Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Németországban ismerik a...

Németországban ismerik a bértartás fogalmát úgy, mint itthon?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy Magyarorszagon hogy van azt nem tudom, de itt is van bertartas.
2017. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze :) 6 honapig volt kint a lovam nemetben belem egyutt :)
2017. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szvsz ahol ló van, istálló van, ott van bértartás is... Maximum az ár és a szolgáltatás a kérdés. :)
2017. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahova lovagolni jarunk ott 350 euro havonta, plusz az allatorvos, kabe 500 euroval kell havonta szamolni, legalabbis az ottaniak szerint. De ebben csak az etetes van benne, es elegge egyszeru kozos istallok.
2017. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerik,azzal a különbséggel hogy ott valóban lótartás zajlik,nem csak lótárolás mint nálunk sok túlárazott szar helyen,ahol még neked kell magad megtisztelve érezni,hogy kihasználhatnak,becsaphatnak a pénzedért cserébe.
2017. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, Munchen mellett 200€ volt, de nagyon szep esfelszwreltistalloban illetve lovardaban.. az allatorvost annyira kellett latnunk, hogy fizettem a vonatjegyet, beadta a nilusi laz elleni oltast, fogat reszelt igy viszont olcsobban jottem ki mintha nemetben oltatom be. Igy kb 150€ volt, nemettel meg 250 lett volna a kiszallassal, atnezessel.most 40ezerert tartoma lovam ridegben, mert a boxos tartasbol elegem lett itthon, hogy meg en ganezzak ki a lovam utan, 70 ezerert, es fele annyi szolgaltatas nem volt mint nemetben. :)
2017. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan létezik ott is bértartás. Eltérések viszont lehetnek. A németeknél nem tudom mi elterjedt és mi nem, de Angliában pl nagyon mennek azok a konstrukciók, amikor a tulajdonos bizonyos munkákat elvégez, pl maga almoz vagy etet és így olcsóbb az amúgy nekik is nagyon drága bértartás. Viszont a teljes bértartás sokesetben magában foglalhat olyanokat is, mint pl. a ló- és a szerszámok ápolása, ló lábának mosása, pataápolás karámozás után, takarók biztosítása, havi x alkalommal ló fogása orvosnak/kovácsnak. Ha ezeket nem tartalmazza a tartás, akkor viszont ki is számlázhatják őket, megállapodás szerint. Szóval azért érdemes alaposan elolvasni a szerződést.
2017. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!