Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatotok szerint,...

Tapasztalatotok szerint, hogyan lehet megszabadulni a túlzott izomfeszülésektől, merev tartástól, és kellően ellazultnak lenni a lovon?

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, azok a bizonytalanságtól, idegességtől merülhetnek fel. Ez egy ördögi kör, ha ideges leszel, a ló is az lesz, és akkor te még annyira sem leszel nyugodt. Szerintem vegyél sok futószáras, gimnasztikázós edzést, minél több lóháton töltött idő, annál jobb!
2017. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erősíts, menj futni, javíts az állóképességeden, fejleszd az izmaidat. Csinálj kitöréseket, combtörzs és karizomerősítő gyakorlatokat. Azért vagy görcsös merev,mert nincs elég kondid a lovagláshoz. Tehát ne csak akkor dolgozzon az izomzatod, amikor lovagolsz, hanem készülj rá otthon vagy konditeremben. Illetve kérheted az edződet, hogy futószáron végezzetek erősítő, nyújtó és lazító gyakorlatokat. Ha hozzáerősődsz a lovaglás is könnyebben megy.
2017. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A másodikból látom, h félreérthetően fogalmaztam. Elnézést. Ugyanis első sorban nem elfáradok, vagy fizikai adottságként merevek az izmok, izületek, hanem az első válasz értelmében vagyok sokszor feszült, rugalmatlan a lovon, - s valóban - különösen, ha nem sikerül valami, akkor erősödik ez, amitől egyre kevésbé sikerül (legyen ez tanügetés, előre lovaglás, a szár kezelése, vagy a testsúlyommal adott jelzés, stb).


Még egyszer köszönöm a tanácsokat. Igyekszem megfogadni, és bízni abban, h egyre oldottabban tudok majd lovagolni (másfél éve kezdzem nem fiatalon).

2017. febr. 5. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Tán a problémák fele a nem fiatalon kezdésben van. Szabad idődben gyakorold az ellazulást. Vannak rá elég jól bevált módszerek, autogén tréning néven keresd meg. Lovagláson kívül is jót tesz... Ha munkahelyi, egyéb más problémád van, akkor próbálj meg azokon felülemelkedni.

És lovazás előtt mozgasd meg egy picit az izmaidat, hogy érezd a feszítést-lazulást.

2017. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként feltételezem -első válaszoló vagyok- hogy angol stílusban lovagolsz, ami sokkal inkább merev, vagy inkább feszes ülést igényel, mint a western. Én inkább az utóbbit ajánlanám, ha nem ragaszkodsz hozzá annyira, szerintem több szempontból is sokkal jobb, könnyedebb stílus, nem csak neked, a lovadnak is! Lehet, hogy jobban tetszene, egyszer érdemes kipróbálni, ha a továbbiakban sem javul a helyzet.
2017. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!