Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Motoros protektor jó lovaglásh...

Motoros protektor jó lovagláshoz gerincvédőnek?

Figyelt kérdés

Kényelmesebb, rugalmasabb és sokkal jobban is véd az ütések ellen a tesztek szerint.

[link]

Ilyesmire gondolok. Vagy mindenképp kell, hogy kemény héjas legyen?



2017. ápr. 24. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, inkább megkérdezném az oktatót. A lóról máshogy esel le, mint motorról, nem tudom, hogy ez számít-e.
2017. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem biztosan jó. Nekem például van egy motoros kabátom, ami protektoros, és egész télen csak abban lovagoltam. Sokkal kényelmesebb volt, és mikor estem benne a vállamat is védte.

Amit pedig linkeltél, szerintem tökéletesen olyan mint egy profi lovas gericvédő. (De írja is, hogy többféle sporthoz használható.)

2017. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

Kérdeztem az oktatómat, de ő nem igazán van képben ebben a dologban. Ő sosem használt, de a tanítványainak kötelező, kérdezzem meg egy lovasboltban vagy vegyek a Decathlonban, az jó, azt mondta .:-D

Kérdeztem ismerőst erről, aki viszont a motoros védőfelszerelésekkel kapcsolatban van képben, és ő viszont azt mondta, hogy szerinte azért jobb a lovas, kemény héjas gerincvédő, mert az terepen lepattan az akadályról, pl. fáról, szikláról, ezek a rugalmas motoros-lovas védők, viszont arra vannak kitalálva hogy,inkább csúsznak az aszfalton vagy a homokban, de kérdezzek olyat aki lovagol. Hát ezért vagyok most itt :)

2017. ápr. 25. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Tuti hogy jó. Attól, hogy máshol esel le, a gerinced ugyanott van. Mindentől meg egy lovas protektor sem véd (nálunk már tört el valakinek bordája...)
2017. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha azon keresztül eltörik a borda, jobb nem belegondolni, a nélkül mi lett volna.


Egyébként összességében én úgy hiszem, hogy nagyban függ a dolog a használt céljától is, ugyanúgy, mint a kobak megválasztásánál. Pályára bentre, síkra biztos, hogy jó ez is.

2017. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég ha megnézed a sebességeket. Motoros protektornak egy 200 km/h-s perecnél is helyt kell állnia. Lovaglásnál is kifogástalanul meg fogja védeni a gerincoszlopod annyira, mint bármelyik "lóra való".

Az előzőnek igaza van a gerinced ugyanott van.

Csak egy észrevétel, egy gerincvédőnek miért kellene a bordatöréstől védenie?

Arról nem is beszélve, hogy egy motoros protektor esetenként olcsóbb lehet, mint a lovas, mert jellemzően bármi ami elé odabiggyesztik hogy lovas, minimum kétszeres szorzót kap árban...

2017. ápr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!