Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fáslialátét+kombinált fásli...

Fáslialátét+kombinált fásli is jó istállófáslinak, vagy csak a polár?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag polár, vagy sima szövetfásli, alátéttel! Nehogy rajta hagyd egész éjjel a klombinált fáslit! A gumis-rugalmas része elszorítja a vérkeringését egész éjjelre, nem játék!
2017. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, köszönöm a megerősítést!És kb fél órás útra (szállításhoz) rárakhatom a kombináltat alátéttel?
2017. jan. 23. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem raknám rá jó érzéssel, mert a futón végig egyensúlyoznia kell, az megterhelő, hát még, ha elszorítod a keringését, ami álló helyben a lábaknál amúgy is nehéz kérdés néha. Inkább kamáslit tegyél rá.
2017. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nincs az se. Akkor inkább polárfáslit veszek.
2017. jan. 24. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:

A polárfáslit mindenre tudod használni: munkára, szállításra, istállóba, annyi különbséggel, hogy munkára normál (vékonyabb), míg a másik kettő célra vastagabb, párnaszerű alátétet teszel alá. Önmagában nem ér semmit.

Istállóba egyébként javaslom az istállókamáslikat, nem drágák és azzal nagy bajt nem tudsz okozni, akár szállíthatsz is bennük, mert puhán párnázottak és védik a ló csűdjét is. Vagy vehetsz kifejezetten istállófáslit vastag alátét fölé, ami ideális esetben gyapjúból készül és szintén mehet szállításra is.

2017. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De én azt hittem hogy az istállófásli az sima polár, vagy nem vagy most mi van?😂 De amúgy köszönöm!
2017. jan. 27. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Fel lehet tenni a polárt is, ha nem túl rugalmas, viszont a gyapjú (kötött) fásli kifejezetten istállófásli. A lényegi különbség az, hogy nem hagyunk a lovon kifejezetten rugalmas fáslit hosszú időre (pl elsztikusat, elasztikussal kombináltat vagy nagyon rugalmas polárt). Plusz máshogy is teszed fel. Istállóban az alátét alsó részét hagyod kilógni, a fásli mehet a csűdizületig, vagy a csődre magára, de soha nem hozod át nyolcassal a csűzizület alatt közvetlen, mint ahogy esetleg munkára feltennéd.

Istállóba: [link]

[link]

Munkára: [link]

Ezért is javasoltam inkább az istállókamáslit...egyszerűbb, nehéz elrontani, 10 ezertől már kapni egy párat, annyiba a fásli+alátét belekerül.

2017. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!