Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy lehessen lovam?

Figyelt kérdés

Ti mivel érveltetek? Az én érveim süket füleket érnek...

21 éves vagyok, már nem a szüleimmel élek és most fogok diplomázni. Biztos állásom van, amiből tudnám fedezni a költségeket, a saját magam megélhetése mellett. Lovagolni 6 éves korom óta lovagolok, megvan a kellő lovas és elméleti tudásom is egy saját lóhoz. A fix hely is megvan, hogy hova menne a ló, ahol garantáltan tudnám heti 4x minimum látogatni. Maga az álomló is megvan, egy éve lovagolom, ismerem már minden rezdülését, egészségügyi helyzetét. A jelenlegi lovardámban van, nem vinném sehová. Viszont a szüleim hallani se akarnak arról, hogy én ilyen "baromságra" költsem a pénzem...Ti mivel tudtátok meggyőzni őket?



2017. márc. 28. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Ne haragudj, de biztos felnőtt vagy te? Én 21 évesen már rág a világ másik felén tanultam, a szüleim jóváhagyása nélkül.
2017. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én tisztelem a szüleimet...Én se velük élek, de tisztelem őket annyira, hogy nem a hátuk mögött, vitákat generálva tenném meg ezt a lépést, hanem kompromisszumot hozva. Ha az lenne a célom, hogy magam ellen fordítsam őket, már cselekedtem volna. A célom, hogy meg tudjam őket győzni, és a beleegyezésükkel lépjek. Nekem fontos a béke velük. :)
2017. márc. 28. 21:45
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Felnőtt vagy, nem a szüleiddel élsz, tudod finanszírozni a megélhetésedet és a lovat is.

Innentől kezdve nem értem a kérdést. Miért kellene meggyőznöd őket? Értem, hogy az ő véleményük más erről, nem is kell ezen veszekedni velük, meg győzködni őket, csak éld az éledet önállóan. Ne próbáld meggyőzni őket, csak felesleges vitákat szül.

2017. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
HA a szüleidet magad ellen fordítod, mert hozol egy önálló döntést, akkor abban a családban rohadt nagy bajok vannak és abszolút nem normális helyzet. Normális helyen ilyet bejelnteni szokás, amit aztán tovább lehet tárgyalni, de nem szokás engedélyért kunyizni.
2017. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem "kellene" és valószínűleg ha nem jutunk dűlőre, akkor is lépni fogok. Csak ugye az a bizonyos családi béke, amit szeretnék megőrizni. És nekem is jobb szájízem lenne, ha úgy venném meg a lovat, hogy közben nem áll a balhé otthon, hogy én milyen hülyeségekre költöm a pénzemet.
2017. márc. 28. 21:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kifejted, hogy neked ez egy fontos hobbi, és a lótartásnak számos olyan előnye van, amiről ők esetleg nem tudnak, vagy nem értékelik megfelelően. Elmagyarázod, hogy neked ez mit jelentene, miért szeretnéd, és, hogy nekik ez sem pénzbe, sem időbe nem telne - neked ellenben már most is belekerül mindkettőbe, mégsem tudsz úgy fejlődni és eredményeket elérni, mint egy saját lóval, ami a sikerélmény rovására megy.
2017. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Normál esetben nem fordulnak ellenem, bármilyen döntést is hozok. De ebben az esetben jelenleg még igen sajnos...Értem én az ő érveiket is, a probléma az, hogy ők nem értik az enyémeket.
2017. márc. 28. 21:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

" A jelenlegi lovardámban van, nem vinném sehová. "

"garantáltan tudnám heti 4x minimum látogatni. "

Nem velük élsz, akkor miért kellene az orrukra kötni? :D

Főleg, ha saját pénzedből veszed meg.

2017. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy szerintem a szüleidnek teljesen igaza van. Majd veszel lovat tíz év múlva, ha már elértél mindent, ami a szüleid szerint fontosabb. Tehermentes lakás, autó, vagy mittudomén nekik mi számít.
2017. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Békét tartani nem úgy kell, hogy irreális elvárásokat is elfogadsz magad kárára. Jelen esetben nekik kéne elgondolkodniuk a szituáción, nem neked. Érthető, hogy féltik a jövődet, de ez nem egy meggondolatlan lépés, hanem egy gyerekkorodtól dédelgetett álom. Szerintem becsülendő, hogy már 21 éves korodra sikerült elérned.

Nem értek egyet vele, hogy 10 évet várni kell. Egy életünk van, bármi történhet.

Szüleidnek lehetne kicsit több bizalma benned, hisz a leírásod alapján semmi okuk nem lehet a félelemre. Megtervezted az egészet, feltételezem van félrerakott pénzed is a "fontosabb" dolgokra illetve ha valami miatt kezeltetni kéne a lovadat stb.

Nem kell mindenben követni szüleid szavát, a saját magad embere vagy, saját igényekkel, álmokkal.

2017. márc. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!