Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megvegyem a csikót is, vagy...

Megvegyem a csikót is, vagy mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

Kissé tanácstalan vagyok, jól jönne pár ember független véleménye, mert én nem tudok reálisan dönteni ebben a kérdésben.


Nem rég vásároltam meg a lovamat, aki nem fiatal már és született egy csikója, de még a vásárlás előtt, szóval a csikó nem az én tulajdonom.

De nyilván nevelgettem, megszerettem és most nem tudom mit tegyek. Ha a jelenlegi lovam már nyugdíjas éveibe lép, akkor más lovat nem fogok venni többet, tehát ha lovat szeretnék, marad az a lehetőségem, hogy megvásárolom a csikót.


De így évekig tartanom kellene két lovat, amiből az egyiket használni sem tudom. Talán meg sem tudok birkózni a belovaglásával.. Egy plusz életre szóló felelősség, és kötelességem lenne neki is mindent megadni amire szüksége van. Nem tudom képes lennék-e erre. Eladni később már nem tudnám érzelmi kötelék miatt, ezért kellene még most döntenem, amíg talán van esélyem elengedni ha arra kerülne a sor.


Érzelmi alapon azonnal megvenném a csikót is, de nem tudom mennyire lenne meggondolatlan lépés. Ezért olvasnám el szívesen olyanok véleményét akik ezt külsős szemmel látják. :)


2017. máj. 8. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a csikó?
2017. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 éves a csikó
2017. máj. 8. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg. Még nagyon fiatal. Évekig nem tudsz rajta lovagolni még. Addig nem kevés anyagi és időbeli terhet

jelent. Lehet, hogy a belovaglás se fog menni, arra is költeni kell. Majd ha nyugdíjas lesz a lovad, akkor nézel mellé másikat, ami azonnal bevethető.

2017. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Plusz a belovaglás után is egy olyan lovas van, amelyik még nagyban rád támaszkodik, hiszen a tudása, tapasztalatai még nincsenek úgy meg. A benned lévő kérdések miatt én úgy gondolom, hogy neked most még biztos, hogy nincs szükséged egy csikóra, de ezzel nincs is semmi baj. Erre meg kell érni, és igazából nem mindenkinek való.

Ha mindenképp két lovat szeretnél, hogy a társasága meglegyen a lovadnak, akkor vegyél egy fiatalabb, de már belovagolt heréltet mellé esetleg.

2017. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, igazatok van.

Csak másik lovat nem szeretnék, a csikót is maximum ezért, mert a lovam csikója. Nehéz döntés egyébként eléggé. :D

2017. máj. 8. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szeretnéd, akkor vedd meg a csikót, de ne te próbálkozz a belovaglásával, hanem keress egy belovaglót hozzá. Esetleg a csikó nevelésébe is vonj be tapasztaltabb lótartót, lábait felvenni, kikötéshez hozzászoktatni, hogy lehessen vezetni anélkül hogy lecsapjon hátulról, meg ilyesmikhez.

Így később egy nagyon kedves társaddá válhat. Tény hogy így macerásabb költségesebb, mintha vennél egy kész lovat. Ezt viszont már mérlegeld te! Ha ezt a csikót szeretnéd akkor mindegy mennyire macerás és mennyibe kerül, úgyis őt akarod.

Ha viszont spórolásból maszekolni kezdesz és rosszul sül el a próbálkozásod, nagyon megkeseríti egy trükkösebb csikó a lovaglásaidat. Ezért mondom a belovaglót, erre ne sajnálj se pénzt se energiát. A hozzáértést meghálálja majd a csikó. Annyi hülyeségre költünk pénzt, a jó lovakra nem szabad sajnálni! :)

2017. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a segítséget, ha megveszem mindenképpen segítséget kérek ha nem boldogulok, első a ló érdeke. :)
2017. máj. 10. 21:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekelne a sztorim, akkor megvettem a csikót, és egy szakértő ismerősömre bíztam a felnevelését. :) happy end lett mindenkinek
2017. szept. 3. 23:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper :) örülök, hogy jól sült el a dolog: )
2017. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!