Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak betegségeinek vannak...

Lovak betegségeinek vannak lelki okai?

Figyelt kérdés
Emereknél már hallottam a pszichoszomatikáról ,meg úgy alapból arról,hogy minden betegségnek van lelki oka. Lovaknál is van ilyen? Ha igen ki mit tud erről? Mindent tudni szeretnék!!

2017. febr. 9. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Leginkább pszichés eredetűek alakulhatnak ki, szerintem.
2017. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Hogy hívják az idegbeteg lovat?


Pszicho-pata :D

2017. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valaki,valami konkrétat?
2017. febr. 10. 16:06
 4/8 anonim ***** válasza:

A rossz tartási körülmények biztos, hogy negatívan befolyásolják a lovakat, így egy kisebb, máshol észre sem vehető dologból is lehet betegség.

Olyan lovat ismerek, aki egyáltalán nem bírja a fájdalmat, és egy pici légbuboréktól is a halálán van. Tényleg olyan tüneteket produkál, mintha komoly baja lenne. Amíg ki nem veszem tőle a kaját elővigyázatosságból. Akkor azonnal felpattan és megsértődik meg nekiáll enni, hogy nehogy már elvegyem?!

De ha hosszabb távon nézed a kérdést, egy karórágós kólika az unalom miatt van... Ínproblémák szitálás, istállójárás miatt...

2017. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt egy "kólikára hajlamos" iskolaló, amit gyerekként lovagoltam. Amíg lovagoltam minden nap kijártam hozzá, legeltettem kézen, semmi baja nem volt kb. egy évig. Amikor már nem járhattam hozzá, megint gyakran kólikázott. Akkor biztos voltam benne, hogy lelki ok. Felnőttként úgy gondolom, sokkal inkább a rendszeres mozgás és a legeltetés tett jót neki.

Azért írtam ezt le, mert egy csomó beteges lónál hasonlóan a nem megfelelő tartás okozza a gondot. Nem arra kell gondolni, hogy rossz a takarmány, vagy veri a lovász, lehet hogy az a ló több mozgást igényel vagy több napfényt és friss levegőt. Persze ez is lelki ok, ha úgy vesszük, de tudományosan is meg lehet közelíteni.

2017. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rossz tartás nem lelki ok, hanem rossz tartás és ebből fakadóan alakulhatnak ki sztereotip viselkedések (amik nem betegségek), illetve sérülések a fokozott terhelés miatt, meg persze konkrét betegségek is, mint pl a gyomorfekély, de ismét: az, hogy a lovat nem úgy tartják, ahogy igényelné, az tartástechnológiai, takarmányozási kérdés, nem lelki okból ered, csak arra is hatással van. Szvsz konkrét betegség lelki okból nem tud kialakulni, de a ló közérzetére hatással lehetnek dolgok, mint pl. régi lótárs elvesztése, munkában túlzott követelmények, követelőzés, ezek miatt lehet étvágytalan, lehangolt, befordult, stb.
2017. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ , mit tekintünk betegségnek.De ha a kérdés az, hogy létezik e a lovaknál pszihés betegseg, akkor a válaszom igen. Határozottan állítom, hogy létezik. Egy nagyobb trauma éri őket, akkor az ha nincs megfelelően lereagálva , vagy kezelve akkor akár élete végéig is elkísérheti a rossz emlék. (Pl. Kikötott állapotban nagyon megverték, utána félni fog a kikötéstől)
2017. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen lovaknál is van ilyen. A nagybáttyám meghalt autóbalesetben és a lovát utánna èn lovagoltam a báttyámmal,de már nem volt a régi. Fél évvel késöbb elpusztult. Az orvos azt mondta takonykoros lett, pedig az elég ritka. Ha esetleg a te lovaddal is valami ilyesmi lenne vizsgáltasd meg és foglalkozz vele jó sokat nehogy késő legyen.
2017. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!