Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez tényleg szabálytalan?

Ez tényleg szabálytalan?

Figyelt kérdés
Van egy fekete kisbéri félvér kancám, és egy fekete németjuhász keverék szukám. 5éve, mióta velem van a kutyi, minden nap, kimegyek kilovagolni, és jön velem a kutya is. Szépen jön mindig a ló melett, nincs vele semmi probléma. Ma megállított a rendőr, hogy ez így szabálytalan, és ,hogy megfog büntetni. Ez tényleg szabálytalan? :O ha adok pórázt a kutyára, akkor jó?
2017. ápr. 30. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű a póráz hiánya a gondja, illetve hogy lóról még kevésbé tud(hat)od irányítani olyan helyzetben, amikor kell hogy megfogd rögtön. A póráz hiánya a szabálytalan, nem tudom hogy erre van-e jogszabály hogy lóval sétáltathatsz-e kutyát, de szerintem ha egy hosszú pórázzal viszed magad mellett abba nem köthetnek bele.
2017. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. :) köszönöm! :) akkor holnap adom rá pórázt :)
2017. ápr. 30. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
És lovaglás közben hogyan viszed pórázon a kutyát? Keresztbe szalad vagy lemarad bármi, neked okoz plusz gondot. Tudom, hogy jó dolog a lovat és a kutyát együtt mozgatni, de rizikós. Póráz nélkül a kutyát egy zűrösebb vadász ki is lőheti mellőled. Viszont lóhátról pórázon vezetni a kutyát nem célravezető. Inkább vidd külön mozogni a kettőt.
2017. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kutya teljesen szépen sétál pórázon, az 5év alatt soha.nem maradt le, vagy ment kersztba a ló előtt. Mindig jobboldalt jön, a ló melett :) egy próba, ha nem megy, akkor viszem őket külön. :)
2017. máj. 1. 00:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kizárólag kijelölt helyen (futtatóban) szabad elengedni a kutyát pórázról. Én a póráz mellé egy láthatósági mellényt/hámot/nyakörvet is tennék rá, biztos ami biztos.
2017. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!