Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat lenne érdemes...

Milyen lovat lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Hello! Én 14 éves vagyok,nagyjából 178 cm magas és 50 kg. Olyan 300 000 Ft-ot szánnék rá. Kezdő lovas vagyok. Tudok ügetni , vágtázni és szőrén is meg tudom ülni a lovat. Hobbi célra szeretném hasznalni. Ha valaki tudna nekem megfelelő loVatikán ajánlani a leírás alapján szívesen fogadom a JÓSZÁNDÉKÚ válaszokat. Előre is köszönöm!

2017. febr. 21. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Először is szerintem a lófajták természetéről olvass, azután szerintem magadtól is eldöntöd melyik passzol leginkább hozzád. De ugyanakkor fontos az is, hogy elmenj és személyesen találkozz a lóval hogy lásd milyen a személyisége, mennyire tudnátok elfogadni egymást, és a többi. (Remélem a lovat nem eszköznek veszed meg, hanem társnak. Az is fontos hogy fiatal legyen 2-3 éves)
2017. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
(1-es vagyok) Úgy értem hogy a lófajták jellemzőit nézd meg. Mellesleg ha fajtiszta lovat szeretnél gondolom olyanért elkérnek simán 500.000-et. Egy egyszerű málhás póni 100.000-200.000
2017. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

MIVAN? Te komolyan egy fiatal, szinte még csikó lovat ajánlasz egy kezdő lovasnak? Jesszus.


Kérdező, még véletlenül se fiatal lovat nézz. Egyébként egy lóbérleti/felesbérleti szerződés egy lovasiskolával, jó felkészülést adhat, a legnagyobb jóindulattal mondom, hogy a 3 lapjármódban lovaglásra ne vetess lovat. Istentelen nagy felelősség, és lehet hogy lovagolni tanítottak, de tudod hogy pl. mit kell csinálni ha kólikázik a ló? Éppen milyen stádiumban van? Felismered a kialakulóban lévő testi-lelki elváltozásokat? A legkevesebb az, hogy te hány kiló és hány éves vagy. Tudás, az ami itt a lényeg, és nem csak a lovaglástudás, hanem a tartáshoz elengedhetetlen tudás, ami a lényeg.

2017. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Ments meg egy lovat a vágóhídról!
2017. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Ments meg egy lovat a vágóról,aztán magadtól .
2017. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalt nem szabad venni kezdőként. Egy megbízható nyugis lovat ajánlok. Felesleges fajtákat keresni, egyedet kell választani bármilyen fajtából. Kancát vagy heréltet, mént akkor se ha pisztolyt tartanak a fejedhez. Kerülendő még: Versenypályáról eladásra kerülő telivérek, ügetők és az arab lovak. Ezek nem kezdő lovasoknak valók. Be lehet őket jól lovagolni, de akkor nem 300 ezer Ft az áruk.


Mindenképp beszéld meg egy tapasztalt szakértő ismerőssel, pl. a lovarda tulajával, ahol tartani akarod.

2017. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 17 éves vagyok és kb egy fél éve kaptam meg az én saját lovamat (vannak lovaink de ez az enyém), ő egy 15 éves, sodrott, herélt paci. Szerintem neked is valami hasonlót kellene keresned. Nagyon megbízható, játékos, vicces paci és nagyon jól ki lehet vele jönni. Persze ez függ a ló természetétől is:)
2017. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Abban is gondolkozz, hogy lovat nem addigra veszünk, amíg be nem pasizunk, el nem kezdünk bulizni, sok lesz a tanulnivaló, ill meg nem unjuk a minden napi kijárást hozzá...
2017. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddiginformációt válaszokat. Amúgy pedig én több, mint 7 éve gyűjtök lóra és már nagyon kicsi korom óta jó kapcsolatom volt úgy a lovakkal, mint bármely másik állattal. Azt is tudom, hogy mennyi felelősséggel jár egy állat hisz van egy egy 9 éves kutyám is akit 6 hetes kora óta én gondozok. A ló mellesleg mi építenének istállót mert nincs a közelünkben lovarda. Ebből az okból kifolyólag nem tudok eljáráni lovagolni szinte soha. Főképp ezért is szeretnék lovat venni. Mertem ugy legalább lehetőségem és szinte már kötelezettségem lenne lovagolni.
2017. febr. 22. 17:47
 10/14 The Devil Herself ***** válasza:
100%

