Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon elkenődtem. Szerintetek...

Nagyon elkenődtem. Szerintetek is nagyon lassan haladok?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja tanulok lovagolni, hetente kétszer fél órára megyek ki. Szerintem rosszul megy, az oktatóm szerint nem, de szerintem csak vigasztal. Ott tartunk, hogy tanügetés,

könnyű ügetés, természetesen futószáron, de még a nyeregkápát sem merem két kézzel elengedni, egy kézzel kapaszkodok, de ilyenkor is előfordul, hogy kibillenek az egyensúlyból ha megbotlik a ló vagy hirtelen gyorsulni kezd. Volt mikor elengedtem mind a kettővel, de csak lefegett a felsőtestem kontroll nélkül. Vannak napok amikor egészen kontrolláltnak érzem a mozdulataimat, de van amikor csak nyeklek nyaklok a nyeregben. Hol van innen még az, hogy szabadon én irányítom a lovat , a vágtáról nem is beszélve.... néha úgy érzem sosem fogom megtanulni. Szeretek lovagolni, nem fogom abbahagyni, csak egy kicsit kilátástalan az egész most. Hozzáteszem nem vagyok már mai csirke, elmúltam 30, lehet, hogy ezért félek jobban, és az egyensúlyom alapból rossz.


2017. márc. 14. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs okod elkeseredni. A 2 hónap, heti kétszer, az nagyon kevés idő még. A lovaglás nem könnyű, rá kell érezni. Van, akinek jobban megy, mert ösztönös érzéke van hozzá, van akinek nehezebben, de semmiképpen nem hiszem, hogy le lennél maradva. Ne kapkodj, ne akarj sietni. A lényeg, hogy ráérezz a lóval való közös ritmusra, mozgásra.
2017. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg innen kell idegenektől a biztatás?
2017. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha így állsz hozzá, nem is fog menni. egyébként érdemesebb lenne vagy többször kijárni egy héten, vagy fél óra helyett mondjuk egy órát.
2017. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dori445 ***** válasza:
Egyaltalan nem megy rosszul ahhoz hogy tovabb tudj haladni az alapokat meg kell tanulni ami altalaban ha igy fel orat lovagolsz a heten ketszer tokeletesen jo arany a 2honaphoz sot meg a 2 kicsit keves is es amm mondok egy nagy titkot a konnyuugetesnel a labadra foleg a terdeddel szoritsad a lovat azzal tartsd meg magad a kezddel ne keress tamaszpontot figyelj arra hogy a labad terded legyen az a kapaszkodasi pont ahol meg tudod magad tamasztani szoritassal tartani is a lovon es amm a kezedet csak tartsad es haggyad hogy dolgozzon a loval csak a labadra koncentralj es amm igy meg fogod latni menni fog kapaszkodas nelkul is ne aggodj hogy nem megy!
2017. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, bocsi. Mert kapásból az jutott az eszembe, hogy na, erre IS jó a lovaglás :) Kitartás növelése. A mai ember rögtön csodát akar azonnal. 2 hónap, heti kétszer fél óra az kb. semmi. Más élete végéig tanulja a lovaglást. A lovaglás nem olyan, hogy egy év alatt király leszel. Ne a többiekhez mérd magad. Mérd magadhoz. És ha lassan haladsz? Mi van akkor? Összeszorítod a fogad, kicsit szomorkodsz, aztán következő alkalommal megint odateszed magad, hátha jobb lesz. Lehet, hogy nem. Lehet, hogy rosszabb lesz. Akkor következő alkalommal megint újrakezded. A sport ilyen. A lovaglás meg pláne. A lényeg, hogy adj időt magadnak, szarj le mindenkit magasról, és mindig adj bele mindent. Hidd el, a kitartás és a ráfordított energia és idő meg fog térülni :) Hajrá!
2017. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem semmiképp ne add fel! Ne görcsölj rá, arra gondolj, más még lovak közelébe se kerül. Én is közel vagyok a 30-hoz, tavaly kezdtem el járni. Többször volt már világvége hangulatom. Karácsony előtt pl 3an voltunk, ebből 1 csaj 10, mási k15 évvel volt fiatalabb nálam. Nekik ment, nekem meg a szokottnál is rosszabbul. :D Akkor volt, hogy szépen beálltam az edző elé, és közöltem, hogy én ezt befejeztem. Rámnézett, közölte, h fel ne adjam, ha nem megy, akkor sétálgassak. Azóta is megyek, néha épp lóháton jön rám a mibe vágtam a fejszémet? Nem vagyok normális!!! gondolatok, de kb köv. percben úgy döntök, hogy csak élvezni szeretném, megnyugszok, és minden oké :)


Egyébként, ha van kedved, beszélgethetnénk priviben. Ott szívesebben mesélek :)

2017. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy rosszul haladsz, bár a heti 2x fél óra irdatlan kevés ahhoz, hogy gyorsabban fejlődj.

Nyilván több dolog is közrejátszik abban, hogy kevésbé tudod kontrollálni a mozdulataidat, és hogy elveszted az egyensúlyod.

Az egyik az természetesen az, hogy túl vagy a harmincon, hiszen elvileg 14 éves kor felett az egyensúlyérzék sokkal lassabban fejleszthető.

