Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikósbemutató elemeinek...

Csikósbemutató elemeinek tanítása 10 éves herélt pónimnak? Hogyan?

Figyelt kérdés
Apacs, a 10 éves, herélt pónim (bár van abban minden fajta... kb nagyon kevés hidegvérű vértől kezdve telivéren át a póniig MINDEN...) eddig elég makacs volt, sokszor harapott meg támadott, de ezt a rossz szokását szabadidomítással és szőrénlovaglással kineveltem belőle. Odáig jutottam vele, hogy miután leestem róla mert megugrott vágtában, és elszakítottuk a szárat, nyakmadzaggal és csomózott kötőfékkel és kiképzőszárral lovagolom. Eleinte kemény volt a szája, hátha ezek az "adatok" is segíthetnek a válaszadásban :) Most kipattant a fejemből, hogy szeretnék neki tanítani csikósmutatványokat. Nem gondoltam iszonyat nehezekre, egyenlőre csak fektetés, ágaskodtatás és ültetés van tervben. Kerestem videókat de nem találtam sehol, így Hozzátok fordulok tanácsért. Apacs kb 140 centi marmagas, ha így jobban magatok elé tudjátok képzelni a helyzetet. Hogyan tanítsam meg neki ezeket a feladatokat? Elmondanátok lépésről lépésre? Vagy valaki linkelne normális videókat? Bocsi, kicsit hosszú lett...

2017. márc. 30. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

"eddig elég makacs volt, sokszor harapott meg támadott,de ezt a rossz szokását szabadidomítással és szőrénlovaglással kineveltem belőle."


Áruld már el,ezen mit segít a szőrénlovaglás? Annyira dilettáns vagy te is h még ennyi időt is kár volt rádszánni még elolvastam ezt a kókler rizsát.

2017. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amíg a módszereimet és a lovamat nem ismered, ne szólogass be nekem. Képzeld el nyugodtan, hogy sikerült belőle ÍGY kinevelnem ezt a szokását, az pedig, hogy hogyan s mint volt, rád egyáltalán nem tartozik. A kérdésem itt az volt, hogy hogyan tanítsam meg őt csikósbemutató-elemekre, erre te itt elkezded nekem osztani az észt, hogy a szőrézés nem segít...
2017. márc. 30. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert tényleg nem segít, édesmindegy, miben ülsz rajta vagy miben nem, csak az számít, mi történik a hátán, és leginkább az, hogy hogyan.


A fektetést amúgy több módon szokták tanítani, a legelterjedtebb a kötél. Egyik lábát felkéred, kötéllel megtartod, és közben felveszed a másikat is. Majd kis nyomással eldöntöd, jutalmazod. Célszerű külön jelhez kötni már az elejétől fogva a dolgot.

Állítólag az is működik amúgy, hogy nyáron vízzel csinálod, vizesen magától is be akar feküdni s porba. Stb., igazéból rengeteg lófektetős videó van, szóval nem tudom, hogy nem sikerült találni egyet se.


A felállás késleltetésével, húzásával tudod az ültetést kialakítani.

2017. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogyatékos
2017. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként az se százas aki tanácsot ad neki. Tudod mi lesz ebből? Szétcseszi a ló lábát a kötéllel. Hajrá
2017. márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Videón látni fogja úgyis, és tanács nélkül is tönkre fogja tenni, ha még nem tette. Majd szőrén lovaglással helyrehozza.
2017. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!