Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez sok haladás...

Szerintetek ez sok haladás ennyi idő alatt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy shetland póni akivel aug.végen kezdtem el foglalkozni és már az elejétől kezdve láttam hogy nagyon tanulékony. Már az nap délután megengedte hogy rá tegyek egy kötőféket. Másnak csípett és kapadozott. Ezután nem volt rajta semmi csak nyugodtan sétált mellettem. Megálltam ő is. Kocogtam ügetett. Ezt 1nap alatt.Majd kezdtem rájönni hogy mindentől fosik .Valószínű ráerőltettek. Pl futoszár nyereg

Kantár

De ha más kezében volt a pucoló eszközöktől is.Mára már szépen cavaletti -zik kb.30cm et ugrik és futozik ostor nélkül (attól retteg).Mástól még mindig tart de nekem egy kisangyal.kb szűk

fél év volt ez.Ezzel inkább az a kérdésem hogy ha heti 1 alkalommal folytatom továbbra is mi a reális még fél év múlva. Előre köszi az értelmes válaszokat. ☺🐴 (Az még fontos hogy foggyott egy picit.Nagyon dagi volt.Még most is egy gombóc de a lovarda tulaja azt mondta látszik rajta.)



#Lovak'shetland póni #földről képzés
2017. jan. 6. 00:25
 1/6 anonim válasza:
36%
Ne haragudj, nem értek a lovakhoz. Én kutyákat nevelek, a németjuhászom nekem is egy kis beszari, de borzasztó okos :) Parancsra ugat, átugrál mindent és tiszteletteljesen követi minden lépésemet és előreenged ha kell. A pitbullom meg egy hónap alatt volt hajlandó megtanulni feküdni... Ismervén az állatnevelés kétféle ellentétes példáját és egyes nehézségeit, szerintem nagyon jól haladsz a póniddal! Tudd, mindent meg lehet tanítani, csak rajtad múlik mennyire van neked energiád és akaratod hozzá.
2017. jan. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán, lovász koromban fél éves csikókra fejenként nem volt 30 perc rátenni a kötőféket és vezetni őket pár kört erőszak nélkül. Ha tudud mit hogy kell csinálni nem nagy kunszt.

A shetland póni pedig jellemzően intelligens fajta, könnyen tanul, emellett nyugodtak és fegyelmezettek is, szval olyasmi, hogy melletted sétál általában külön tanítás nélkül megy neki. Igazából amíg kaját kap/remél átmegy neked a tűzön-vízen is.


Az, hogy mi várható megjósolhatatlan. Függ attól mit tantasz, mennyire értesz hozzá de főleg mennyit foglalkozol vele.


A pónik, de főleg a shetlandnál jó ha kicsit sovány, mert nagyon bélpoklosak és hajlamosak elhízásra. Az enyém pl zabot nem is kap, még az is sok, amit a többi ló után felporszívózik.

2017. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt helytelenül írtam a heti egyet mert nem mindig jön össze a röplabda versenyek miatt.Az viszont hogy más is írta hogy jó hogy foggyott( mert ő bizony el volt hízva.)
2017. jan. 6. 09:34
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem 30perc volt egy kötőfék ratettelre

Hanem még utána pályán voltunk .A sétálásnál pedig nem volt nálam kaja.Előtte se a nap.

2017. jan. 6. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a póni?
2017. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű. Persze csak téged fogad el. Egy ló nem ilyen, aki jól közelít felé elfogadja, ne hidd, hogy különleges vagy.
2017. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!