Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kivitelezhető lenne? Ti...

Kivitelezhető lenne? Ti megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és amióta az eszemet tudom, a lovak szerelmese vagyok. Lovaglásra sajnos nincs pénz, a nagymamám szokott néha elvinni lovagolni nyáron. Ahol lakunk, találtam egy bácsit akinél lehet lovagolni, mert van 5 lova. Egész jó ára van, 1 óra 3000 ft. Amikor mondtam anyuéknak, hogy nekem jó lenne hetente egy alkalom, azt mondta hogy nem fogja befizetni mert szerinte luxus. Ha 2x többet keresne akkor azt mondta hogy talán. Nekem meg eszembe jutott hogy elmehetnék dolgozni nyáron, 14 évesen szülői engedély kell. Anyuék támogattak, és azt mondták, hogy az a pénz amit megkeresek, az az enyém, és arra költöm el amire akarom. 2 hónap alatt kb 120000 forintot tudnék keresni, ebből majdnem egy évig tudnék hetente egyszer lovagolni. Szerintetek jó ötlet?

2017. ápr. 18. 07:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia. Azeintem jó ötlet és ha nincs messze a munka igazán megéri. Én is hasonlóan voltam hogy már rég imádom a lovakat de nem volt rá elég pénzünk. De tavaly a szerencse velem volt mert egy bácsinak van egy lova és nincs ideje rá. Azóta én foglalkozom vele. A ti környéketeken is szétnézhetsz hátha neked is szerencséd lesz. De amugy nem rossz ötlet
2017. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! 14 évesen a diákmunka felejtőd, 16 az alsó korhatár. Hiába engedi a törvény szülői engedéllyel 15 évesen a legtöbb munkáltató aki diákszövetkezeten keresztül foglalkoztat nem kér 16 éven alulit.
2017. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3000 ft sok, ha csak egy tanyasi bácsiról van szó, akinek vannak lovai. Az én edzőm 3300 ft tart 50 perces edzést osztályban (NEM vonatozás!), és neki rengeteg tapasztalata van, képzettsége stb.
2017. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ezt megcsinálod, nem vagy semmi! Sokan járhatnak lovagolni, mert a szüleinek telik rá, mégis lusták edzésre járni, vagy fáznak, vagy melegük van, te meg dolgozol érte. Hajrá!
2017. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a kérdéses bácsi előéletét és tapasztalatait, tanyára meg bárki kiköltözhet a lovaival, pláne idősebb korára már. Szóval az ár nem feltétlenül horribilis, de tényleg soknak tűnik elsőre.


Egyébként tényleg nem biztos, hogy fognak bárhol is alkalmazni ilyen idősen, de szurkolok neked! Légy kitartó!

2017. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A bácsinak van felesége, aki lovasoktató. Őreg versenylovaik vannak, nem gebék, már átlovagolva. :) Köszönöm a bátorítást, nem fogom feladni, valószínűleg egy kertészet lesz a megoldás.
2017. ápr. 19. 21:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Öreg*
2017. ápr. 19. 21:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2500Ft az 1 órás edzésem (ebbe csak a lóháton töltöt idő van benne a szerszámozás, ápolás, futtatás, stb... nincs) a versenylovardában igaz még csak ügyességízek.De ahova én járok ott van ugratás és díjlovaglás mind a kettőben elég szép eredményeik vannak magas színvonalú versenyeken.A sima 1 óra lovaglás a hobbilovasoknak 1500Ft/óra (ez csak a lóháton töltött idő) majdnem ugyan annyira kemény az edzés csak nem kell annyira hajtani nem megyünk annyira az időre.Meg nem 9-10 feladatból álló feladatsorokat csinálunk nem "csak" 5-6 feladatból állót.Azért ha valaki mégis versenyezni szeretne akkor ne legyen akkor a szintkülönbség az elvárások közt.Nekem mind a kettő fajtából van egy-egy edzésem a héten.És nagy részét én fizetem mert a lovardában dolgozok.Ezzel az egésszel csak annyit akartam mondani(írni) hogy 3000Ft/óra az sok. 13/L
2017. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahol én megfordultam, nem volt ritka a 4ezer/alkalom sem. Sőt.
2017. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló! Hova jársz lovagolni? Budapest környéke?
2017. ápr. 20. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!