Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás - nem látom a...

Díjugratás - nem látom a távolságot. Segítség?

Figyelt kérdés
Idén 110en kéne versenyeznem. Az lenne a terv. De nem tudom mi lesz belőle. Lehet, hogy el kell fogadnom hogy ezt nem nekem találták ki, mert itt már a szorgalommal nem megyek sokra. A távolságot vagy látja valaki, vagy nem. (biztos lehet fejleszteni, de ennyi idő után már látnom kéne. 2015ben kezdtem versenyezni, 60-70-80 cmen, majd 16ban egész szezont vegig (ket hetente versenyek) 90-100 cmen. Most mennék 110re, de nem megy. nem tudok egy olyan pályát menni, ahol az összes távolság jó lenne. (nem mostanában, de volt olyan is hogy megállt a ló, annyira rossz volt) És 110en nem szórakozhatok.. Ott már nem tudja a ló megoldani, ha én annyira rosszul teszem oda. És hát az lenne hogy az ugrás előtt 4-5 vágtaugrással kéne látni a távolságot. én meg rengetegszer nem látom. És még meglátom a következő edzéseket, meg az első versenyt. Azzán ha nagyon nem megy, befejezem. De kérdés - ezt jogy nem látom a távolságot sokszor, ezzel tudok valamit kezdeni? Vagy ezt a sportot tényleg nem nekem találták ki. nem szeretnék a lónak ártani..
2017. ápr. 7. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megértelek. Igaz,sok gyakorlással lehet fejleszteni de a távolság nekem is nehéz dolog,pedig sokat ugrottam. Én ezért nyergeltem át a díjlovaglásra.
2017. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Illetve egy nagyon automata ló végig tud vinni ha nagyon szeretnél ugrani,de az nem olyan sikerélmény. Bár mostanában nagy divat h már 120 centin mennek a kis kezdők is mert agyonképzett lovat tesznek alájuk.
2017. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam egyébként én is a díjlovagláson, és mondták is, hogy a lovam arra is megfelelő lenne. De az valahogy nem az én világom. Meg hát ez a díjugratás sem talán.. :/
2017. ápr. 7. 22:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbálj ki másokat is hátha valamelyik bejön pl,távlovaglás

A westernt is kipróbálhatod de szerintem az olyan hogy valaki vagy imádja vagy nem.

Én se élveztem a díjugratást a távolságok miatt de a díjlovaglás túl .. Hát olyan "szép meg kecses" ezért én féléve távlovagolok egy arabbal nekem nagyon tetszik

2017. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tehyel le egy rudat a földre vagy épits fel egy kis x-et és azon gyakorolj,keress távolságot

Nekem bevallt,meg minél ütemesebben és tempósabban vágtazik a ló annál könyebben tudod vele megtalalni a tavolsagot mert akkor tudsz röviditeni miutan meglatod

Én is csak 2 vagtaugrással előre látom sajnos

2017. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kulcsszó az egyenletesség. Ha a ló egy ütemben vágtázik, stabilan, akkor látni fogod a távolságot. Ha úgy már biztosan megy, könnyebb lesz megfelelő mértékkel nyújtani, vagy rövidíteni.

Próbáld meg a kér szélsőségesen fellazítani a lovat pl egy átló vagy egy hosszúfal erejéig, és érezni fogod a különbséget. Szóval a kulcs az idomításvan van - de igazából rengetegen szenvednek ennek hiányától.

2017. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mintha a 5-10 évvel ezelőtti magamat látnám ide írogatni. Az edzőm akkor azt mondta, hogy ő 30 éves koráig ugyanígy volt, most meg a saját szememmel láttam, ahogy 15-től számol vissza, többször, hiba nélkül. Lehet hogy hazudott, de jól tette, mert sokkal többet dolgoztam rajta ezután, és sokat javultam. Nem mondom, hogy bajnok leszek, de érzem, hogy magabiztos vagyok 120-on. Afölött már nekem is tele a gatyám.


Az előző jól írta, az egyenletes tempó fontos. A legfontosabb viszont az egyenletes ütem. Ne élj álomvilágban, talán sose fogod látni 6 vágtáról a távolságot, de ha egyforma vágtaugrásokkal felfelé vágtázik a lovad, akkor kisebb távolsághibákat vétesz majd, ezeket pedig megoldja a ló. Ha következetes vagy, a ló alkalmazkodni fog, és segít valamennyit, te meg megtanulod, hogy ne zavard össze.


És nyugi 110-et bárhonnan ugrik egy átlagos képességű ugróló, max nem tudod kiülni, de az nem távolság kérdése, hanem egyensúly.


Ha viszont két év után máris abba akarod hagyni, akkor meg van a legnagyobb baj.

2017. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsit átérzem a helyzetedet. Én is nagyon parázok a távolság miatt. Az a baj, hogy annyira bebeszélem magamnak hogy nem látok, hogy aztán tényleg nem látok... 135-ön versenyzek, és oda már tényleg mindig tökéletes távolság kell... nincs olyan, hogy nem neked találták ki! Lehet rengeteget gyakorolni és fejlődni, senki sem úgy kezdte, hogy látott. Szerintem először a 4-5 vágta az sok. Jó, ha 2-3ról elkezdesz látni. De mindig legyen egy terved, tudd, hogy ha messze vagy közel látsz akkor mit fogsz csinàlni. Például azt látod hogy messze lesz, de ahelyett hogy hozzátennél néha az a jobb megoldás ha jól megtartod. Akadály függő és az is számít, utana mi jön (például egy szűk 4 vágta jön utana akkor nem lövöd meg ah elsőre, mert berepül és nem fogod tudni megtartani). Jó gyakorlatok, ha edzésen az akadályok elé rudakat tesztek. Ami be osztja neked a tabolsagot, és így hozza szokik a szemed. És tényleg ne félj!! Meg tudod csinálni, ne hagyd hogy bebeszéld magadnak. Amúgy a legtöbb palya olyan versenyen, hogy ha mész egy folyamatos iramot, ugratod magad alatt a lovat és nem csapod le a fordulókat akkor kijön a távolság. Hidd el, 110 nem a világ vége, sikerülni fog és majd ha elkezdesz még magasabbon menni látod majd hogy semmiség :) rengeteg gyakorlás az egész, sok ugrósor, meg néha mi úgy megyünk pályarészletet, hogy előtte mondjuk 2 vágtára van egy rúd. Tényleg sokat segít. Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj :)
2017. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7es. köszi :) de nem az hogy fel akarom adni. Nagyon nem olyan vagyok. Csak a lonak nem akarok rosszat
2017. ápr. 13. 13:02
 10/11 A kérdező kommentje:
8. Koszi :) szoktunk beosztósrúdd ugrani. De ez nem sokat segitett rajtam. No meg mikor edzéseken (nem tudom miért) felrakják 125re oxert, miközben 110en fogok versenyezni.. Kicsit féltem... És közel is lett. nem annyira nagyon, de volt mit csinálni alattam szegény lónak.
2017. ápr. 13. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!