Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Életkrízis lépett fel, kíváncsi vagyok, ki mit tenne, merre mozdulna.

Előzmény röviden:

5 éve lovagolok, életkorom fiatal felnőtt. Kisgyerek kórom óta lovagolni szerettem volna, idő közben aztán kirajzolódott hogy mi merre.

Két edzőnél voltam az első helyen, egyiknél 2 évig lovagoltam, nem bizonyult túl jónak, így tovább kényszerültem. Második edzőmnél 3 évig voltam, lovagoltam és 2 évig aktívan dolgoztam (minden területen, lóápolástól kezdve futószáras alapszintű oktatáson át a ganézásig). Nagyon szerettem őket, ám de...én úgy kerültem oda hogy már 3 alap jármód, illetve 80 cm ugratás. Felkerültem egy rohanós lóra, jöttek az esések, nm bírtam vele. Szóltam jó párszor, nem történt változás csak hogy ne legyek puhány. Eljutottunk végül arra a szintre hogy a 10 cm nem mertem át ugratni semmilyen lóval sem. Ezek mellett persze semmi egyebet nem tanultunk " ". (Lovagoltam). Végül mindent felismerve tovább léptem.


Jelenleg: Találtam egy szuper helyet, amit iszonyat szeretek, rengeteget tanulunk, de az ugratás továbbra sem megy (ugye én annó versenyen is voltam csak aztán a rengeteg rossz élmény....). Most idomítunk illetve díjlovas részről készülünk.


Probléma: Mint tudjuk, most már mindenhez kérik szinte a rendes REV-et, ami ugye ugró vizsga lényegében. Életem álma hogy lovak között dolgozhassak, 2 évet húztam le, ha kellett 12 óráztam, nagyon élveztem, ezt szeretném csinálni. Lovastúra vezetőit néztem ki, első sorban az lenne a kezdeti cél. Viszont, az ugrás még mindig nem megy. Idő közben a következő helyzet alakult ki.

Ahova most járok, tényleg a lehető legjobb, de, a mi városunktól majdnem 100km-rre van, szombatonként járok, busszal, ez egy egész napot vesz igénybe (déltől este 8-ig úton vagyok, ebben van 30 perc biciklizés, 1 óra busz, 10 perc várakozás, 20 perc busz, 1,5 óra edzés, 10 perc várakozás, 20 perc busz, 40 perc várakozás, 1 óra busz majd 30 perc bicikli haza). Szóval látjátok ez megterhelő és nagyon távol is van. Nem tesz lehetővé mindössze heti 1x lovaglást, és csakis kizárólag a szombati napon, ha valamiért (mondjuk időjárás) nem tudok pont azon a napon menni, akkor hetek maradnak ki, valljuk meg ez izommemória és szellemi memória szintjén is nehéz.


A második, környékbéli lovarda. Nincs... :D Vagyis van, de nem tudok róla hogy lenne e ilyen oktatás.


Vissza a régibe. Nem szeretném.


Saját ló. Na most itt a másik gond, saját lóval majdhogynem jobban megérné (kivéve ha beteg lesz a táltos, de hisz tudjuk az tarol) viszont akkor maga az oktatás része maradna el...


Iskolán belüli REV letétel. Ha van még ilyen, nem rossz gondolat, de mi van ha nem leszek képes túl lépni a félelmemen? Nem fogják tolerálni és kirúgnak...


Vagy feladni és elmenni 5 évnyi munkával, 18 év életcéllal meg egy érettségivel gyári munkásnak... (ismerve magamat előbb lenne kötél mintsem ez).


Egyáltalán azt sem tudom mi legyen az ugrással, még most érlelem aztán lehet újra felhozom hogy finoman próbálgassuk hogy érezzem alakul e, vagy mi hogyan.


Ja igen, még a lovason belül másik szakma... gondolkoztam mit lehetne, sőt lehet elébb azt próbálom meg, de a REV így is úgy is kelleni fog előbb utóbb a felsőbb szintekhez. (Elképedtem, még a díjlovas edzőihez is kell... :O). Kinek mi az eszmefuttatása?

Ui.: Bocsánat ha hosszú lett...



2017. febr. 26. 21:41
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképp meg kéne próbálni az ugrást!

Én szertornázom, és lovaglok, szóval tudom milyen egy gerendáról leesni, vagy a korlátról elrepülni... :D

Nekem eleve tériszonomy van, már 5m magasan szédülök, de muszáj feltápázkodnom egy gerendára vagy a korlátra, ha sikeres akarok lenni!


Gondolom neked is ez az álmod hogy "letedd" a REV-et és visszanyerd az önbizalmad!

