Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes gimnázium mellett...

Edemmester kérdése:

Érdemes gimnázium mellett elkezdeni lovagolni tanulni?

Figyelt kérdés
Már egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy vajon tényleg lóháton a legszebb-e a világ, meg amúgy is ez a maga módján egy különleges dolognak tűnik. Szerintetek lehet értelme gimnazista korban elkezdeni lovagolni? (jó, persze nem pont télen gondoltam, inkább mondjuk tavasztól) Persze nem célom hogy versenyző legyek, pusztán hobbi és szabadidős tevékenység szintjén. És amennyiben igen, úgy mik azok a dolgok vagy kérdések amiket esetleg mindenképp végig kellene gondolnom, mielőtt belevágok? (gondolok itt esetleges következményekre, anyagi dolgokra, kockázatokra, stb.) Merre lehet esetleg érdemes elindulni? Inkább elméleti alapozás irányába, vagy inkább gyakorlati irányba, és keresni tavaszra egy lovardát?

2017. jan. 19. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképp kezdd el, először keress a környékereken egy jó lovardát, anyagi gondok meg inkább csak akkor lehetnek, amikor saját lovat szeretnétek venni.
2017. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Kipróbálni mindenképpen érdemes!

Nem a legolcsóbb sport, de ennyi pénzt edzőteremben is ott lehet hagyni. Nálam inkább az időhiány volt probléma. Az ideális lovardában - szerintem - nem csak alád tolják a lovat, hanem te csutakolod le, te nyergeled fel, lejáratod edzés után, stb. Persze, kezdőknek ezt még nem annyira hagyják.


A legjobb, ha megnézel a közeledben pár lovardát. Utána is olvashatsz, de ha nem akarsz vele komolyabban foglalkozni, a gyakorlattal is elleszel. Az elméleti rész majd jön azzal együtt, edzőtől.

2017. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Igen, nagyon is érdemes.

Jó oktató és jó lovarda az első dolog, ahol a fentiek szerint foglalkozhatsz a lovakkal, s - főleg - Veled is személyre szabottan foglalkoznak.

A második a szabad idő, mert heti 2-3 alkalom az eljén hobby szinten is szükséges általában.

Harmadik kérdés, hogy ennek megfelelően havi 30-50 ezer forint van-e erre a családi kasszában.

2017. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kezd el. Ha heti egyszer jársz szerintem a gimnázium mellé még odafér.az a lényeg hogy arra a napra tedd amelyikre a legkevesebb alakulni való.
2017. jan. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiss.a ***** válasza:
Gondold át anyagilag megengedheted-e hosszú távon? Ha igen, mindenképp! Heti 2 alkalom kellene (1-el ne kezd), 2-4 eft/alk. Mellette otthon ismerkedj az elmélettel!
2017. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!