Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye ezért nem fog megutálni...

Ugye ezért nem fog megutálni a ló?

Figyelt kérdés
A lovat akin lovagolok ma futószáraztam. Ostort utálok használni, sajnálnám megütni vele a lovat. Eddig mindig gyönyörűen szót fogadott, de ma egyáltalán nem. Amikor nem fogadott szót,akkor a futószár végét olyan fél méteresre fogtam és elkezdtem pörgetni. Szegényke megijedt tőle, utána már szótfogadoot. De őszintén eléggé sajnálom mert láttam hogy fél tőle :( nem ütöttem meg őt vele, azt nem tenném. Előfordulhat hogy emiatt már nem fog szeretni?

2017. márc. 14. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ostor nélkül professzionálisan futószárazni nem a legkönnyebben kivitelezhető dolog, és egyáltalán nem az a szerepe, hogy addig vered vele, amíg mozog, vagy esetleg egy kicsit még utána is, hátha maradt még benne émi tartalék.

Ha nem megy, hozá kell hajtani, ostor híján a szármaradékkal. Nem félhet tőle, ha mégis, az általában nem jó jel. Bár az enyém ha tele volt, akkor játszott olyat, hogy csak tötymörgött, aztán az első... Hát igazából bármitől, amiből ürügyet tudott csinálni, "bepánikolt" és több körös bakolós-fingós síkvágta.

Azt amúgy tartósan nem lehe tartani, hogy soha nem csapsz oda. Nyilván amíg nm saját ló, nem gáz, megneveli más. És nagyjából a kötődése is pont ilyen lesz, egy eszel a sok közül, ehhez mérten fog szeretni, vagy nem szeretni. De a szeretete nem egyenlő a tisztelettel.

2017. márc. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Én soha nem vertem a lovamat, nem is ismeri az ostort, és nem is fogja. Szót fogad, nincs gond vele. Van, hogy rossz napja van, olyankor türelmesebbnek kell lenni vele.
2017. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És ostor nélkül, szóra tudsz vele futószáron vállat ki, be, farat ki, be feladatokat csinálni, kört szűkíteni, tágítani, fokozást, rövidítést csinálni, és jármodokat váltani, beleértve az állj-t és a hátralépést, vagy az ugrásváltást is, felteszem. Na, pont ezért kéne az az ostor, mert futószáron az jelenti a csizmát, ha úgy vesszük.
2017. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ,igen :) Az oktatom is szokta mondani hogy tulságosan gyengéd vagyok hozzá. Ha továbbra sem fog szotfogadni akkor majd megkérem az oktatomat hogy segitsen . Megkell tanulnom fegyelmezni a lovat :) Koszonom a válaszokat
2017. márc. 15. 16:15
 5/5 "Kovács" Ernő válasza:
Mindig keménynek kell lenni ha lovagolsz. Melegeké a jövő. Csak így tovább. PUSZI
2017. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!