Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A telek ahol legeltetem a lovam?

A telek ahol legeltetem a lovam?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve "használom" a szomszéd telket is legeltetésre, a telek időseké korábban művelték egy részét de hát ki öregetek. Még akkor a bácsival meg egyeztünk hogy legelheti a ló a telket mert már nem fogják művelni. Azóta senki ide nem jött, a telken van pár 100 éves gyümölcs fa is , bokor ,gaz ami természetesen futott át hozzánk.... Tehát nagyjából rendbe van a telek már mert van aki gondozzuk. Mi nap kaptunk egy levelet a tulajoktól hogy jogtalanul használjuk a telket és hogy 5 napos határidő van arra hogy a kerítést ( a villanypásztort, mert kerítés sincs, aztán kóbor birka,ló,kutya minden bejárt) el bontsuk vagy jogi következményei lesznek. Értetlenül álltunk így felkerestük a tulajt mint kiderül 2 idős nőé és az egyiknek csak egy kis része van belőle őt nem zavarja a ló, de a másik akié a nagyobb rész ő már nagyon beteg és a lánya intézkedik. Tel. számot kaptunk próbáljuk elérni a lányát.... Érdeklődnék hogy valaki volt-e ilyen helyzetbe , esetleg szerződéssel valaki használ-e így telket? A környéken mindenki szereti a lovat jönnek simogatják stb. Van aki azt mondja hogy ha már X ideje használok egy telket úgy hogy a tulaj ide se jött akkor azt már ki sajátíthatom (?) .Ilyen van ?

2017. ápr. 29. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna mindenképp szerződést írni az akkori tulajjal, akkor nem lett volna ez a probléma, maximum szerződést akartak volna bontani az újak. Sajnos mivel nincs nyoma a megállapodásnak, így teljesen jogosan jelenthetett fel, persze etikailag nem túl korrekt hogy előtte nem kért meg más módon.

Azt nem gondolnám hogy kisajátíthatod a telket, pont ezért sem mert nincs nyoma annak hogy tíz éve használod, de még szerződés esetén se, bár ennek a jogi hátterével nem vagyok tisztában. Szerintem ha öt napos a határidő bontsd el a villanypásztort, mert ezzel "megközelíthetetlenné" tetted számukra a telket.


Egyébként mi is ugyanígy voltunk, nekünk amikor megvettük a házunkat az előző tulaj elfelejtette a hátsó telekrészt ami nem a miénk lett "leválasztani" papíron a mi telkünkről, így nem vettük meg, de a mi nevünkön van. Sosem tartottunk rá úgy igényt hogy a sajátunk, egy ideig be volt kerítve a telek és baromfik voltak kiengedve, na akkor nálunk is kezdődött ez hogy jogtalanul van bekerítve a telek, ő építeni akar rá és hogy legyen elbontva, bár nálunk azt hiszem nem feljelentésként érkezett a panasz hanem ő maga szólt ügyvéden keresztül. A kerítés egyik oldalát elbontottuk, ő megkezdte a pert a telek leválasztására, de smucig alak volt egy csomó jogi csalással így börtönbe is került, az ügy elévült és azóta is ugyanúgy áll a telek, három oldalról kerítetten de használatlanul.

2017. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elbirtoklásnak hívják, 15 év kell hozzá és gondos gazdaként kell az egész terciát (vagy ha osztható a telek, akkor azon részét) művelned. Mivel te szóbeli szerződéssel rendelkezel, hogy szívességi használó vagy, így semmiképpen nem ketyeg a 15 év. Az, hogy idő közben nem ment oda a tulaj, nem változtat ezen, hiszen szerződésetek van.

A tértivevényes levél amúgy újraindítaná az elbirtoklást. Mivel kaptatok egy ilyet, illik eleget tenni, ha a tényleges tulajdonos jelzi. Egyébként bírósági per alapján tudnak téged csak onnan kitenni, ha nem akarnak önbíráskodni.


Szerintem válaszd a békésebb utat, beszélj a tényleges tulajdonosokkal, és ha más nem, írjatok szerződést (ügyvéd előtt). Vagy, ha a tényleges tulaj már nem akarja használatra kölcsönadni, akkor bontsd vissza a villanypásztort.

2017. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Kisajátítani? :D vedd meg talán vagy vidd máshova legrltetni a lovad. Más opció lenne még ha havonta adnál a tulajnak x összeget cserébev,megpróbálhatnád azt is. Csak nyilván az ingyenélés,szarrágóság kényelmesebb "kisajátítani"
2017. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó , inkább ne írtál volna.... Valószínű ha nem engedem rá a lovat akkor itt esz meg minket a gaz mert rendbetartani nem fogja senki ezek után se! Megvettem volna már 10 évvel ezelőtt de nem volt ára, jelenleg is eladó de 12MF egy szűk kis telekért amire épiteni se lehet az irreális. De örülök hogy ilyen okos emberek is vannak itt mint te. Gondolom még nem jártál így.
2017. ápr. 30. 08:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve nem vagyok sem ingyenélő sem sz@rrágó de jó hogy ennyire ismersz :D azért meg nem fogok fizetni hogy rendbe tartok egy portát, a saját telek rész is bőven elég csupán nem akartam hogy el egyen minket is a gaz mert nem tartotta volna rendbe senki.
2017. ápr. 30. 08:40
 6/6 anonim ***** válasza:
NE vidd át a lovakat és az ápolatlan kert miatt jelentsd fel hetente őket a jegyzőnél. Ők aztán lekaszálják és kiszámlázzák a tulajnak. Egy két ilyen akció után lehet, hogy ők kérnek meg, hogy ugyan legeltess már ott.
2017. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!