Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így már minden veszve?

Így már minden veszve?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy lehet hogy még csak 13 éves vagyok,de elég sok tapasztalatom van már a lovakkal. Én az a lovas vagyok aki végigjárt sok-sok lovardát,a legjobbat keresve,ez által találkoztam bakolós-harapós-rúgós lóval , és tisztában vagyok vele,hogy még a leggyonyörűbb lovaknak is lehetenek rossz tulajdonságaik.


Ugye mikor elkezdtem lovagolni,az első 6 hónapban mimden este sírtam a saját lóért :D . Azután ahogy kezdtem jobban beleesni a lovaséletbe rájöttem,hogy nem minden fenékig tejfel. Eltelt mát azóta pár év és azthiszem mostmàr készenállok egy sajár lóra. Voltak már komolyabb eséseim lóval és lóról is. Kórházba is kerültem már. Szóval nem az a fajta vagyok akinek egy lóharapá kell ahhoz hogy abbahagyja a lovaglást.


Tartási lehetőségek:

ITTHON-kertes házban élünk de szintem kevés hely lenne a pacinak,eleve szetintem nehéz lenne otthon tartani.

1.LOVARDA-ahová most járok lovagolni. Sajnos itt nem lehet lovat tartani :( (de egyèbkènt minden jó lenne mivel ide is busszal járok és megtudnám oldani a busszal kijárást mindennap)

2.LOVARDA-Szuper hely,hülye oktató,ide nem jártam,de mindenki utálja az oktatót,de meg kell hagyni, gyönyörű hely. Na, de ide nemtudnék busszal kijárni :(

3.LOVARDA-szetintem ez e legjobb hely.Ide már jártam egyszer,de szlovákok és én még inkább csak magyarul tudtam beszélni,ezért nehéz volt megértenünk egymást. Szép helyen vannak a lovak is. Pálya is van. Az a 2 edző rendszeresen járnak versenyre,én inkább a túralovaglás felé hajlok,de nembaj. A díjugratást már nyáron elkezdtem és egyébként imádom :) szóval közel is van a hely,nyáron akár bicajjal is eltudnék oda járni. Apum ismeri a tulajt ezért havi 25-30e lenne azthiszem patkolással és állatorvosnál rutinvizsgálattal együtt. De a szüleim nemhiszem,hogy tartanák itt,csakmert aztmondják hogy drága ,de szerintem nem olyan borsos ár. Egyébként és minden kis aprót gyűjtök és évente is elég sokszor kapok pénzt,kb 100e összesen szóval ebből a felszerelés szerintem meglenne. Egy nagyon alapos apolószeres dobozom van,amibe már tényleg csak pár dolog kellene. Magamnak pedig minden megvan. :D



2017. febr. 18. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2017. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem csak ennyi a lótartás. 25-30 ezerből nincs meg havonta lovardában, ezt most mondom. Csak a kaja ennyi, a patkolás, oltások nincs benne. És akkor még biztos van hozzá valami Jóska Pista, aki ganézza, karámozza a lovakat, ő sincs ingyen, se a rezsi.

A másik, hogy mi van akkor, ha a lovad beteg lesz? Amikor 1 hónap alatt 150 ezret kéne költeni állatorvosra? Persze ez nem biztos, hogy elfordul, de benne van a pakliban.

A bértartás ára egy dolog, de az, hogy edző/oktató foglalkozzon veled, annak plusz ára van.

