Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az elejere van esve, kozben...

Az elejere van esve, kozben nem tudok leulni a fenekemre. Cipel. Segitseg?

Figyelt kérdés
Ugetesnel annyira nem, ott egesz jol meg tudom csinalni h ne menjen az elejen de ahogy elkezdjuk a vagtamunkat beledol a kezembe, es aztan ha elorebb nyulok a szarakon nem tudok leulni a fenekemre. Probalgatom azt h lotyogtetem neki a zablat a szajaban. Arra neha kicsit feljebb jon, de van h csak meg melyebbre megy. Mit tudnek csinalni? Edzom annyit mondd h ne erobol huzzam, es hogy uljek le..
2017. márc. 11. 20:29
 1/10 A kérdező kommentje:
derekfelvetelre reagal - de amikor igy vagyok es csak visz es teljesen feszes vagyok, nem tudom meghuzni a dserekam ha mar eleve feszes..😞es az a baj h le se tudok ilyenkor ulni mert ahhoz a kezem kene hatrebb hoznom de nem tudom mert bele van dolve.
2017. márc. 11. 20:48
 2/10 The Devil Herself ***** válasza:
Eleve rossz metódust próbálsz kivitelezni. Ha az elejére van esve, nem hajtást hozzá eleget csizmával. Sokkal több csizmasegítség kell, és nem rövidebb szárat kell fogni, hanem feligazitani a fejét. Mozgasd át a zablát a szájában és hajts hozzá csizmával, közben pedig ülj le a fenekedre. Felesleges szkanderezni velük, ők az erősebbek, de ha atmozgatod a zablat, nem tud rádőlni, és ha eleget hajtást hozzá csizmával nem fog tudni elgurulni, de fontos, hogy elől semmiképp sem szabad elkonnyuljon a kéz, mert akkor csak meg jobban beledől. Határozottan fel kell igazítani és sokat hozzahajtani hátul. Felejtsd el azt a rossz berogzodest, hogy rövidebb szárat fogsz, csak saját magadat szivatod vele. Sok csizma, es feligazitas a történet lényege.
2017. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 The Devil Herself ***** válasza:
*hajtasz csak átírja a telefon...
2017. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugetesben egesz jol megy de vagtaban.. na meg ugetesben is tul sokat huzom erobol. De ott nem erzem annyira h az elejen menne. Neki viszont biztos nem kenyelmes h en alalndoan huzom. Holnap azon leszek. Ma amugy probaltam, vagtaban, h elorehajtom jobban de az lett belole h meg jobban beledolt es csak meg jobban ment elore es vitt mint a rongyot.. 😞 amugy egy eleg nehez lovaglasu lo, jo nagy, es akkor vagtaja van meg hozza.. remelem egyszer sikerul. Sokat kene meg fejlodnom hozza.
2017. márc. 11. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyd békén a ló száját, könyörgöm az élő istenre, nem kell ott semmit átmozgatni, lötyögtetni, valószínű, csak nincs egyensúlyban. Minél inkább húzod, annál inkább beledől majd a kézbe, nekimegy a fájdalomnak... Foghatsz úgy is rövidebb szárat, hogy közben nem dőlsz előre, így valószínű, a fenekeden tudsz majd maradni, de ehhez hajlított könyökkel kell ám fogni a szárat, nem nyújtott karral csüngeni a ló nyakán... A lovasnak ülésiskola, a lónak némi átlovaglás az edző részéről...
2017. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.

de ha elorebb nyulok akkor mindenkepp huznom kell. Maskepp nem megy. (Es tudom hogy en csinalom rosszul)

Ha atlovagoljak es en utana elkezdem lovagolni akkor ugyis ujra elrontom. A masik lovamat tudom kezelni. Meg "rendesen" ulni is rajta. De hozza valahogy. Keves vagyok..

2017. márc. 11. 22:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igy nehez h nem latjatok mit hogy csinalok. De akkor uljek le, hajtsam elore, es a kezem? mozgassam a zablat vagy ne? es tartsam "puhan" vagy nem tudom.. hogy ne doljon bele
2017. márc. 11. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell húzni a zablát. Soha.

Akkor jó, ha grammokat érzel a kezedben. Ha húzod, azzal kapaszkodsz benne, persze, hogy beledől. Ha egy ponton a szárat cérnával helyettesítenénk, nem löttyenhetne meg soha - de nem is szakadhatna el!

Ülj fel rá futószáron, ne fogj szárat, csak ülj mélyen a fenekeden, és lehetőleg a farzseben, ne előrébb, és hagyd menni. Pár alkalom neki is kelleni fog mindenképp, mire rájön, hogy nincs húzás.

2017. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dori445 ***** válasza:
Probalj ne a szarba kapaazkodni engedd el a kezed az csak legyen ott a biztonsag kedveert a labadra fogodszkodj es engedd hadd vigyen a lo elore amm ja a száron konnyitesz kicait konnyebb lesz minden vagtanal figyelj arra hogy a labadra tamaazkodj az legyen az elso ne a kezed
2017. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek! :) ma mar sokkal jobb volt
2017. márc. 13. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!