Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy hónapja kaptam egy elvileg...

Egy hónapja kaptam egy elvileg antiszociális lovat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval a régi gazdája azt mondta,hogy antiszociális,nem barátkozik és egygazdás.Az eddigi tapasztalatom az,hogy mintha érdeklődne felém. Amikor bemegyek hozzá kicsi habozás után elindul felém de elmegy mellettem. Amikor rajta van a kötőfék kezesbárány,bár néha amikor pucolom csak úgy lelép.valaki tudna segíteni mit tegyek,hogy könnyen összebarátkozzunk és kialakuljon egyfajta kötődés,vagy tényleg lehet,hogy antiszoc és nem fog megszokni?
2017. márc. 12. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj neki mindig kedveskedni ( pl. alma, répa stb)példáúl ami előtt lepucolod, vagy ha épp olyat csinálsz ami neki nem annyira tetszik. És szerintem ezen kívűl csupán várnod kell,hogy megszokjon. :)

Ha nem válik be akkor bocsi nem vagyok annyira nagy lószakértő.

2017. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az használhat, ha sokat tudsz hozzá odamenni, de csak odahívod az ajtóhoz, adsz neki egy karika répát, darab almát, megsimogatod, és eljössz. Így nem érzi magát kényszerítve az együttműködésre, viszont 3 nap alatt rá fog szokni, hogy ha hallja, hogy te jössz, már cuppan is ki a feje az ajtón. Pucoláskor érdemes kicsit hosszabb kötélen (bele azért ne léphessen), de kikötni, így el tud lépni tőled, de ottmarad. Beszélj hozzá, tartsd elé a kezed, simogasd meg, és folytasd a pucolást, mintha semmi nem lett volna. Ami nekem még bejött hasonló lónál, hogy mindig volt egy kis simogatás, vagy inkább csak egy-egy simítás, amikor arra volt a kezem. Ha ki tudod vinni legelni száron, akkor is percenként néhányszor csak simítsd meg, de nem kell agyontutujgatni, ne vegye zaklatásnak. Csak érezze, hogy szereted, és bizalommal lehet feléd. Nekem így lett egy 500 kg-s kutyám... Csak karámot nehéz úgy javítani, hogy valaki a nyakadba szuszog, és bököd, hogy ne csomót köss, hanem őt simogasd...
2017. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy antiszoc, attól, hogy az előző gazdája nem jött ki vele igazán jól.

Kaját kézből a két szép szeméért napi szinten viszont én tuti nem adnék, sőt. Rád fog szokni, és elkezdi követelni. Nem azért megy eléd, mert téged vár, hanem a kaját, előbb csipked, aztán harap és fenyeget, ha nem adod oda neki máris, ami neki alanyi jogon jár. Már szerinte.

2017. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2017. márc. 14. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!