2017. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a kérdés h 550 ft ból tartana lovat,mert van ápolódoboza is hozzá. Egyébként arra a 30 ezres tartásra +állatorvosra befizetek. Öcsém megnézem hol jönne ki (akár baráti alapon is) 30 ért az állatorvos+tartás+még a kovács is meg minden.. Az talán a kiszállási díját ha fedezné az állatorvosnak,de még sehol nincsenek a gyógyszerek és a többi dolog nemhogy még a tartás és a kovács is beleférjen. 30 ból is csak ridegtartás jön ki,de azok is inkább 40 felé kacsingatnak és ezen felül van az orvosi,patkolási +minden egyéb felmerülő költség. 30 ért maximum felesbe bérelhetsz lovat ha a realitás talaján maradunk. Persze álmodozni lehet,de egyszer felébredsz.
2017. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előzőknek igaza van. Különben is jobb lesz, ha vársz azzal a saját lóval, ha egy lovarda mellett nem tudsz megmaradni. A lótartó helyek, edzők nem tökéletesek, ahogyan a lovasok se. Amíg nem tudod mit akarsz, ezért lovardáról lovardára jársz, addig mi a garancia, hogy a saját lovaddal lehorgonyzol egy helyen? Vagy majd havonta lovardát cserélsz? Ahol 30 000 Ft-ért eltartják, körmölik a lovadat? Az állatorvos meg havonta fizet neked 10 000-et hogy beolthassa vagy vért vehessen tőle? 13 éves létedre elég nagy az egód, hogy azt hiszed ez neked jár...
2017. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Onnan látszik, hogy nem állsz még készen a lóra, hogy kizárólag a saját szemszögödből nézve írtad le a lovardákat. Hogy tartják a lovakat? takarmányozás, karámozás, felügyelet, biztonság, lovászok, stb? A lovad ott fog élni, neki tökmindegy ki hány versenyre jár a lovardából.

A másik: ezek az összegek nonszenszek. Kisvárosban havi 30-ért éppen lehet találni bértartást, bár inkább 40 már az a 30 és ez minden esetben orvos, kovács nélkül értendő. Mi az a rutinvizsgálat? Egy általános adásvételi vizsgálat, alap sántaságvizsgálattal kerül kétszer ennyibe, nemhogy a tartás része legyen 30 ezerért kovácssal együtt, ami patkolás esetén cirka 15 ezer. Lovat sem fogsz kapni 100 ezerért, legalább 200-250 ezer + szállítás (+ orvos) a nagyon-nagyon minimális összeg, amit rá kell áldozz csak a vételárra és alaphangon 100 ezeret felszerelésekre. Plusz kell legyen félretett pénzed, mert a ló már a hazavezető úton a futóban megsérülhet, ami szintén kerülhet százezerbe, már az első nap.

2017. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon el vagy te varázsolva kérdező. Iszonyat drága dolog lovat tartani. Neked erre nyilván nincs kereted, de valószínűleg a szüleidnek sincs, ha a 25 ezret sokallják a bértartásért. Nekem sincs amúgy,és jelenleg időm sincs rá, de előbb utóbb én is szeretnék egy saját lovat. A legolcsóbban úgy jössz ki , ha otthon tartod, akkor viszont kell hely, és rengeteg idő, hogy tudj vele foglalkozni. Talán így olcsóbban ki lehet hozni, mintha fizetnél a lovaglásért. Talán. Ha magadnak megtermeled a takarmányt.

Nálunk vidéken 45 ezerért vannak bértartásban a lovak, de ebben egy csomó minden nincs benne. Kapnak enni, és kiviszik őket karámba. Kb ennyi. Legalább még egyszer ennyit félre kell rá tenni havonta, hogy ki tudd fizetni az orvost ha baj van. Nekem valószínűleg időm se lenne livagolbi annyit amennyit kellene, úgyhogy gondolom ezért is fizetni kellene valakinek. Szóval szerintem alsóhangon évi 1 milló , de inkább másfél.kell ahhoz, hogy nyugodtan, biztonsággal tudjak lovat tartani. Nekem ennyim nincs, úgyhogy inkább kijárok heti kétszer egy órát lovardába havi negyvenért.

2017. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Mondjuk fogalmazhattatok volna kedvesebben. Egyébként a lovardákba az etetés igény szerint van. Tisztában vagyok vele,hogy drága. Tudom,hogy a balesetek is beleszámítódnak. De a szüleim nagyon jól állnak anyagilag.Amit gondolom csak jobban megtapasztalam én a mindennapjaimban,mint Ti így láthatlanban. Nagyon szeretnék már saját lovat,edzőm is mondta,pedig Ő is tudja,hogy sajnos abban a lovardában nem lehetne megoldani.Mindenesetre nem is most szerettem volna lovat,csak évek múlva.
2017. febr. 19. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi csocsi de mi egyáltalán a kérdés itt?😂
2017. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!