Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shire lóval kapcsolatos kérdések?

Shire lóval kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Nos hát a Shire-k szerelmese vagyok. Nagyon szeretnék később egy ilyen lovat. Addig még bőven van hova fejlődnöm stb. Tudom, hogy nem most kell még elkezdeni a nézelődést, de nem nagyon tudok várni :D. Van néhány kérdésem velük kapcsolatban. A Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek. És a kérdések természetesen a fajtára vonatkoznak persze tudom, minden egyed függő.

1. Könnyen kezelhetőek?

2. Van a fajtára jellemző betegség?

3. Melyik a "legkényelmesebb" jármódjuk? (Mármint kinek mi?

4. Van Magyarországon tenyésztő? (kerestem de nem találtam)

5. Hobbi célra alkalmasak? Mármint nem mezőgazdasági munkára lenne "használva".


Ha valamelyik kérdésem értelmetlen akkor elnézést előre is, kérek mindenkit hogy ne szóljon le a (még) hiányos tudásom miatt :D Ha van itt Shire ló tulajdonos azzal szívesen beszélgetnék még a lovakról :). További jó délutánt mindenkinek4



2017. ápr. 22. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nyugodtabb, mint egy átlag hidegvérű.

Hajlamos a csüdsömörre, és jellemzően nem a legjobb a patája. Az itthoni hőmérséklet, pláne nyáron könnyen kiütheti.

Hobbira elmegy, de annyiból, amennyiből veszel egyet, itthoni körülményekre szabva sokkal jobb lovat is szerezhetsz, nagyjából ötször annyit ráadásul... Ha mindenképp hidegvérű, amagyar fajták a legbiztosabbak a magyar éghajlatra.

2017. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. ápr. 23. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!