Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haziversennyek kapcsolatos...

Haziversennyek kapcsolatos tippek?

Figyelt kérdés

Van itt kozottetek valaki aki keszul a kozeljovoben csak sima hazii ugroversenyre?

Nekem szombaton lesz es nagyon izgulok...

Van par tippetek vagy tapasztalatok hogy mit csinaljak elotte?

Illetve ti mit fogtok csinalni?

Milyen loval indultok?

Minden valaszolonak megy a zold!



2017. ápr. 26. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg pont vasárnap lesz háziversenyem, de én csak díjlovaglásban és ügyességiben indulok. Na, szerintem:

1.: Ne stresszelj rá

2.: Készülj fel rá rendesen, hogy ne azon izgulj, hogy sikerül-e

3.: Írj össze mindent, hogy ne a verseny előtt jusson eszedbe, hogy otthon felejtetted a zakódat stb.

4.: Légy ott korán, hogy ne kelljen rohanni, kapkodni.

5.: Feküdj le pénteken korán, hogy korán fel tudj kelni szombaton.

6.: Legyenek tiszták a cuccaitok, hogy ne stresszelj azon se, hogy "mások felszerelése szebb", mert ha esetleg szebb is, jusson eszedbe, hogy te mindent megtettél azért, hogy szépek legyetek ;)


Szerintem ennyi.


Én nem ugróversenyre megyek majd ugyan, de azért leírom:

Igazából szerintem felesleges stresszelni. Én olyan lóval megyek C1-ben, aki nem mindig ugrik be bal lábra (konkrétan eddig egyszer sikerült nem kiskörből :'D ), de megyek vele D0-ban is, szóval nem izgulok. Ráadásul én és a barátnőm is egyedül ülünk azokon a lovakon akiken mi megyünk, szóval duplán kell figyelnünk.

Hajrá ;)

2017. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Készíts el előre mindent már pénteken (tiszta cuccok, brpakolva, ló letakarítva h már csak az éjszakait kelljen letakarítani róla). Szerintem ennyi a kulcsa meg az alvás. A többi majd meglesz;) ha van kérdésed írj privátot:)
2017. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mentek a zoldek!

Nagyon hasznosak voltak

Johetnek meg tippek azert boven!

Igen en is gondoltam a koran fekvesre de a cuccok kimosasa nem jutott eszembe meg eddig es ez nekem orok stressz... ugyhogy koszi

2017. ápr. 27. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp se előző nap ápold le a bőr cuccaid, mint a nyereg, mert másnap még erősen foghat, bár ez lehet ápolószer függvénye, de ciki, ha nem tudod megfogni se úgy a nyerget, hogy ne legyél tiszta fekete tőle. Plusz előre moss ki mindent, igen.

Ami még fontos lehet, hogy előző nap dolgozz a lóval, semmiképp se "pihenjen rá" a versenyre. Plusz gondold végig, hogy milyen lesz a pálya, mert ha kint, vizes füvön kell menni, kellhet patkósarok.

2017. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Homokos palyan lesz az biztos

Ok pihenni semmikep nem fog mert o olyan hogy akkor masnap szo szerint repulni fogok

Koszi a valszt ment a zold!

2017. ápr. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!