Jószándékú válaszom a következő:

Először is, amennyiben valóban megértél volna egy ló megvételére, nem itt a GYK-n tennél fel ilyen abszolút hozzá nem értésről árulkodó kérdést, mint milyen lovat vegyek? - Mely mellé egyébiránt a magasságodat és súlyodat, valamint a korodat mellékeled, ami ilyen tekintetben csak nagyon minimálisan releváns.

Ha ugyanis fel lennél készülve egy ló tartására, pontosan tisztában lennél azzal, hogy számodra fajtától csak minimális mértékben függően egy idősebb, tapasztalt, olyan 8-10 év körüli, nyugodt herélt volna ideális, aki könnyen kezelhető, nem gengszterkedik, és rossz szokásoktól mentes.

Ami azt illeti, az hogy 7 éves korod óta szereted a lovakat, és jó a kapcsolatod velük, pont egyáltalán nem számít, amennyiben nem volt, illetve nincs lehetőséged lovardába járni, hiszen a lovardában sürgés-forgás hozza meg azt a tapasztalatot, és azt a fajta megfelelő hozzáállást és bánásmóddal kapcsolatos trükköket és alapszabályokat, mely elengedhetetlen volna ahhoz, hogy saját ló után nézz. Mert nagyon dicséretes dolog szeretni a lovakat, de a hozzá nem értés sajnos még mindig végzetes lehet. És bár elméletileg "lovas nemzet" vagyunk, melynek tudatában minden ember, aki valaha lovat látott önnön felruházza magát a hozzáértés képességével - nagyon helytelenül! - még nem jelenti azt, hogy fél év múlva a halál nyugodt és könnyen kezelhető herélt nem nő a fejedre, s nem dönt úgy egy szép napon, hogy "ugyan gyalogoljunk már át a kis emberkén, amikor visz be a boxba, mert az olyan halál mulatságos, hisz úgysem tesz ellene semmit..." Persze a ló lesz a hibás a combcsont/felkarcsont/etc. törésedért, és majd vakarod a kis buksid hogy ugyan mitől romlott el az állat, és miért nem lehet felkantározni, holott csak arról lesz szó, hogy dilettáns kezébe került, aki azt gondolta, hogy ő a mindent megmondó Jani, közben meg kiderült, hogy kevesebbet ért az egészhez, mint tyúk az ABC-hez.

Továbbá, ha valóban fel lennél készülve egy ló tartására, pontosan tudnád, hogy konkrétan neked való lovat nem a GYK-n összeválogatott tanácsokból fogod tudni összeszedni, hanem majd a sokadik ló kipróbálása után fogod érezni, hogy melyik áll testhez, és melyik a legalkalmasabb a hobbizgatásra, természetesen egy valóban hozzáértő, lehetőleg regisztrált edző, vagy legalábbis egy több tíz éves tapasztalattal rendelkező versenyző, vagy minimum lovasoktató külön szakmai véleményének segítségével, lehetőleg állatorvos kíséretében.

14 éves vagy, rengeteg időd van lovat venni, keress egy lovardát, ahol minimum egy évet SZERVESEN besegíthetsz, megtapasztalhatod a dolgok menetét, megismerkedhetsz minden lóval kapcsolatos betegséggel, takarmányozással, karámozással, etc., majd ha már átéltél egy s mást, találkoztál problémás lovakkal, és megismertél pár megbízható embert, menj el lovat venni.

Semmi értelme nincs annak, hogy nekiess a lóvételnek, mint bolond tehén az anyjának, és később idd a levét. Hidd el, komolyan beszélek, nulla tapasztalattal a lovazás egy lápos ingovány, ahol nem tudod melyik utat érdemes választani a cél eléréséhez. A ló nem játékszer, saját gondolatai vannak, megbetegedhet, és ha nem vagy ott fejben, és elmulasztasz valamit, borsos árat fizethetsz érte - minden értelemben.

2017. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!