Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglónadrágban könnyebb...

Lovaglónadrágban könnyebb lovagolni, mint farmerban?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, hogy aki tud annak mindegy, de én most kezdtem. 3 órám volt eddig. Nem nagyon hiszem el magamról még, hogy tudok combbal , térddel kapaszkodni, mert csúszik a farmer a nyergen. Ha vennék egy speciális lovagló nadrágot abban jobb lenne? Az jobban " odatapad"?

Bocs ha hülyeséget kérdeztem. :)



2017. jan. 30. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen jobb, hiszen arra való :)


Nem rossz a farmer sem, célra megfelel, de feltörhet.

2017. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Igen jobb lenne mint egy farmer! Mar a decathlonban is tudsz venni olcson.
2017. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Persze, sokkal jobb
2017. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Igen, bár én az elején, amikor kezdő voltam leggingsben lovagoltam, addig a célnak tökéletesen megfelelt. De persze, a lovaglónadrág jobb. :) (Nem feltétlen a csúszós probléma miatt -persze amiatt is- de nem töri annyira a lábad, hiszen a farmerek varrása lovagláshoz elég előnytelen. );)

De igen, Dechatlonban vagy esetleg interneten tudsz olcsón venni. :)

2017. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor beszerzek egyet. Ez megteszi? Vagy a drágább jobb?

[link]

2017. jan. 30. 21:57
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Dehogyis, ez tök jó! De menjetek el, próbálgass, hogy neked melyik kényelmes. :)
2017. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lovaglónadrág az a jó, én pl. telibőröset használok. Azt is ajánlom, de a térdbőrös is jó. :)
2017. jan. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ne vegyél fel nadrágot. Úgy is jó, de akkor nyerget se rakj, mert az akkor feltör.
2017. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Nem könnyebb, de nem tör fel. A helyes ülést, tartást, szorítást nem egy nadrágtól fogod megtanulni, bár az is biztos, hogy farmerban fel sem engednélek a nyeregbe, mert az elején, amikor rengeteg dolgot kell megtanítani a testnek is, nemcsak a "fejednek", igencsak hátrányos, hogy azzal kell foglalatoskodnod, hogyan ne törjön fel a nyereg. Márpedig a farmer szabása és varrása rohadtul rossz helyen van, és igen, a farmer szeret csúszni a nyergen.

Ruházz be egy lovaglónadrágra, sokkal kényelmesebb, megfelelő a szabása, és egész más mozgástartományt enged meg, mint a farmer.

A telibőrös/térdbőrös lovasnadrág tapadása értelemszerűen nagyobb, mint a sima szövetnadrágoké, de nem feltétlenül szükséges bőrös nadrágra beruházni, a tapadást nem a nadrágtól, hanem az ülésedtől várjuk.

2017. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, mindenképp beruházok egybe. Törni egyáltalán nem tör amúgy a farmerom,puha a varrása , de amíg nem biztos az ülésem, addig minden segítséget megragadok.
2017. jan. 31. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!