Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Alátét zabla - mi a különbség?...

Alátét zabla - mi a különbség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nézegettem a boltban a zablákat, és feltűnt, hogy ehhez a zablához az van írva, hogy "alátét" zabla:


[link]


Nekem tök olyannak tűnik külsőre, mint egy élesebb, vékony oliv zabla, csak kisebb a karikája... ezt sima lovagláshoz is lehet használni (többféle is volt, alátét zablaként megnevezve), vagy csak nagykantárhoz?



2017. máj. 2. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy ez egy olyan zabla amit pl a díjlovasok használnak.Asszem ugy van hogy van egy rendes zabla és pluszba ez a zabla amit használnak egyszerre és ezért alátét zabla.

De lehet nagyon nagy hülyeséget mondtam.Én nekem ez jött le a nevéből.

2017. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem, hogy ez alapból az, csak azt nem tudom, hogy önmagában is használható-e. Bár feltételezem, hogy igen. Ha valakinek vékonyabb szájrészű oliv kell, az használhatja egyedül is, fordítva viszont nem igaz. Alátét zablának nem alkalmas a nagyon vastag, üreges. Legalábbis erre tudok csak gondolni :)
2017. máj. 2. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Használhatod külön is persze. De ahogy mondod, egy vastag zabla már nagyon sok lenne még a feszítő mellé, azért nem kirakodó vásár a ló szája.

Ellenben a kifejezetten vékony zablákat azért nem szereti minden ló, arra figyelj, egy átlag vastagságú, vagy vastag zabla sok esetben nyerőbb megoldás lehet.

2017. máj. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!