Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló legyen? Lovat...

Milyen ló legyen? Lovat tervezek venni:D Még próbálok fejlődni:D Többi lent.

Figyelt kérdés

...Az lenne a kérdésem, hogy milyen lovat kéne vennem? Nem úgy gondoltam, hogy fajtában, mert minden ló külön egyéniség (pl. lehet egy hidegvérű hisztis és pl. lehet egy angol telivér nyugodt..:D), hanem úgy hogy kb. ilyen 8 évestől? (+ szín, kinézet tök mindegy csak egészséges legyen, szeretni való és magasabb:D) Vagy hogy mit kéne néznem:D? Pl. hogy mióta lovagolják, vagy hogy alattam hogy megy? Mondjatok olyan szempontokat, hogy hogyan találhatnám meg magamnak az ideális lovam.

A többi:

~160cm, 49kg :D

~3 éve lovagolok-2013 nyarán kezdtem el futószáron és a nyár végén már egyedül vágtáztam

~2013 őszén már terepre mentem a nagyokkal

~egy csomószor estem lóról és voltam párszor emiatt kórházban és majdnem eltört már a csípőm, a bordám és a sípcsontom (persze 2 nap pihenő után rögtön visszaültem :3)

~ha a leendő ló nem szeret egyedül, akkor az meg van oldva, mert van egy kinőtt pónim és ideális lenne társlónak :D

~nagy az udvar és mivel van pónim, van hely lovaglásra és mindenre :)

~többet nem tudok mondani, de ha eszembe jut még valami, akkor leírom


Ui.: Ne legyetek bunkók :) És ne írjatok olyat, hogy pl. "minek akarsz te lovat, ha nem is tudsz semmit??, mert kiírtam már a tetején, hogy fejlődni szeretnék még és még ott van az a pár év :D

köszi előre a válaszokat :* ...Ha volt valaki, aki ezt a regényt elolvasta xD



2017. febr. 13. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Értem, hogy fejlődni szeretnél, de ezt megteheted iskolalóval, vagy bérelt lóval, netán felesben tartott iskolalóval. 3 évnyi tudásra tényleg nem kéne még lovat venni. Lepontozhatsz ha neked ettől jobb, de akkor is korai. Egészen egyszerűen nincs annyi tapasztalatod, hogy tudj olyan dolgokat, amiket csak a rutin taníthat meg.


Hiszen látod, még azt sem tudod körülbelül (és itt a lényeg a körülbelülön van) hogy mit nézz egy lovon, milyen tudású, alkatú, képzettségű, jellemű ló lenne jó neked.


Amikor én vásároltam lovat, igaz én sem rendelkezdtem még azzal a képességgel, hogy ránézek és szinte nyitott könyv a ló, nem erről van szó, de azt legalább tudtam, hogy mit, és hogyan nézzek rajta, és legfőképp tudtam milyen lovat keresek. Milyen képzettséggel, hány éveset, milyen jelleműt, satöbbi. És nem 3 év után, hanem 12. De kinek mi az egyéni "haladási ideje" de általánosságban mondom, hogy 3 év lovagolgatás kevés ehhez.

2017. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha mar van egy ponija, akit korabban lovagolt (hiszen azt irja, kinotte),akkor azert nem teljesen rutintalan.

Kerdezo, akkor kik segitettek neked ot kivalasztani? Nem tudnad ismet megkerni oket?

2017. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
VAn egy pónija, de azt írja, hogy 2013 nyarán kezdett el futószáron(!!) lovagolni. Nekem ez nem áll össze.
2017. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy - nem bántásból, de - akinek halvány lila gőze sincs arról, hogy milyen lovat keressen, mit nézzen rajta, csak annyi, hogy egészséges és magas, az nem áll még készen sem a lóvásárlásra, sem a lótartásra.

Nézegessél lovakat, neten és élőben is és játssz el a gondolattal, hogy milyen lenne ha a tiéd lenne. Milyen érzés lenne rajta ülni. Lásd meg a hibáit felépítésben és képzettségben. Tanuld meg, hogy milyen a jó, egészséges mozgása a lónak, ez lovanként miben tér el. Nézegesd a patáikat, az izmoltságukat. Tanuld meg, hogy a mi a jó, az ideális, tanuld meg észrevenni az ettől eltérőt és értékelni amit látsz. Enélkül nemhogy lovat venni, tartani, de lovagolni sem érdemes.

2017. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a póni egyedül van? :(
2017. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!