Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek bízik bennem a...

Tundercipello kérdése:

Szerintetek bízik bennem a "lovam"?

Figyelt kérdés

Van egy paci akit 1,5 éve lovagolok. Elég jó a kapcsolatunk tudja hogy én vagyok a vezér ( ezt kicsit fura leírni mert így hívják a pacit is). Olvastam hogy a homloka nagyon "érzékeny és azt nem engedik mindenkinek. Ez igaz? Vagy én onnan gondolom hogy van egyfajta bizalom hogy nagyon nagyon de nagyon fél a nyeregtől és ha jól tudom csak nekem és edzőmnek engedi meg hogy fel/lenyergeljük. Ezek lehetnek bizalom jelei vagy egyszerűen nyugodt és tudja hogy biztonságban van?? Ő egy 12 éves herélt kisbéri félvér aki alapból is elég félős paci

Válaszokat előre is köszi!



2017. ápr. 29. 23:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
57%
Igen😌
2017. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Biztos vagyok benne, hogy egy bizonyos szintű bizalom kialakult köztetek. Becsüld meg, bánj továbbra is jól a lovaddal. :>
2017. ápr. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! És azért írtam idézőjelbe a "lovam"-at mert még nem az enyém csak én lovagolok rajta mert más nem nagyon mer mert néha vannak dolgai.(pl. Én jobbra mennék de ő balra mert ott a kaja akkor kézzel lábbal fordítani kell hogy de akkor is jobbra megyünk) De szeretném bértartásba venni majd
2017. ápr. 30. 10:28
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából a homlok érzékenysége nekem pláne iskolalónál nem elfogadható, szóval azt feltételezném, hogy mindenkinek engedi.

A nyergelés utalhat bizalomra, vagy a többi lovas tapasztalatlanságára, nem elég magabiztos, határozott fellépésére, félelemre, bármire. Igazából kívülről erről nehéz lenne bármit állítani.

2017. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá, hogy én alaposan meggondolnám, vennék-e olyan lovat, ami bármi miatt is, de félti a hátát...
2017. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem ez rossz emlék neki de se én sem edzőm nem tudja mert ő is 9 éves korában vette a pacit. És nekem ez nem probléma mert tudom le/fel nyergelni és miután megvagyunk azzal a résszel hogy rárakjuk már semmi baja és mivel mióta lovagolok szinte csak rajta lovagolok és hiába félős én már annyira bízok benne hogy más lóra már nem sok bizalommal ülnék de rajta még kantár nélkül is. Számomra ő nem csak egy ló..

Köszi a válaszokat!

2017. ápr. 30. 20:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Bizony, nehéz ebbe így belelátni. De ha ennyi ideje te foglalkozol vele,és a ló nem lép fel ellened "agresszíven" illetve hogy neked bármit hagy... Elég valószínű hogy a szívébe zárt téged ❤

Mielőtt megveszed alaposan nézesd át az orvossal, és sok sikert hozzá!

2017. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy ő is így vette-e. Én aggódnék, hogy valami komoly baja van a hátának, akkor is, ha te fel tudod nyergelni. Nem ok nélkül félti a hátát.
2017. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma megkérdeztem és nincs baja a hátának mert se szőrén se voltizzsal nem félti csak a nyeregtől fél. Köszi a válaszokat!
2017. máj. 1. 15:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hogy nincs baj, csak azt, hogy jó eséllyel a nyereg nem jó rá - illetve, hogy még nem okozott látványos gondot. Én mindenképp hozzáértővel is átnézetném.
2017. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!