Az járjon a fejedben hogy imádod a lovakat, és te vagy a fönők, és a lovagláshoz fűzőtt terveid, renényeid! :)

Szóval szerintem mindenképp próbáld meg, nekem is úgy sikerült minden, hogy nemérdekelt ha leesek vagy ha elrepülök, legalább megpróbáltam, ha ez se megy akkor próbálj meg szüleiddel, edződdel erről beszélni, hátha ők msgértenek, és megpróbálnak segíteni! :)

Vagy előtte (lovaglás) hallgass zenéd, ha szeretsz, hátha az megnyugtat, vagy egy kis motivációs videót! (Nagyon sok lovas van a YouTube-on)

Én így gondolmodom, de nemtudom mennyire segített ez neked :D

Bocsi ha hosszú lett c:

2017. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keress egy (külföldi)díjlovas istállót, menj el oda lóápolónak, és sok helyen van lovaglási, sőt versenyzési lehetőség is, ugrás nélkül. OK, nem lesz a kezedben egy amúgy nem sokat érő sajtpapír...
2017. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Es ha vennel egy lovat es keresnel hozza egy kijaros edzot?
2017. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ragaszkodol a dijugrató REV-hez? mert van dijlovas is, mondjuk az ugróval többet érsz mert kitudsz váltani más szakági lincenszet vele nem csak ugrót...

De ha félsz és nem megy, akkor ne eröltesd mert az nem jó se neked se a lónak, ha látják a reven hogy nem vagy magabiztos nem engednek át, hiába végig lovaglos a pályát.

A másik megoldás ha elmész egy olyan istállóba ahol automata profi ugrólovak vannak, és azokon könnyebben vissza tudod szerezni az önbizalmad...most lehet ez 1-2 alkalom is.

2017. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mégis mit akarsz dolgozni? Lovásznak mennél? Ahhoz elég az érettségid (bőven). Lovagolni szeretnél? Hogyan ha félsz? Ha már az ugrástól félsz, miből gondolod hogy nem ér egy-két rossz élmény csikók hátán? Vagy majd nem ülsz csikókra? Ezt hogy magyarázod meg a főnöködnek? Oktatnál esetleg? Hogyan, ha félsz? Ha beszólnak a gyerekek szülei ott is ér majd egy-két rossz élmény. Ha fel kéne ülnöd a gyerek lovára megmutatni, akkor majd megmondod, hogy te félsz?


Ne haragudj, hogy látszólag elbagatellizálom a problémád, de ha nem tudsz túl lenni a félelmeiden, jobb ha gyárba mész. Persze hogy nehéz, ez benne a "játék".


Van még egy ötletem: Menj el western lovardába tanulni, akár külföldre. Hosszabb ideig. Na akkor biztos nem kell ugranod. Vagy tanulj meg fogatozni. Mindkettő brutál félelmetes tud lenni, de ha tényleg csak az ugrás a baj, az nincs ezekben a szakágakban. A díjlovas REV-en tényleg nem kell ugrani, de az edzői vizsgán már igen.

2017. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gondolatkifejtéseket.

Igazándiból, a válaszok nagy része pont ugyan arra a részre bontotta a dolgot, mint amit én magamban is két részre bontottam, szóval... :D

Nagyjából a válaszok. Köszönöm annak aki biztat, igyekszem össze szedni magam. Hogy adjam fel, erre annyit tudok mondani, Nektek is ilyen könnyen menne? (Igazából ez buta kérdés, embere válogatja, van aki falba ütközik, áttöri a falat, van aki megreked, van aki azt mondja, mind egy megyek gyári munkásnak az is ad pénz. Szóval ez eléggé sokrétű, ki hogyan gondolkodik.)

A szakágváltás sem volna rossz, ha "lenne rá lehetőség". Díjlovassal messze nem jutok, mint tudjuk. Fogathajtás terén nem néztem még körül, mit lehetne. Western meg közel nem tudom mi (miről szól, mik a lehetőségek, nem ültem még western lovon, felszereléssel stb. de ha lesz rá lehetőségem meg ejtem, ki tudja, lehet szerelem lesz... :D ).

A félelem kapcsán, egészen pontosítok, hogy lássátok. Nem magtól az ugrástól félek (ugrottam az új helyen is, élveztem). Egészen pontosan a vágtában ugrástól. Mindig bennem van az érzés, mikor megindul velem az akadályra a ló és kvázi nincs irányítás. Csak csatak gáz. Persze ez már nincs, de ez bennem maradt. Amúgy ügetésben nincs gond... csak hát úgy meg nem lehet... :D Ezen kívül vágtával egyébbel semmi gond, szaltóztam már párszor (szám szerint 9 a 4 év alatt, ha nem számoljuk a bakis részeket... :) )Csak az az egy, ha ugrás közben visz el, ha bakol vagy egyéb, nem gond. Vitt már el jó párszor alapon is ló, azzal szintén semmi gond. De az ugrásban.... nem tudom miért, ne kérdezzétek, fogalmam nincs. Csak az az egy, de olyan szinten megmaradt, hogy nagyon.

