Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni abban hogy...

KRIS82 kérdése:

Tudnátok segíteni abban hogy miért ágaskodik a Sethlandi pónim? 8 hónapos és nem tudom miért de ma miután kiengedtem a kertbe, visszasétált a kifutójába elém sétált és ágaskodott egyszer. Nem tudom miért.

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert egyedül tartod és kétségbeesetten vágyik társaságra 8 hónaposan?! (aka gyerekként).
2017. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Ennél pontosabban fogalmazott választ nem is igen kaphattál volna. Egy ekkora lónak még az anyja mellett lenne a helye, ahonnan már elbóklászhatna játszani a többiekkel. De legalábbis csikócsapatban, ahol egész nap gyúrhatnák egymást, aztán éjszaka pihi-szuszi...
2017. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerek még. Valószínű egyedül van.De lehet hogy valami probléma van és így próbál jelezni.Én is shetland pónival foglalkozom. (Lovardai póni )Nekem pl.az egyik oktató mondta hogy neki ágaskodik ha próbálja futózni. (Ő már 7evés )Nekem meg se próbálta meg soha.Ezzel arra utaltam hogy lehet hogy valami miatt nyugtalan/fél ez még adódhat bőven a korából de én egy picit utána járnék a dolognak.Remélem segítettem.
2017. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dominancia jele,feszegeti a határokat.Nem fogad el rangsorban felette állónak és próbálkozik.Határozottan kell fellépni ellene,mielőtt tovább fokozná.
2017. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos korban még nem ismerik azt a szót, hogy dominancia... Ilyenkor még csak a játék miatt ... hát, mi azt mondjuk, verekednek, ők azt, hogy játszanak. Kinek mi a játék :) De ebből fog később kialakulni, hogy ki hol lesz az alapsorrendben, amit naponta újra lehet tárgyalni két évesen. Ha a csikó az anyja nyakában lóg, nem lenyomni akarja, csak baromira unatkozik. A háromévesek a bölcsiben-oviban sem a sorrend miatt nyúzzák-húzzák egymást. Jó lenne, ha legalább egy kecske vagy birka lenne mellette, a kölöknek az is elfoglaltság, ha együtt esznek, alszanak. Meg, ha bosszanthatja :D
2017. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!