Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a lovam szalmaha...

Mit csináljak a lovam szalmahasával?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves csikóm, heti 4x lovagolom, ebből kettő ugró és kettő síkmunka. Sajnos nem tudom megoldani, hogy többet menjek hozzá, de nagyon nagy szalma hasa van. Mit tudnék ezzel kezdeni? Napi 3x 2 fándli árpát kap, plusz széna plusz táp. Tudom, hogy a szalma has nem baj, csak esztétikai hiba, de nem tudom mit csináljak vele, hogy ne nézzen ki vemhesnek :(.

2017. jún. 6. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobb lenne képet látni, de a kajamennyiségből ítélve nem szalmahasa van, hanem kövér. Forgácsra vele, és csökkenteni kell a takarmány mennyiségét. Esetleg keresni olyan tápot, amiben kevesebb fehérje van... Ha van "soványabb" karám, abban legyen, ameddig lehet.
2017. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát a karámban nincsen fű, csak egy kis szénát kapnak oda minden nap. Mennyire csökkentsem a kaja mennyiségét? A tápot csak kétnaponta kapja, amikor én kint vagyok.
2017. jún. 6. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
3x2 fándli árpa az sok. Mi zabbal etetünk, 1,5 fángli roppantott zab reggel és este, egy marék táppal, neked is elég lenne ennyi melóhoz. Ha maradsz az árpánál, akkor 1 fángli is elég etetésenként.
2017. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Plusz kapjon féreghajtót, lehetőleg több komponensűt, ugyanis hordóhasat férgesség is okozhat.
2017. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3x2 fándli árpa az nagyon sok! Főleg hogy még kap tápot is! Az én lovam nyaranta csak azt kapja amit lelegel, télen meg széna+2x1,5 fándli kukoricadara vagy zab, és így is el van hízva. Úgyhogy szerintem ezt csökkenteni kellene 2x1,5-re!
2017. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen van féreghajtva :) de csökkenteni fogom az árpát, köszönöm!
2017. jún. 7. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
A jó öreg futószár megoldja :D
2017. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a kaját kell csökkenteni, hanem a mozgatás minőségét javítani. Nyugodtan kaphat adlib szénát és árpát is, viszont helyesen kellene lovagolni, hogy a törzsizmait, a hátizmait, a hasizmait használja, illetve futószáron, kézen dolgozni vele, amíg azok meg nem erősödnek annyira, hogy károsodás nélkül tudjon nyereg alatt dolgozni.
2017. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És milyen munkával/feladatokkal tudom ezeket erősíteni?
2017. jún. 12. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!