Így az utolsó "jobb ha gyárba mész" válaszolónak. 3 dologra gondoltam most ez alatt. Vagy volt álmod de össze tört, vagy lovas ember vagy és kis ujjból rázod, vagy gazdag vagy... :D De tuti nem gyári munkás, álmokkal. (Kivéve, ha mégis.) Nem sértésből szánom, csak arra próbálok utalni, hogy ha Neked lennének álmaid és egy ilyen apró dolog miatt buknád el, biztosan Te sem önként és dalolva mondanál le róla... :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :) Valamit kitalálok, de nem adom fel.

2017. febr. 28. 09:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem akartalak az élettörténetemmel fárasztani, de mivel személyeskedtél megteszem hát. Lovagolni úgy kezdtem el, hogy anyám egyedül nevelt fel, (kettőnket, az apámat meg inkább ne tárgyaljuk most)albérletben laktunk, ruhára alig maradt pénz, szóval se gazdag nem vagyok se sok önbizalmam vagy lovas szüleim nem voltak. Kitaláltam hogy lovagolni akarok, de heti egy edzésnél nem futotta többre, de imádtam a lovakat ezért kijártam csicskamunkára majdnem minden nap. Gyáva tehetségtelen lovas voltam. Sokat bőgtem, rinyáltam, nem az ugrás, de már a vágta miatt, szóval nem kisujjból rázom. Tudom milyen félni, ahogy azt is hogy le lehet küzdeni. Ma elég jó versenyzőnek mondhatom magam(ahhoz képest honnan indultam). Az hogy akkor miért lógok a GYK-n, más téma, az emberi kapcsolataim nem alakultak fényesen, de szakmailag jól állok, úgy gondolom.

Ezt azért is írtam le, hogy lásd másnak sem könnyű. Rengeteg szenvedés, fájdalom, bőgés mire megtalálod az utad, sokszor hajszálnyi választ el hogy feladd, de ha én meg tudtam csinálni akkor más is. Vannak versenyzőtársaim, akik hasonló utat jártam be, szóval nem vagyok egyedi eset. Erre mondtam, hogy ha szerinted ez sok, ennyit nem ér, akkor irány a gyár, hiszen nem kötelező magadra erőszakolni ezt a szakmát.

2017. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most látom milyen nyálas lett :S
2017. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, ez esetben elnézést kérek. A pojén az amúgy hogy kb. pont az én élet utamat írtad le eddigiekben... Dettó ugyan ez.

Viszont akkor tudnod kell, hogy milyen nehéz és még nehezebb feladni. Ott akadtam meg, hogy nem tudom hova tovább. Gondolkozom a Westernen is, mind B, C verzió, úgy vagyok vele, még nem próbáltam de ki tudja, talán nem az ugró az én utam. (Illetve hát, lehetett volna... mint írtam is, nekem utólag jött ez a félelem dolog. Előtte volt egy szerelmetes táltosom, akivel repkedtük a rönköket, oxereket de hát... szépen fokozatosan ez el tűnt...) Még egyszer megpróbálom, hátha átgördül a dolog, de ha ebben az évben nem jutok át a félelmen, akkor szerintem nem is fogom. Nem? A díjlovaglás egyébként nagyon tetszik, próbálkozunk is vele rendesen... :) De ahogy hallottam, REV nélkül az angol szakágakban (kivéve fogathajtás) nem nagyon engednek hova mozgolódni. Illetve, hát nem tudom. Nem hinném. Mit gondolsz erről?

2017. márc. 1. 13:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy heti egy lovaglással lehetetlen megoldani ezt a problémát. Az lenne jó ha legalább pár héten keresztül minden nap vagy minden másnap tudnál ugrani, amolyan edzőtábor szerűen összesűríteni sok edzést valami jól belovagolt szuperiskolalovon. A félelem megszűnni nem fog, csak megszokod és megtanulod helyén kezelni. A profi lovasok is félnek, ha nem magától az ugrástól, akkor a lószállítástól, vagy attól hogy összevesznek a fizető tulajdonosokkal, ha a lovukat nem tudják megfelelő eredményességgel lovagolni. Az élet ilyen.
2017. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!