Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek vágtázni! Mit tegyek?...

Félek vágtázni! Mit tegyek? Szeretnék de. Nem megy! Félek hogy leesek.

Figyelt kérdés
Az van hogy járok lovagolni hetente 2 3 alkalommal de mégis a vágta nem megy.félek már eleve hátra dőlni is.valószinűleg az emlékek miatt.mert régen amikor kezdő voltam 1 éve akkor mahdnem leestem vágtázásnál.nagyon megutáltam,többet nem is akartam kipróbálni.annyira szeretnék félelem nélkül lovagolni.légyszives segítsetek.valamit amit fejben tudok eldönteni.

2017. máj. 12. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először valami lassabb lovon vágtázz nyeregbe, ha az megnyugtat futószáron. Közben nyugodtan kapaszkodhatsz a ló sörényébe. Nekem ezek váltak be (;
2017. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát úgy csináltam elinte de mostmár osztályba lovaglok nem az a könnyű vágta a lassú hanem a gyorsabb én attól félek hogy gyorsan megy elvesztem az egyensúlyom .
2017. máj. 12. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg félsz, egyáltalán nem kéne osztályban lovagolnod, hanem addig kéne egyéni edzéseken gyakorolni, amíg annyiszor nem csinálod, hogy végül már nem okoz félelmet benned.

Amúgy nem a sebességről esel le, de tény, hogy attól, hogy osztályban lovagoltok, a lónak nem szabad rohannia - csakhogy a megfelelő kontrollálás nem elvárható, amíg félsz rajta. Ördögi kör, próbálj beszélni az oktatóddal.

2017. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron voltizshevederrel, majd nyeregben kéne addig gyakorolni a vágtát, míg nem ülsz biztosan elengedett kézzel. Mert amíg nem ülsz atombiztosan nem fog kialakulni a biztonságérzeted. Addig nem kéne szabadon erőltetni a vágtát. Edződdel/oktatóddal nem beszélsz ilyenekről?
2017. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mondd az oktatódnak, hogy szeretnél biztosabban megtanulni ülni vágtában. Futószáron, külső kezeddel az első, belső kezeddel a hátsó nyeregkápát fogd. Ez tényleg segít.

Amúgy pedig hogyha ez vígasztal, gondolj bele, hogy még mindig jobb akaratodtól függően vágtázni vagy nem vágtázni, mint ha levinne egy ló, köves betonon, full rotyóban, lejtőn ráadásul versenyen (leesés után) :D (Lásd mai napomat)

2017. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj mert a ló megérzi a félemet.....Ezért legyél jó kedvű...esetleg énekelj...nekem azaz első vagtámnál bevalt...És akkor már is a lónak is jobb kedve lesz ...és akkor minden rendben lesz..😉😉
2017. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!az oktatóm is tanácsolta hogy menjek és mentem! Jó kedvűen mentem!nem is féltem és nagyon jó volt!futószáron kitárt kézen vágtáztam!imáádom!😍😍😌😽😆😃❤👍💕💖💗💝💞
2017. máj. 19. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!