Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ne tudna egy ló kiszülni...

Miért ne tudna egy ló kiszülni egy emberi kisbabát? Van méhe, meleg is van benn, akkor meg miért nem nől meg odabenn egy emberi kisbaba?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam hogy kène ilyet csinálni ilyen teszteket , mert lovaink vannak ès ha valahogy be lehetne juttatni állatorvossal a spermát oda akkor ugye megfogan a ló. De az is igaz hogy lónak csak lótol lehet gyereke. De ha pl embertől próbálnánk akkor mi születne ki ? Nem lehet sehogy sem hogy egy èlő dolgot szüljön a ló ami mástol van ? Gondoltam pl ha egy tehèn ès egy ló kombinálva lenne , vègülis az kb hasonló egymáshoz , abbol mi lenne ? Egyáltalán mivel lenne èrdemes kiprobálni hogy egy uj faj hátha lètrejön? Ezt nem viccből irom , tènyleg nagyon èrdekel a dolog ès jo lenne valami ilyet lètrehozni

#állat #új #ló #faj #megtermèkenyitès #kisèrlet #párosìtani
2017. ápr. 30. 20:19
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy ha pl egy megfogant petesejtet át tennènek az orvosok egy nőből egy lóba ? Az lehetsèges hogy működne hogy ott fejlődjön ki ès a lónak a tulajdonságait át vegye ? (Jo ezt èn nem tudnám kivitelezni csak kèrdem, de attol mèg valami más állattal vagy emberrel meg tudnám termèkenyitani az itthoni lovakat ahhoz nem kell orvos meg mütèt) ès hátha születne valami èrdekes uj emberi faj . De ugy èrtem biologiailag mi az esèlye vagy ha eddig nincs ilyen ugye az miert van hogy minden csak ugyan avval szaporodik ?
2017. ápr. 30. 20:24
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
5. osztályos biológia anyag szól arról, hogy ez miért nem lehetséges. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de inkább járd ki az iskolát mielőtt ilyen gondolatok jutnak eszedbe.
2017. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
77%
Ezt a kérdést komolyan gondolod?
2017. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A biológiai adottságok miatt nem lehetséges. Az ilyen kombinációk ha meg is fogannának (de a DNS lánc eltérései ezt kizárják, a kromoszómák nem összeegyeztethetőek), letális vérzés kíséretében távoznának, mint életképtelen magzatok. Ennek oka - ha a fentebbiek mellett nézzük -, már csak abban is tettenérhető, hogy a ló menekülő állat, a gyorsaságán kívül nincs mása. A tehén ezzel szemben szarvval rendelkezik, nem a gyorsaságán múlik az élete. Más a belső szerveinek felfüggesztése, az emésztőrendszere pedig még nagyvonalakban sem hasonlítható a lóéhoz. Az ember pedig, mint eszközhasználó kétlábú, mindenevő lény aztán pláne közelében nincs ennek. Kb mintha azt kérdeznéd, hogy ha feldugsz a lónak egy pipacsot, miért nem ellik utána meggyfát?
2017. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én most lepetéztem... :O :O :O


Ezen logika mentén mennyi korcs, félig kecske - félig ember lenne az... ööö... inkább nem írok semmit! :D

2017. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Djjjozsiiiii válasza:
100%
Biztos hogy megoldható, lásd lódarázs :) amúgy nem lehetséges (még).
2017. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat, igen èn tenyleg komolyan gondolkodom ezen. Sajnálattal olvasom hogy nem lehetsèges ez a modszer :( nagyon szerettem volna kiprobálni hogy milyen ember születne ha egy lóban fejlődik ki. Nincs esetleg valami androidos játèk amiben emberekkel lehet összepárosìtani bármilyen èlőlènyt a világon ? Mert az nagyon király lenne ha valaki ismer ilyet. De igazábol ez nem pótolja azt az örömet amit a valoságban okozna hogy kitenyèsszem a saját lènyemet :(

Ès egyèbkènt az sem megoldható hogy egy nőben tenyèsszek ki valamilyen állatot ? (Termèszetesen kissebb testű állatot csak aminek az újszülöttje elfèr benn) Igaz ez csak elvi kèrdès mert egy nőt erre nehezen találnèk aki kiprobálja, de sejtem hogy igy vissza felè sem magyon működne a dolog.

Egyèbkènt csak azèrt kèrdem mert pl egy nő nem tudna kiszülni egy gorilla babát ? Vagy más majom tipusu babát nem tudna táplálni a testèvel hogy kifejlődjön benne ? (A nagyon nagy hasonlóság miatt a majmokat kèrdezem)

Ez szerintem tudományosan is nagy áttörès lehetne egy ilyen kisèrlet mert akkor igy lehet egy olyan majomember születne ami èrti a majmokat is de meg tud tanulbi beszèlni ès ez azèrt mèg nem volt a világon sem az biztos . Szerintetek ?

2017. ápr. 30. 21:57
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te ne gondolkodj. Köszi.
2017. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
volt régen egy stratégiai(?) játékom PC-re (egy újsághoz adták, pénzt ki nem adnék ilyenekre), Impossible creatures volt a neve. Játszogassál vele, ott a bálnát a darázzsal is össze lehetett vegyíteni. :D
2017. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Idegen faj nem fog kifejlődni semmilyen lény méhében. Nemes egyszerűséggel idegen testként fogja azonosítani a szervezet, és mint néha az az átültetéseknél is megtörténik, a magzat egyszerűen kilökődik. De egyébként sem lenne életképes egy számára idegen, teljesen más élettani környezetben. Meg az anyaszervezetnek sem lenne épp egészséges a méhlepényen keresztül kapcsolatban lennie vele.
2017. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!