Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék egy viszonylag...

Hogyan tudnék egy viszonylag menős lovat csinálni egy borzasztóan lusta lóból?

Figyelt kérdés
A lovardában nemrég kezdtem lovagolni egy lovat ami borzasztó lusta.Nem reagál szinte semmire.Ügetni még úgy ahogy elügetged de ha csizmasegitséget adok neki inkább lelassul.A vágta meg teljesen lehetetlen pedig nem vagyok kezdő lovas.Nem egy öreg lóról van szó.Pálcát egyáltalán nem használok.

2017. márc. 17. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Még saját lovat lehetne is ösztönözni, de egy befásult iskolaló ha fejreálsz se fog neked normálisan dolgozni.
2017. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Dolgoztam én is lusta lovon. Hajtottam ahogy bírtam, nem volt hajlandó dolgozni. Pálcával sem. Aztán az edző levágott egy ágat a mogyoróbokorral, azzal rácsaptam egyszer. Tudjátok milyen a mogyoróvessző? Csípős.


Egyszer csaptam rá, többet nem. Úgy dolgozott, mint a kisangyal.

2017. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat ! :)
2017. márc. 17. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is egyszer mentem terepre egy brutál lusta lóval és kaptam egy vesszőt, lehet mogyoró, nem tudom, nem kellett rávágni de ment szépen.

Mondjuk ő egy emberre hallgatott, aki futószáron szokta vinni, más akár fejre is állhat pálca nélkül :D

2017. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
16:24-es itt is az a gond hogy az oktatóra hallgat mindt a kisangyal. :D
2017. márc. 17. 16:31
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Mert őt tiszteli. Ennyi.

Egyébként meg unja a monoton munkát, mindig ugyanaz, neki sose lesz igazán jó, bármit csinál is, úgyhogy szarik is már bele, inkább kiveszi magát a melóból, ha lehet. Ettől még lehet, hogy terepen meg úgy vinne, mint szél a szaros budipapírt.

2017. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Csizma mögött kellene pálcázni..de ahogyan írták,iskolalóból nehéz ki hozni bármit is,és felesleges munkát pazarolni rá.
2017. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Fel lehet éleszteni a leglustább iskolalovat is. Igaz kívülről nem túl lóbarát a dolog, de célravezető. Volt egy ló, akin 15 perc alatt elfáradtam, annyira hajtós volt. Ekkor az edzőm azt mondta, hogy állítsam meg a lovat, fogjak rövid szárat, aztán csapjak rá határozottan pálcával ez egyik, majd gyorsan a másik oldalon. Lám a lovam feltámadt. Menőkedv is megjött szépen működött csizmára is és nem kellett angyonhajtani. Elég volt egyszer a tudtára hozni, hogy elég volt, munka van és utána már tudta, ha én ülök rá, akkor dolgozni kell. Más lovassal, aki nem volt elég határozott, azzal ugyanúgy eljátszotta a hattyúhalálát.

Lovagoltam szimuláns lovat is, jobbkézen, mintha biccentett volna, kicsit jobbkézen, de amint elkezdte az ember határozottabban lovagolni elmaradt, sőt más szintén határozott lovas alatt, szabadon kutyabaja nem volt. Eleinte orvossal is nézették mikor elővette ezt a trükkjét, de kiderült, csak szimulál a drága, hogy ne dolgozzon.

Szóval csak határozottan, és ne félj pálcát használni. Elég egyszer lerendezni, hogy ki a főnök, utána már elég annyi, hogy nálad van. Amúgy ne értem az oktatód/edződ miért nem nyom a kezedbe egy pálcát és miért hagy szenvedni, mert egy idő után így élvezhetetlen a lovaglás. Ésszerűen kell használni, sokszor elég az is elég, ha nálad van, de ha jó időben pöccintesz egy kicsit azzal sem ártasz neki.

2017. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokat terepezz vele, másztasd dombon, ott nincs más választássa mint menni előre
2017. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!