Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér vagy gidrán?

Kisbéri félvér vagy gidrán?

Figyelt kérdés
Ló vásárlás elött állok azonban nem tudok dönteni két fajta között. Kisbéri félvér vagy gidrán? Legfőképp tenyésztés és ugró sport szempontjából érdekelne a két fajta. Saját véleményem megvan a fajtákról de engem most mástól is érdekelne. Olyan aki foglalkott már vele, tenyésztette vagy lovagolta valamelyiket. Minden érdekelne a fajtákról.

2017. ápr. 27. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisbéri egy univerzálisabb,nyugodtabb fajta,mely kezdő lovasok számára kiválóan alkalmas. A gidrán inkább díjugratásban remekel,de díjlovasok között is megtalálható,temperamentumosabb,gyorsabb mozgású versenyló. Elsőlónak mindenkébb kisbérit néznék,de ha megvan a tapasztalatod,a gidrán is kiváló társad lehet. Igazából ez a te jellemdtől is függ. Jobban szereted a kiegyensúlyozottabb,nyugodtabb,lassabb mozgású pacókat,vagy gyorsabb,izgalmasabb sportlovakat. Egyébként mennyi idős vagy?

Melyik fajta lovakat szereted?

Mindkettő lóval dolgoztam,ezt úgy mondom. Nem is egy egyeddel. :D sok sikert,és egészséget az új legjobb barátodhoz.

2017. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Tenyésztési szempontból a gidrán a legkisebb egyedszámmal rendelkező hazai fajta. Lovaglási szempontból egy sokoldalú, könnyű huszárló, ami árkon-bokron, tökön-paszulyon megbízhatóan és stabilan átmegy, temperamentumos, terhelhető, hadászati szempontból előnyösen tenyésztett. Akár iskolalónak is elmegy amúgy, illetve én láttam már nem egyet, bér saját lóként nyilván más. Militaryban jól megállhatja a helyét.

A kisbéri ennél érzékenyebb, amúgy is erősen telivérezett fajta, közelebb áll a mai sportlovas szemlélethez talán, jobban megfelel arra a "használatra", viszont nem annyira egységes a fajta maga.

2017. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a kérdés, érdekel a tenyésztés, de azért kéne valaki, aki tenyésztett, lovagolt már fenti fajtába tartozó lovat?

Vásárlás szempontjából abszolút irreleváns, hogy melyiket veszed, jó-e a ló neked vagy sem, céljaidnak megfelel-e, teljesen mindegy melyik fajtába tartozik a kettő közül, ha ezek tetszenek.

2017. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több Gidránnal és több kisbédivel foglalkoztam eddig. És en nem tudnék egységes véleményt mondani egyikről sem. Ami biztos dijugratás/dijlovaglásra mindenképp jobb a gidrán.
2017. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kisbéri tenyészetben lovaglom, irj és beszéljünk :)
2017. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!