Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár kérdés (Pálca, trükk,...

Pár kérdés (Pálca, trükk, bizalom)?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne. Fél éve kaptam egy lovat (15 éves), nagyon jól megvagyunk, (télen sajnos heti 1-2x tudok menni hozzá mert sokáig járok suliba és hamar sötétedik) ügetünk, vágtázunk vagy csak néha sétálgatunk együtt. Amikor megérkezem és szólok neki rám néz de utána folytatja amit csinált (eszik,iszik,fekszik stb.) pedig egy időben mindig nyerített amikor meglátott és várta hogy együtt lehessünk. Most sajnos nem. Lehet azért mert kevesebbet tudok hozzá járni mint akkor?

A második kérdésem hogy hogyan barátkoztassam meg a pálcával? nagyon fél tőle (valószínűleg az ezelőtti helyen használták rajta nem túl barátságos módon), amikor meglátja hogy nálam van megy is el rögtön, akkor is amikor a csizmámba beteszem. Ezen lehet valahogy segíteni?

Illetve a harmadik kérdésem hogy egy 15 éves lovat meg lehet tanítani pár trükkre? Nem ugrik, és szeretném hogy néha egy 20-30 cm-ert átugorjon úgy hogy nem vagyok a hátán de vezetem?! (Pár olyan dologra szeretném megtanítani ami növeli a bizalmát felém pl. mint a Pat Parelli módszer).


Bocsi hogy hosszú lett és köszönöm a válaszokat! :)


2017. jan. 29. 14:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Mostanában már heti 4-5x kitudok menni a farmunkra! (ez lemaradt)
2017. jan. 29. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csak az utolsó kérdésre tudok válaszolni. Egy 15 éves lovat még simán meg lehet tanítani ugratni. Ha elég jó kondiban van és még edzodik, szerintem többet is fog majd ugrani. (Elvileg minden ló gond nélkül atugrik 50 talán 100 centit is.)

Parellizhetsz is vele nyugodtan.

(Az edzőmnek is 15+-os lovai vannak. Megtanitotta őket oldalazni és nyakmadzaggal is mennek. Az egyik tud levade-ozni, piaffe-ozni és nagyjából helyben vágtázni is.)

Nem tudom, mennyire tudsz lovagolni, de akár egy jó edző is nagy segítség lehet.

Sok sikert! :)

2017. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! nagyon jó kondiban van és fürge paci akkor remélem menni fog nekünk is! :)
2017. jan. 29. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:

A pálcához hozzá lehet szoktatni. Fogd meg, ne tudjon elmenni, és simogasd meg vele. Érintsd meg, óvatosan, és fokozatosan tudsz haladni, hogy hol engedi, hogy megérintsd, stb. Idővel az se fogja izgatni, ha hadonászol vele az orra előtt, mert tudni fogja, hogy nem bántod vele, és bárhol meg is érintheted.


Megtanítani bármire meg lehet, a korlátai az egyedtől függenek persze. Ugrásra is meg lehet tanítani, bár én azt nem biztos, hogy kezdőként bevállalnám, mert a vak vezet világtalant nem mindig vezet jóra.

2017. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Erorr válasza:
Nekem is volt,olyan lovam amelyik nagyon félt a pálcától eleinte..Én is úgy barátkoztattam meg vele, hogy körbe simogattam vele sok időbe telhet, de a kapcsolatotokat is erősíteni fogja. Nagyobb lesz a bizalma feléd. Az pedig, hogy mire taníthatod meg a lovat 15 éves kora felett az függ a lovad idegrenszerétől, figyelmességétől,kapcsolatotoktól és még nagyon sok dologtól, 80-90cm-ig. Általában minden ló elmegy.
2017. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 T.Viiki03 válasza:
Az én pacim is fél a pálcától, én is most szoktatom pálcához, hogy ne féljen tőle. Ugyan ez volt velünk, megérkeztem már nyihogott, motyogott vágtázott le ha messzebb volt. De mostanába már inkább ő is eszik. Ott voltál te is amikor elhoztátok? Vagy mielőtt elhoztátok akkor jártál ismerkedni vele?
2017. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ott voltam. Ismerkedni nem jártam, csak amikor voltunk megnézni:
2017. febr. 7. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!