Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit csináljak ha...

Szerintetek mit csináljak ha a lovam annyira félti a lábát hogy már nem is tudok hozzáérni szerintetek mit tegyek? Elaltatni meg nem akarom mert nagyon szeretem. Egyébként pedig attól hogy nem nyúlok a lábához tökéletesen tudok rajta lovagolni.

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Van valami baja a lábának,vagy csak simán nem tudod neki felvenni mert nem hagyja?

Mert ha az utóbbi akkor nem értem,hogy miért kellene elaltatni emiatt!!! Vagy próbálja meg egy olyan aki jobban ért hozzá.

Az én lovam se akarta feladni a hátsó lábait mikor hozzám került. Én úgy csináltam hogy nem rögtön nekiugrottam ,hogy na add ide a lábad. Szépen odamentem hozzá,simogattam,kefélgettem közbe beszéltem hozzá. Mikor az elülső lábait feladta,ezekkel nem volt gond ,akkor nagyon megdicsértem. A hátsó lábához meg úgy közelítettem,hogy a nyakától elkezdtem simogatni,végig a hátát aztán a lábát végig,aztán kicsit nekidőltem és kértem a lábát. Először csak épp egy picit emelte meg és vissza is rakta a földre. Szépen megsimogattam megdicsértem,aztán kezdtem előlről ugyanezt! Aztán mindig egyre több ideg engedte fent a lábát. Annyi a lényeg,hogy légy türelmes és soha ne erőszakos és ne büntesd.

2017. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni??? Te normális vagy, ember?! Inkább add el szegényt, hátha lesz egy normális gazdája...
2017. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon reméljük h ez egy fakekérdés,vagy ha nem akkor tényleg aggasztó h itt mennyi dilettáns ,alkalmatlan ember tart lovat. Ha nem nyúlsz a lábához hogy tisztítod ki a patáját? Inkább ne is válaszolj !
2017. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 The Devil Herself ***** válasza:
100%
Téged kéne elaltatni... Hol élsz te ember, a 18. században? Veszélyes fenevadnak nyilvánítunk egy menekülő, növényevő állatot, mert a gazdája alulkvalifikált és nem tudja felvenni a lábát? Egyáltalán miért félti a lábát? Van esetleg rajta seb, sérülés? Mióta nem nyúlsz a lábához, legalább hetek óta, hogy ki sem kapartad a patáját, hátha berohad? Ha pedig fájdalma van, meséld már el nekem, miért nem hívsz ki egy állatorvost?
2017. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért nem engedi a lábát, mert rádkapott. Ő a főnök nem te. Ha másnak feladja (lehet egy-két legyintés után) akkor a hiba benned van. A másik, ha fáj a lovad lába, akkor állatorvost kell hozzá hívni, le kell rakni pihenni és nem az altatáson gondolkodni. De szerintem itt az első lesz, agyontutujgattad a lovad, ő pedig visszaél vele.
2017. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tèged kéne elaltatni te csicska...

Add el jobb helyre azt a csóró lovat.

2017. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém se akarta adni a hátsó lábát, mikor hozzám került. Kint volt ridegbe, lovagolva se volt, csutakolva se, semmi. Úgyhogy mindenhez fokozatosan szoktattuk hozzá. Ami kell hozzá a sok türelem, fokozatosság meg némi hozzáértés. Ne akarj tőle azonnal mindent. Az első válaszoló írt egy jó tippet. a lényeg, hogy ne várd, hogy azonnal adni fogja, de ne is hagyd így a dolgot. Most az van amit a ló akar. Nekem anno edzőm segített. Azóta adja szépen a lábát. Viszont körmölésnél is türelem kell hozzá. Egyszer olyan kovács jött hozzá, aki nem igazán volt türelmes.. Apukám volt otthon, ő tartotta a lábát. Na elkezdte megint félteni, de nem annyira mint elsőnek. Akkor megint apránként kértem tőle. Csak felemeltem neki, megdicsértem, ha szépen letette, miután elengedtem, aztán kapargattam neki. Azóta megint szépen adja. De csak nekem. Apukámnak nem nagyon engedi a hátsólábát még most se. De ha ős is foglalkozna vele, türelmesen haladna lépésről lépésre, akkor biztos neki is szépen adná a hátsókat is. Úgyhogy altatni semmi esetre sem kell. Csak foglalkozni kéne jobban ezzel a problémával és sok sok türelem kell. Ha nem boldogulsz akkor kérj segítséget olyantól, aki jobban ért hozzá. De ha ennyire félti, hogy ápolod a patáját? Vagy hogy takarítod le a lábát? Kovácsnak adja a lábát?
2017. jan. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!