Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfelelő nekem a ló?

Megfelelő nekem a ló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A ló, akit szoktam lovagolni, 153 centi kb, erős testfelépítésű (sodrott jellegű). Én 175 centi vagyok és 53-59 kg között mozgok:D (lány). Szerintem nincs probléma azzal hogy kicsi lenne a ló, szeretek is rajta lovagolni, engem nem zavar, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2017. márc. 2. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából a magasság annyira nem számít, inkább a súly. Persze azért egy 120 cm-es pónira nem ülhetnél fel, de ezígy szerintem rendben van :) csak majd hosszú távon nem biztos , hogy megfelelő lenne neked, bár nem tudom milyen céljaid vannak, versenyzés meg ilyenek.
2017. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A klasszikus elvek szerint a méreted, aami a magasságot illei. Súlyt nézve a ló saját súlyának 20%-át viszi el tartósan gond nélkül, már megfelelő kondi mellett persze.
2017. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha a csizmáddal nem tudsz megfelelő segítséget adni, mert a hasa alá nyúl a lábad, akkor kicsi. Meg te érzed, én is a 170 centimmel egy 150es sodrit lovagolok, mondjuk érzem, hogy egy kicsit kicsi hozzám, de nagyon szeretem ló.
2017. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudok neki segítségeket adni, semmi nem gátol :)
2017. márc. 5. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem illik hozzád, legalábbis én kislovakon szoktam lovagolni, akik nem egymagasak velem, szóval elvileg "kicsik" nekem, mégis semmi probléma, tökéletes a harmnia
2017. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!