Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha a lovam hatatfor...

Mit tegyek ha a lovam hatatfordit?

Figyelt kérdés
Oda megyek hogy rarakom a vezetöszáta és ő hatatfordit mindig ezt csinálja
2017. jan. 19. 17:12
 1/8 anonim válasza:
49%
Mit tettél vele?
2017. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ilyet akkor csinálnak, ha fájdalmat okozol nekik. A megoldás evidens.
2017. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Ne hallgass az elottem hozzaszolokra. A ponim ezt csinalta, ualta a munkat, soha nem volt palcazva, sarkantyuzva vagy tulhajtva, szimplan nem szeretett dolgozni. Amiota pihen, mert pocaklakonk van, azota odajon hozzam, mert tudja, hogy nincs munka, pedig munka nelkul is bvittem a legelorol nagyon sokszor, de szerintem megerezte, hogy kost 1 evig nincs melo 😄

Amugy jutalomfalat/alma/repa, ha odamesz hozza, es ne csak azert mert dolgozni akarsz vele, csaknugyis menjel oda hozza, egy jutifalattal. :)

2017. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

#3 Drágaságom, nem csak a sarkantyú és pálca tud fájdalmat okozni, ha nem jól csinálod akár egy egyszerű kantározással is betéped a száját. Egy hirtelen szárrántás hirtelen fáj neki. A hátába akármikor bele lehet ülni. Stb, eze féle képpen lehet neki kínt okozni.

Szóval jó lenne, ha nem okoskodnál, mert a ló majd jobban tudja mikor okoztál neki fájdalmat. Eleve jobb helyeken szégyen, ha a ló nam szeret VELED (nem alattad; hoppá de kibukik ám a szóhasználaton ki mennyire sz.rik az állatra) dolgozni. Akkor már valamit nagyon elcseszel.

2017. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hasas ló nem beteg,csak vemhes. Nyugodtan lehet vele dolgozni, sőt, kell is. Az enyém két héttel ellés előtt még olyan virgonc volt, hogy csak néztem. Ok, egy nappal előtte már a (termésuezesen lovas nélküli) lassú lépés is olyan vontatottan ment, mintha halálán lenne.


És ne adj neki jutalomfalatot, ha hátat fordított! Meg csak úgy se! Ha a két szép szeméért kap, előbb-utóbb elkezdi követelni. Először csak csipked, aztán harap, és akkor már felkötheted a gatyát, ha már most se bírsz vele.

2017. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

#3as vagyok, nekem van babam, nem a herelt ponimnak. 😄 Mielott okoskodnal kedves 4-es, a lovamnak teljesen ki van nyalva a segge, imadjuk, mindent megkap. Alapbol kotofekkel lovagolom, nem ulok bele a hataba, nem huzom a fejet, parellizek vele, 120-at ugrik, es igen, versenyzunk is. A lipicai tenyeszkancam nem fordit hatat, feszitovel lovagoltam, dijlo. :) nalam bejott a jutalomfalat, poncsi nem

Kovetelozik. :)

2017. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#7es, pat parellit oktatok, tudom mit csinalok. Az ok szimplan az, hogy utal dolgozni, a bizalom nem lehet akadaly, akkor nem vinne 120-as palyan vegig nyakmadzaggal. :)

Kerdezo, ha nem javul, akkor keress fel egy idomitot, kerj segitseget. :)

2017. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

A hátatfordítás önmagában nem tragédia (hacsak ez nem a kirúgás előtti figyelmeztetés a részéről, de azt más jelekből is látod egy jól ismert ló esetében).


Ha csak annak adja jelét, hogy ő inkább maradna a helyén, azaz nem akar tudomást venni rólad, akkor ezen én nem akadnék fenn.

A ló "lelki" alkatából is adódhat, esetleg korábbi rossz élményekből, hogy ő nem örvend, mikor vezetőszárra teszik.


Nyilván el kell kerülni, hogy kergetőzés legyen a boxban. Nyugodt, szelíd, de határozott fellépéssel el kell érni, hogy világos legyen, hogy nem bántjuk, nincs ok fogócskát játszani, de az is világos legyen, hogy nem ő dönti el, hogy lesz-e munka, vagy nem.


De ha a hívó szóra lelkesen nem jön oda, mint egy kiskutya..., hát ezt szerintem el kell fogadni, ő egy ló, s a lovak között van ilyen, főleg, ha nem tudtok nagyon-nagyon sokat együtt lenni (játékos, lazább időtöltés alkalmaival is).


Nem hiszem, hogy a jutalom-falat veszedelmes, ha valamit csinál érte a ló. Viszont biztos, hogy nehéz következetesnek lenni, ha pedig hol van jutalom, hol nincs, akkor lehet, hogy megzavarodik szegény pára, hogy mit nem csinált jól, hogy most nincs jutalom ugyanazért, amiért tegnap kapott. (Mindenesetre az esetleges követelődzésnek nem szabad teret engedni.)


Az is lehet, hogy néha csak bemész hozzá anélkül, hogy munka jönne utána. Bár az én tapasztalatom is az, hogy valahogy kitalálják, hogy csak megpucolod, vagy azért pucolod meg, hogy utána munka legyen - nem tudom, hogy a lovak a beszédet értik-e, de a gondolatokat biztos, hogy olvassák :)

2017. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!