvaló. Kár idegeskedni rajta, ennél sokkal rosszabb dolgok történnek néhány lóval, akiket a gazdája nem megfelelően tart. Lekötve dolgozniuk egy órát kell, heti 6X legrosszabb esetben. Szóval nyugi már :)!
2016. dec. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez csak arra jó h sikerélménynek,köze sincs semmifajta díjlovagláshoz vsfy idomításhoz. Azért a bírói asztalnál jó eséllyel nem hobbira is alkalmatlan kamupatparellis senkiháziak ülnek,hanem szakeberek akik azért látják a fátol az erdőt és tisztában vannak a lovon való utazás és a lovaglás közötti különbségekkel. Egyébként igazad van,sarkantyút ráadni ezekre meg egy edzőt minősítő dolog a bírák előtt.
2016. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors velemenyt mentek a zoldek!

Nem azert mondtam mert a lonak olyan rossz lenne hogy belehal csupan a lovas nem fejlodik es buszkek magukra amikor az egesz csak egy latszat

2016. dec. 25. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs ezzel semmi baj...mármint tök jó ülésük van, egy 7 éves kislánytól ne várd el hogy szárra lovagolja a lovat, viszont valahol el kell kezdeni.
2016. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sokan büszkék magukra ok nélkül, de az ilyenekkel szembeni ellenérzést jobb elengedni, mert semmi értelme. Ők így csinálják, te máshogy csinálod, kész, ennyi.


Nem tudok németül, szóval nem tudom, hogy ez milyen verseny, de nem díjlovaglás. Gondolom valami póni klub x osztálya vagy ilyesmi. Azt viszont érdemes megemlíteni, hogy a magyarországi színvonal ettől még jóval lejjebb van.

2016. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kis lany nem lovagol rosszul! Nem azt mondom hogy kitűnő,de ügyesek a lovak is remelem meg fejlodnek! Meg amugy is mit erdekel az teged hogy hogy lovaglnak...ha szted hibasan lovagolnak a hibakat foleg a nagyokat a szakma egyszer egeszen busztos hogy vissza adja!!
2016. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen. De valahol el kell kezdeni.

De azért ne a német színvonalat szidjuk. Én örülnék, ha itthon ilyen minőségű lovasoktatás lenne és némely 12 éves internetes megmondókislánynak ilyen ülése lenne! :D

2016. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, bár a kikötő, ha jól használják,nem árt, de bevallom, hogy irigylem az a kislányt, mert elnézve a többi videóját ugratni nagyon szépen ugrat (kengyel nélkül is!)
2016. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, megnéztem a videót. Az a helyzet, hogy ezek gyerekek, a lovak lekötése pedig teljesen humánus. Nincsenek összekötözve, mint a sonka, lazák a szárak. Tényleg csak annyi a szerepük, hogy a tanulónak ne kelljen arra figyelnie, hogy a lova feje éppen az égben van valahol és össze-vissza feszeng, hanem tud figyelni az ülésére, az érzésre. Nem értem, mi a baj ezzel. Miért jobb, ha a gyerek küzd a lóval, elromlik az ülése vagy ki se fejlődik, félni fog? Ezekből a gyerekekből nagyon jó lovas lesz pár év múlva. Nem akarnak se ők, se az edzőik azzal fényeskedni, hogy na bezzeg, ők aztán segédszár nélkül is ellovagolják a lovat, mert csak az az igazi lovas, aki úgy lovagol. Ez egy ilyen itthoni izomkodós felfogás. Tudják, hogy hol a helyük, elfogadják, hogy erre itt még szükség van, és tudják, hogy később nem lesz. Nem értem. Teljesen színvonalas kis gyerekverseny. Örülnék, ha itthon így lovagolnának a gyereklovasok. Itt még teljesen mást néznek egy díjlovas versenyen, mint egy felnőtt, magasabb kategóriájú számban.


Illetve egy gondolat: a martingálba is bele lehet kötni, de az aztán végképp nem árt a lónak. Egyedül akkor lép hatásba, ha az kapkodja a fejét. Lehet, hogy felesleges felrakni, de nem is csinál vele bajt. A ló nem fog tőle kerekebben menni. Ha neki az jó, hogy felrakja, hát tegye.

2016. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!