Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mikor kezdtetek el könnyű...

Ti mikor kezdtetek el könnyű ügetni (3 hónapja lovagolok lépésben és tanügetésben szabadon)?

Figyelt kérdés

#könnyű #ügetés #könnyű ügetni #mikor kezdtetek el #szabadon lovagolok #3 hónapja szabadon
2017. jan. 27. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
én 1 nap vágtáztam :)
2017. jan. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szokásos dilettalizmus. Mármint nem részedről,te nem tehetsz róla,viszont az aki "tanít" egy kókler. Látatlanban azért mondom ezt biztosra,mert normális szakember addig nem engedd szabadon menni még nincs meg a stabil 3 jármód. Normális az lenne ha tanügetéssel kezdenél,és mikor már azt tudod elfogadhatóan,akkor el lehetne kezdeni a kiemelkedést,lépésben gyakoroltatni,aztán mehet a könnyűügetés. De még mindig messze a szabadon menetel. Ha már a vágta is megy ,úgy hogy szárfogással,stabil üléssel,független kézzel ,akkor mehetsz biztonságosan szabadon. 3 hónap alatt átlagosan egy hozzáértő oktatónál eljutsz a 3 jármódig futószáron,mindenfajta ülésformában(2,3 pontos,könnyűügetés,tanügetés stb) . Ha megakarsz tanulni menj máshova,jelenleg palimadár szerepet töltetnek be veled.
2017. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, és heti hány alkalommal kell menni, hogy ez összejöjjön három hónap alatt?
2017. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 The Devil Herself ***** válasza:

Nagyon sürgősen válts edzőt, ez valami éktelen nagy ostoba, felelőtlen ember lehet, hogy gyakorlatilag instabil üléssel szabadon enged.

Könnyűügetni már akár első nap is lehet tanítani a kezdőt, attól függ mennyire érez rá a jármódokra - természetesen futószáron.

Egyébiránt az is kérdés hogy milyen rendszerességgel és hány percet lovagolsz alkalmanként, de hogy az oktatód egy inkompetens dilettáns kókler, az is tuti. Azonnal gyere el onnan és keress normális szakembert, aki nem az életeddel játszik, és rendesen megtanít lovagolni!

2017. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A könnyűügetést már a legelső órán kezdtük (nyilván futószáron), és azóta is, másfél évvel később a könnyűügetés a legjellemzőbb jármód, amiben gyakorlok.

Nekem pont a tanügetés az, amire nem érteztem még rá biztonsággal.

(Megjegyzem, hogy van ló, amelyiken szépen megy, különösen nyereg nélkül, de leginkább azért, mert az a ló különösen "simán", puhán üget).

Szerintem, ha neked a tanügetés megy, akkor a könnyűügetés gyerekjáték (bár a segítségeket tapasztalatom szerint könnyűügetésben nehezebb pontosan adni, hiszen föl-le mozgásban vagy).

2017. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már lassan 5 hónapja járok lovagolni ebből 3 hónap a szabadon lovaglás, heti 3× járok és fél órát ülök a lovon (általában 1 óra az "edzés" mert onnantól kezdik el számolni az időt mire mindenki a lovon ül alttálába 15-15 perc szokót mire mindenkinek fel nyergelik; kantározzák a lovat).Ahova én járok (Tápéi Nagy lovarda) nincs futószáras óra csak egy közvetlenül a szabadon lovaglás előtt.Úgy nevezet kereten szoktunk lovagolni futószár helyett hogy egyszerre több kezdő is lovagolhasson.Úgy néz ki ez a keret hogy a földbe le van betonozva egy vasrúd és arra/abba tudnak 6 vasrudat vízszintesen belerakni s ahhoz van kikötve a ló és így megy körbe körbe kb. mint a körhinta.Irányítani a kantárral igazából nem is lehet és nem is szabad a jár mód váltásra önállóan is csak akkor van lehetőség ha egyedül vagy (amihez sok, sok szerencse kell).Az oktató nem javítja egyik hibámat se (láb, tartás stb.) azt nem is mondta hogy mozgatnom kéne a kezemet csak az interneten találtam hogy amikor a ló lép akkor "bólogat" és annak a ritmusára kéne mozgatnom a kezem és a csípőm.Ez az "edző" 2 éve jöt mert a lovarda tulajdonosa nem bírta egyedül (nagyon jó edző igaz fojtón kiabál és a nem létező hibákat is kijavítja semmi sem tökéletes neki de egy edzőnek ilyenek kéne lenni, 20 éve tanít lovaglást) a régi lovasok akiket nem ez az edző "tanított" azok járnak versenyre is díjugratás, ügyességire is.Itt amúgy az a szokás hogy minden jármodban megtanítanak szabadon lovagolni hevederre lovagolni és csak aztán lovagolhatsz nyeregben.Aminek az első 2-3 órán van értelme szerintem de utána jöhetne már a nyereg.
2017. jan. 28. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Siralmas ez az egész ami itt van.
2017. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20 évig is lehet valaki hülye
2017. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem lovasoktatás, így ahogy olvasom, inkább csak pénzlehúzás. Annak viszont fenomenális.


Villámgyorsan hagyd ott ezt az idióta helyet, ha meg akarsz tanulni lovagolni.


Ahogy itt előttem írták is, ez úgy menne, hogy amíg nincs stabil ülésed, addig nem mehetsz szabadon...EGYÁLTALÁN!


A futószár arra való, hogy az ülést megtanítsák könnyű és tanügetésben, de van oktató aki mindhárom jármódot futószáron oktatja.


Ha van egy biztos ülésed, onnantól mehetsz szabadon, mármint a lovardában szabadon. Az az alap, legalábbis annak kellene lennie,hogy az oktató kijavítja a hibáidat.


Az, hogy mikor tudsz már szabadon lovagolni, ezt nem lehet időben megmondani, ez mindenkinek más, attól függ, mikor tartasz ott szellemileg, fizikailag és tudásban, hogy ezt megtehesd.

2017. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy mi vaaaaan? Egy bazári "ruletten" pörgetnek 3-mad magaddal és azt hívják lovasoktatásnak?


Ahol én szoktam lovagolni és segíteni, ott futószáron kezdenek a lovasok kengyel nélkül és tanügetésben. Akinek már megy és kapaszkodás nélkül mindkét kézre fixen ül, elkezdjük tanítani a szabadon irányítást, szigorú felügyelettel ilyenkor a lovasok mellett sétálunk, sokszor futószárral, míg nem megy elég határozottan nekik. Ha ez megvan, akkor futószáron belekóstolnak még mindig kengyel nélkül a vágtába, hogy tudják milyen érzés és milyen a vágta-ügetés átmenet. Ezek után szabadon lovagolnak kengyel nélkül tanügetésben és lépésben. Akinek már megy a 2 kör folyamatos ügetés, pár alap patanyom figurával, akkor visszakerülnek futószárra és elkezdik tanulni a könnyű ügetést, kengyellel és kengyel nélkül is, illetve a vágtával is foglalkozunk. Ezután szabadon gyakorolnak a lovasok.

Az hogy ki mennyi idő alatt jut el a szabadon vágtázásig, függ az ügyességétől és hogy milyen gyakran tud lovagolni járni, az oktatótól és a lovaktól is.

2017. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!