Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes nekem lovakkal foglalk...

Érdemes nekem lovakkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Csak 4 Hónapja foglalkozom lovakkal, de nem tudom érdemes e még. Az elején nagyon szerettem, de már félek. Kétszer lépett rá a ló a lábamra, de hát úgy voltam vele hogy mindegy. Ma viszont a kezembe rúgott, hatalmas erővel ( nem tört el de nagyon fáj :() és rohadt nagy szerencsém volt hogy nem az arcomba,mert közel volt az is... Már ezek után félek, érdemes ezzel foglalkozni vagy inkább haggyam abba? Mi lesz ha egyszer nem lesz szerencsém és az arcomba rúg....?

2017. márc. 25. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Van edződ? Mert ez nem a te kudarcod, hanem az övé! Neki kell megnevelnie az állatot, és megtanítania téged, hogy hogyan bánj velük, hogy bizalmad lehessen bennük, és a velük töltött idő ne félelmet, hanem kikapcsolódást jelentsen.
2017. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen van edzőm. Ez a rugós baleset így történt: az oktatóm szólt hogy tisztítsam meg a lovat. Én ugye kiköttem és tök nyugodtan tisztítottam. Aztán ő elkezdett forgolódni. Eltépte a pórázt és a lovardán át vágtatott. Amikor vágtatott közben rugdoskodott, és ez történt amikor mellettem elment. Kaptam egy rúgást ami még most is rohadtul fáj... Az edzőm nehezen elkapta. Még jó hogy senki sem ült rá mert nem akarom elképzelni mi lett volna,ilyen neveletlen lovon... Inkább a nyugodtabb lovakkal foglalkoznák
2017. márc. 25. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Jó,de ha mindig csak nyugodt lovakkal foglalkozol,akik olyanok mint a birkák,akkor soha nem fogsz megtanulni rendesen lovagolni,meg lóval bánni. Mert mi van akkor ha egész életedben csak nyugodt lovak között vagy,hozzászoksz ,hogy nagy valószínűséggel nem történik semmi,aztán kapsz egy menősebb,agyas lovat. Na akkor mit fogsz kezdeni? Így legalább most már mindig résen leszel. Egyébként mindig ellenőrizd a kötél állapotát mielőtt kikötöd vele a lovat. Fal mellé lehetőleg ne állj. Úgy állj meg a ló mellett,hogy ha úgy van,akkor el tudj lépni. Amúgy mikor forgolódott,akkor kellett volna rávágni egyet,hogy tudja hogy hol a helye,ki a főnök. Mert így azt hiszi ,hogy ő van feletted a rangsorban.
2017. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Válts lovardát. Ha az edző képtelen megnevelni a lovait, vagy felmérni, hogy az adott ló abban a pillanatban alkalmas-e oktatósra, az kókler. És túl sok ilyen kószál az országban, mennyit láttam én is... De hidd el, találni normális edzőt, oktatásra alkalmas lovakkal.
2017. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hármas, mert szerinted a kezdőket olyan lovakkal kell tanítani, akik rendszeresen rálépnek és/vagy rúgnak? Ez aztán a bizalom építő oktatási stratégia...
2017. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az edzőm azt mondta hogy az a ló már 5 éve van nála és hogy nála még sosem csinált ilyet. Szerinte az volt az ok hogy örült hogy itt a tavasz, csak hát túlzásba vitte. Remélem hogy az a ló véletlenül rúgott és lépett rám... Mert ha rosszindulatból az eléggé elszomorít... Már én is bánom hogy nem ütöttem meg amikor kezdte a forgolódast. Remélem hogy több ilyen már nem fog történni. Ezzel a lóval már sokkal óvatosabb leszek. Egyébként nem falnál volt,a nyergelő mellet külön van úgy építve olyan korlát hogy oda kikössük és megnyergeljük. Szerintem még a vadi új kötelet is eltépte volna ilyen erővel.. Köszönöm a válaszokat ;)
2017. márc. 25. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg váratlan volt a lótól, akkor nem az edző hibája. Még a legnyugisabb is ihat sárkánytejet reggel... Viszont ez is a tanulási folyamat része (jó, ez most nagyobb lecke volt). Legközelebb már az első jelnél tudni fogod, hogy mikor kell lehurrogni a lovat, vagy hova kell állni. Nem kell félni, csak mindig két lépéssel a ló előtt lenni :) ők az erősebbek, ezen nincs mit megbeszélni, viszont okosabbnak kell lenni náluk.
2017. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem sem az edzőm tehet róla.. Bár tényleg kicsit neveletlen ló,de azért ilyent sosem csinált
2017. márc. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!