Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karámozott lovat hetente...

Karámozott lovat hetente hányszor kell megmozgatni?

Figyelt kérdés

Heti 2x1 óra lovaglás és emelett egy futószárazás elég neki?

Éjszaka boxban van, nappal karámban.


2017. márc. 18. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Heti minimum 5 ször 1 órát illene mozgatni.
2017. márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azt nem írtam, hogy nem mai gyerek már, 19 éves , "nyugdíjas" iskolaló.

2017. márc. 18. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb baja, akár napi szinten mozoghat 1-1 órát, de a terepet is nagyon meghálálja. Én a 21 éves lovunkkal szoktam 4-5 órás terepeket menni hétvégente, amolyan kényelmes tempóban, sok séta, ügetés, kis vágta, amennyit felkínál, emellett legelőn van tartva.
2017. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
19 éves volt iskolaló ment már eleget nyereg alatt a pályán.. A futószáron nem sok újat tudsz mondani neki. Ha neked lennék, 2-3 alkalommal bent csinálnék lazító/idomító munkát sok-sok ívvel, 2-3 x kimennék egy jó nagy pillangóbámulásos-legeléses terepre, két napot meg bent hagynám. Mármint karámban bent. Neki most a sok zötyögés meg porszívás után egy kis wellnesz tesz a legjobbat :)
2017. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan az én lovam nem egész nap van kint karámban, hanem általában felet, így is minden nap ülök rá, és egy szabadnapja van. A karám jót tesz a lónak, de nem helyettesítheti az edzést (persze jobb, mintha egész nap bent állna).
2017. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!