Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi alkalom a megfelelő...

Mennyi alkalom a megfelelő egy héten, egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni lovagolni, vonz ez a világ, habár eddig nem sok közöm volt hozzá.

2014 és '15 nyarán voltam egy 3 napos lovastáborban, ahol ültem kb. napi fél-egy órát a lovon, lépés és ügetés is volt (tan, és a "pattogós", elnézést, elfelejtettem a helyes megnevezést), voltizs nyeregben pedig egy rövid időre vágtáztam is. Szőrén is ültem. Minden természetesen futószáron történt, nem is valami hűdenagy lovaglás volt ez, amit slusz-passz 6 óra alatt az életemből megszereztem.

Szóval, sok mindent olvastam már itt gyk-n, és nem szeretnék olyan helyre járni, ahol csak a lovat járatják le alattam, és elteszik a pénzt, én pedig nem tudok meg semmit.

Az szinte biztos, hogy nem idén, vagy a közeljövőben fogok elkezdeni járni.

Ritmusérzékem szinte egyáltalán nincs, legalábbis a gyakorlat ezt mutatja. (Például, amikor egy frízen ügettem, próbáltam a külső lábára koncentrálni, hogy időben álljak fel és üljek le, az valamennyire ment, de azt hiszem nem tudtam magam jól megtartani, pattogtam rajta, és ezért kilépett az ügetésből. Egyszer tanügettem, videóról azt mondta egy lovas barátnőm, hogy az jobb, mint amire számított.) Eléggé görnyedt ülésem van, amin igyekszek javítani, és véleményem szerint nehezebben hangolom össze a láb és kar mozgásokat is.

Nem szeretnék rossz ülést elsajátítani, amit sokáig ki kell javítani.


Szerintetek mennyi az ideális idő és alkalom egy hétre? Mondjuk 5×1 óra, vagy 3×1,5?

Természetesen olyan oktató mellett, aki csak rám koncentrál, érti a dolgát, és a lóra sem 10-ikként ülök fel.


Ilyen "adottságok" mellett is megtanulhatok lovagolni?



2017. ápr. 23. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,szerintem a könnyűügetésre gondoltál :) Mivel az írásodból látszik,hogy tényleg szeretnéd,így biztosan menni fog. Szerintem ha elkezdenél lovagolni járni ,akkor viszonylag hamar mennének az alapok ( főleg egy jó oktatóval)

Az óraszámban nem tudok segíteni,bocsi.

2017. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg az alapok stabil elsajátításához minél többször mész egy héten, annál jobb, mert annál kevesebbet felejtesz két alkalom között.
2017. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csak hetente egyszer mentem lovagolni, mert nem engedhettünk meg magunknak többet.

És így is megtanultam rendesen, legalább is úgy néz ki. :)

2017. ápr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem a cél hanem az idő, ami itt a kérdést jelenti. Tehát pl ha heti kétszer mész, nem egyenes arányban tanulsz annál gyorsabban, mintha csak két hetente egyszer mennél.
2017. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1.5 óra semmiképp nem kell az egy kezdőnek sok és a lónak is h annyi ideig pattogsz hátán illetve a kicsi futoszár kör sem tesz jót a lábainak.

Annyiszor menj amennyiszer tudsz heti 1gyel is meg lehet tanulni (ha vki heti legalább 4szer megy 1 év alatt ugró rajtengedélyig lehet jutni saját lóval) max kicsit tovább tart. Szerintem az ideális heti 2-3x 30-45 perc az elején amikor lekerulsz futoszárról és már elkezdesz csinálni vmit (és nem csak az egész pályán gyakorolod h egyáltalán fal mellett menjen) akkor lehet már 1 óra. Heti 2x 1 órával már versenyezjetsz ügyességin szabadidősökön sajnos ugratashoz saját ló kell és heti legalább 4szeri alkalom néha másfél órával (idomításkor)

2017. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

Így utólag visszagondolva a 1,5 óra, de még az 1 is sok :D

2017. ápr. 24. 17:37
 7/9 kiss.a ***** válasza:
100%
Szia! Heti 3X45 perc és mellette heti 2-szer edzőtermi edzés lehetőleg személyi edzővel (akinek elmondod, hogy miért is jöttél) és így sokkal könnyebb lesz a helyes ülést és a ritmust megtalálni.
2017. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a heti minimum 2 alkalom jött be (ami lehetőség szerint három, esetenként négy alkalom is volt) 45 percben.
2017. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát attól függ mennyi a szabadidőd..... Amúgy 2×/3× 1 órát.....
2017. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!