A másik ok lehet, hogy a ló jármódjaiban keresendő, ugyanis a pattogósabban, magasabban ügető lovakon sokkal nehezebb megtanulni pl a tanügetést, viszont elég jól "kidobnak" a könnyűügetéshez. Ha a ló jármódja alapvetően kényelmetlen, akkor nehezebb rajta tanulni, míg ha kényelmes, jó jármódjai vannak, akkor könnyebb. Tudom, hogy téged ez nem vigasztal, és hogy így is úgy is meg kell tanulni, de pl. ha több lovon tanulsz lovagolni, megfigyelheted majd, hogy az egyiken jobban rá tudsz érezni az ügetés ütemére, egy másikon viszont kevésbé. Ezen kívül közrejátszik az is,hogy neked egy ősi ösztönt kell folyamatosan leküzdened, hiszen az ember ösztönösen dől előre és húzza össze magát, ha mozog alatta valami, és nem találja az egyensúlyát,míg a fiatalok annyiból vannak előnyben, hogy aki gyerekként tanul lovagolni, nincs félelemérzete! Akkor jön meg a félelemérzés, ha egyszer leesett, és akkor náluk is előjön ez a reflex, de egy felnőtt, ha felül egy lóra, óhatatlan megfordul a fejében, hogy le is lehet esni, és ettől már alapból feszültebb lesz, és sokkal jobban kell harcolnia az ösztönös mozdulatai ellen, mint egy gyereknek.

Nem szabad elkenődni, mert a lovaglás egy olyan sport, amit csak lovon tudsz gyakorolni, nagyon eltérő izomcsoportokat mozgat meg a többi sporthoz képest, és bizony nehéz ráérezni a ló ütemére. Mi azt szoktuk csinálni, hogy a lovasokat voltizs hevederrel is oktatjuk, hogy közelebb legyenek a lóhoz és jobban ráérezzenek a mozgás ütemére, de így is elég nehéz, mert olyan izomcsoportokat kell erősíteni, amiket csak lovon használsz, és a mozgáskoordináció is sokszor bajos, mert a testnek egy olyan furcsa tartást kell megtanítani, ezzel felülírni a reflexeket, amire csak lépésben odafigyelni is elég nehézkes egy kezdő számára, hiszen egy rossz mozdulat - pl botlás - a ló részéről, és az ember teste az egész szabályos tartást egy másodpercen belül felülírja az ösztönös összehúzódó reakció miatt. Nehéz dolog ez, és a fiatalok is megszenvednek vele, sokan fel is adják, mert nem jön rögtön a sikerélmény.

No de most csináljunk egy kis számvetést. ha két hónapja tanulsz lovagolni, az 8 hét, 16 alkalom, azonban csak 8 óra! Ahhoz, hogy te szabadon irányítsd a lovat TELJES BIZTONSÁGGAL, éveknek kell eltelnie! Nem, nem azt mondom, hogy évekig futószáron leszel, hanem azt, hogy ha majd úgy - fejlődéstől és időtől függően- kb fél év múlva kikerülsz szabadon osztályba, akkor sem leszel még annyira jó lovas, hogy teljes biztonsággal és könnyedséggel irányítsd a lovat.

A lovaglás egy tipikusan olyan sport, ami rendkívül lassan hoz eredményt, és sikerélményt is! Lassan lehet haladni, lépésről-lépésre, sokszor nagyon csúnyán vissza lehet esni, és gyakorlatilag életünk végéig tanuljuk - mi versenylovasok is, mert a lovak mindig tanítanak valami újat.

Ne keseredj el, menni fog idővel, és annál édesebb érzés lesz, hogy a végén olyan alapvető lesz számodra az ülés, hogy mikor irányítani kell a lovat, majd az lesz fog összeszorítós, hogy hogy a bánatba hangold össze a segítségeket, és figyelj is a többiekre.

2017. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: utolsó, ezt nagyon jól összefoglaltad! Én régebben görkoriztma, és ott is mindig az volt, hogy előre kell dőlni. Na, most a ritmusra elég hamar ráéreztem, de most, közel egy év után jutok el LASSAN arra a szintre, hogy egyenesen ülök a lovon, és nem dőlök előre.. Szegény edzőm mondta is a múltkor, hogy így kellene mindig, de nem megy :( Hiába mondta el és mutatta meg milliószor, meg olvastam is, gyakorlatban nagyon nehezen megy.. Remélem, idővel sikerülni fog...
2017. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat!:)

Feladni semmiképp nem fogom, de sajnos úgy tűnik én most a visszafejlődő szakaszomban vagyok. Ami eddig tök jól ment, most már az se. Valahogy úgy érzem, hogy amíg nem mondták, hogy hogy csináljam, addig jól csináltam, de amint elkezdtem figyelni arra, hogy hogy csináljam, már nem is megy. Pl. az elején automatikusan hátradőltem ha meginogtam, mióta figyelek arra , hogy egyenesen üljek, azóta görnyedek össze minden botlásnál. De ugyanez van a saroktartással és a könnyűügetés- tanügetés váltásnál is. Az elején ösztönösen jól ment, de amióta elmondták hogy kéne, azóta richtig rosszul csinálom. Nem tudom. Ez nem egyszerű. Tudtam én, csak nem sejtettem, hogy ez ennyire nehéz lesz: )

2017. márc. 16. 15:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Na igen. Én is tudtam, hogy nem könnyű ( ahogy meg is jegyezte az edzőm), de hogy ennyire nehéz, azt nem gondoltam volna... :D Semmi gond, majd egyszer..
2017. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!