Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérdések, rajtengedély vizsga?

Kérdések, rajtengedély vizsga?

Figyelt kérdés

1. Kötelező bebogyózni a ló sörényét ugró vizsgára?

2.milyen színű szett használható?

3.Mik azok a hibák(az esést tudom) amikor automatikusan megbuksz?

4. elméleten csak a tk-t kérdezik?

5. hány db akadály van és kb milyen magasak?


2017. márc. 25. 06:21
 1/7 A kérdező kommentje:

illetve még pár kérdés:

kötelező-e a gerincvédő?

lábvédők kötelezőek?

2017. márc. 25. 11:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Gerincvédő 18 alatt kötelező azt hiszem, de ebben nem vagyok biztos. Lábvédők ajánlottak.

A könyvet kérdezik, de semmi nehéz vagy új dolog nem kéne, hogy legyen benne.

Az akadályok 80-90 cm magasak, a pályaépítőn múlik, pontosan hány akadály és hány erőkifejtés, de ritka a nagyon technikás, nehéz pálya.

Egyébként a pályatévesztés, a folyamatos ellenszegülés és az ugrás megtagadása és a pályaelhagyás is súlyos hiba az esés mellett.

A ló sörényét opcionálisan vághatod rövid sportosra is, de ha hosszabb, nem elegáns úgy hagyni.

Illik fehér szettet rakni a lóra.

2017. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Nem kötelező bebogyózni, de sokkal jobb pont, mert ápolt hatást kelt.

2. Bàrmilyen. Ha ugróról beszélünk, nem díjlovasról, akármilyen színű, igényes szett használható. Persze a neonsárgát hanyagold, de én pl sötétbarna hímzettel mentem. Fehér alátétet az ugrósportban már elég ritkán használnak.

3. Azt nézik, hogy mennyire biztonságosan lovagolsz. Tehát az is lehet, hogy megáll egyszer a ló, de nagyon jól kezeled, és átmész. De az is lehet, hogy annyira életveszélyesen néz ki a lovaglásod, hogy hibátlanul végigmentél de megbuktatnak.

4. Igen. Amiatt nem kell izgulni, általában aki rosszul tudja az elméletet annak annyit mondanak hogy nagyon fogják figyelni a gyakorlatnál. (Ez az én tapasztalatom, láttam már 1-2 vizsgát)

5. 80-90 centi és kb 8 db.

2017. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gerincvédő nem kötelező, szerintem a lábvédők sem de nálunk az egyik csajnak szóltak hogy nem akart-e ínvédőt rakni a lóra, de ő tényleg csak lefelejtette.
2017. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én REVen gyakran látok fehér szettet ugróban is. Versenyeken már sokkal ritkásabban viszont.
2017. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Célszerű bebogyózni, mert a külsőt is nézik, az igényességet és a felszerelés pontosságát, tisztaságát. Lábvédőket is célszerű feltenni, mert azt sugallja, hogy számít a lovad védelme. Én vagy fehér alátétet vagy feketét használnék, szerintem ez adja meg a tiszteletet a vizsga, illetve később a versenyek előtt.

Elméleten nem csak a tankönyvet, hanem a szabályzatot is kérdezhetik, pl ugróban, mert ugye nem árt tisztában lenni azokkal a szabályokkal, mely szerint versenyezni szeretnél.

2017. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Edző nélkül nem fog menni, mert kötelező a regisztrált edző a vizsgára jelentkezéshez. Ha van regisztrált edződ, akkor ő ezeket már elmondta neked, ha nem mondta, akkor nem vagy felkészülve vizsgára.


Az elméleti vizsgán szoktak más alapvető dolgot is kérdezni, ami egyszerűnek egyszerű kérdés, de nincs a könyvben.

2017. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!