Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok ilyen testsúllyal...

Lovagolhatok ilyen testsúllyal egy ilyen kislovon? ( lent az információk)

Figyelt kérdés
Szóval,van egy kisló akit nagyon nagyon szeretek. Most el akarják adni. És anyukámmal azon gondolkozunk hogy esetleg megvennnénk. Egyébként évek óta lovagolok, saját lovam sosem volt még. Na de, én 164 cm magas és 54-56 kg vagyok. ( egyik mérleg azt mutatja hogy 55,3 kg a másik meg 54.8 kg :/,szóval pontosan nem tudom) . Félek hogy túl nehéz lennék ennek a kicsinek. Az ő marmagasságát pontosan nem tudom, de olyan 154-55 cm kb. Nem lennék neki túlságosan nehéz? Aktívan lovagolnám ( heti 4-5 alkalom) 13/l, ja és nem tudom de lehet h pár centit még növök

2017. ápr. 18. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha 155 akkor nem kisló..
2017. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem kisló mert alacsonyabb a marmagassága mint én :-)
2017. ápr. 18. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy a lótartók 3/4-e csak sportdinoszaoruszokra hajlandó felülni, mert az a trendi, még nem az a normális. Ha magasabb lennél is simán lovagolhatnád, de így hogy alacsony vagy pláne. Ideális ha látod a ló hátát.
2017. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A klasszikus elvek szerint a ló magassága 20 centivel kisebb, mint a lovasé. A sportszemlélet a magasabb teljesítmény miatt nagyobb lovakat preferál - elmaradhat a lovassal.


A ló saját súlyának 20%-át tudja tartósan elvinni hosszútávon is károsodás nélkül.

2017. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. ápr. 18. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én lovacskám 150 centi én 170 magas vagyok és 65 kg, gond nélkül elbír, 3-4 órás terepeken csavargunk, ügyességi versenyeken indulunk jó helyezésekkel. Szóval bőven jó vagy vele.
2017. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Megkérdezhetem milyen fajta lovad van? Az akit én szeretnék olyan sima melegvérű testalkattal rendelkezik, és tudom hogy pl. Ilyen haflingi is alacsony de nagyon erős :-D
2017. ápr. 18. 22:19
 8/9 anonim válasza:
52%
Basszus, ennyi ésszel te inkább ne tarts lovat, a ló érdekében légyszi. Ha annyira sok ideje lovagolsz, akkor tudnod kéne, hogy 55 kilot még egy Shetlandi póni is elbír gond nélkül, nem kérdezgetnél ekkora hülyeségeket. Nem 50, meg nem 70, hanem olyan 90-100 kilós lovas esetén gondolkoznak el jobb helyeken, hogy milyen lovat adjanak alá. De egy egy nem póni, meg nem kisló, egészséges felnőtt melegvérű lónak a 100 kilonak se kéne gondnak lennie. Pláne egy hidegvérűnek...Szegény lovakból is "babácskát" akartok csinálni, na erre fog sok jó és szívós fajta rámenni. A középkorban a súlyos férfiakat is elbírták 50 kilo páncéllal. "Szegények"...
2017. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, hát szerintem az az én dolgom hogy tartok e lovat vagy nem. Igen, régóta lovagolok de eddig mindig csak 170 cm marmagassáú lovakon. Azért ne keverjük össze a lovas és a lovász kifejezést. Egyébként meg köszönöm a választ :)
2017. ápr. 20. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!