Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha elvitt a ló mit a teendő?

Ha elvitt a ló mit a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy angol telivér akit jelenleg lovagolok,4 éves és már párszor elvitt magával mivel egyszerűen nem tudom megállítani.Ezen kívül semmi rossz szokása sincs,nem ugrál toporog rúg vagy harap,kifejezetten kedves de ez az egy amivel gondom van.Elég felszínesen van belovagolva,testsúly írányítást sem ismeri csak az a "jobbszár jobbra balszár balra" ló.Ha egyszer vágtába ugrik és rohan nem tudom lelassítani hiába ülök bele a nyeregbe nyomom le a sarkam és szár,akkor se áll meg,se nem lassít sőt,minél jobban húzom a száját annál gyorsabb lesz.

Ha megijed valamitől,akkor is vad vágtába kezd és ez már kezd nagyon veszélyes lenni de nem akarom feladni a lovaglást ezért tanácsokat kérek,arra hogyan tudnám fékezni.

Nem az energiával van baj mivel napi szinten többször van lovagolva.


2017. márc. 6. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten egyszer kell csak lovagolni, de az minőségi lovaglas legyen. Nem kell nagy észjáték a válasz egtalálásához,te magad is leírtad,nincs belovagolva megfelelően. Be kell lovagolni,de nagy valószinűséggel nem te fogod .
2017. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen nyílván nem én,de ha eddig is így volt lovagolva ezután is így lesz,gondolom azért mert én szólok hogy "hejj ezt a lovat az alapoktól kéne átlovagolni" senki sem tenne semmit.
2017. márc. 6. 13:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolom azét gyorsít a zabla húzására mert fáj neki.
2017. márc. 6. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze,menekül mégjobban a fájdalom elől. Ugye a felvételt nem ismeri,nem megy át rajta,az ilyen lovat deréksegítségekre sem lehet jól reagáltatni. Igazából futószáron kellene képezni,egy nyers ló,ami nincs rendesen belovagolva elég életveszélyes tud lenni. Egyébként ez milyen telivér? hobbi vagy versenyre van szánva?
2017. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Angol telivér,nyereghelyen sütött,régebben versenyzett,mostmàr hobbiló.

Nem tudom mit kéne tennem,nagyon szeretem ezt a lovat,de így nehéz vele.Mert egy ijedt vadul vàgtàzó lò nagyon veszèlyes,gondolom àt is veszi tőlem a feszkót mikor rajta ülök,de igyekszem nyugodt lenni.Szakértőre és valaki olyanra aki átlovagolná nincs pénzem,más lovát meg aztán tényleg nem buli pénzelni.

Valaki segítene és elmagyarázná mit kéne csinálnom?

Tudom hogy láthatalanban nehéz.

És még valami.A gazdájánál nem húz,és nem is szalad el.Ezt sem értem,de biztos velem van a gond.Csak nem tudom milehet az,mikor nem ráncigálom a száját,de tényleg nem ismer a szárakon kívül mást.

2017. márc. 6. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ne húzd a szárat! Ne dőlj előre. Ha elrongyol, adj kicsi szárat, csizmával zárj oda, emlékeztesd, hogy te is itt vagy, aztán vedd fel körre, csípő, derék, váll, comb, stb. - minden dolgozik, legkevésbé a szár.

És menj el olyan helyre, ahol megtanítanak lovagolni, mert ha mással nem csinálja, nem csak a ló tudásával van probléma.

2017. márc. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!