Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha elvisz a ló?

Mit csináljak, ha elvisz a ló?

Figyelt kérdés
Egy kis városban élek , ahol egy lovarda van és az oktató nem a legjobb(fél óra alatt annyit mond , hogy az már idegesítő, 10. órám lesz és még csak most kezdtünk ügetni.Egyszer mesélte , hogy kint voltak és őt meg egy 12 éves kislányt elvitt a ló) És pl.ha velem elkezdene vágtati, mut kellene csinálnom?

#vágta #ló #tapasztalatlan oktató
2017. jún. 10. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

A legfontosabb,hogy maradj hátul a testsúlyoddal, előre semmiképpen se dőlj.

A csizmád ne lötyögjön hátra, inkább próbáld meg a heveder mellett tartani.

A szárat ne egyfolytában, hanem szépen fokozatosan engedd-húzd, valamint sisegj neki, és meg fog állni.

2017. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha olyan a terep, közben vedd körre.


Persze, az igekötő pontos használata lényeges. Az elvisz általában sosem olyan kellemetlen, mint a bevisz vagy hazavisz. :)

2017. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Nos, az én Apacsom gyakran teszi ezt másokkal. Nálam az vált be, hogy nagyon szoros a köztünk lévő kötelék a lovammal, és pedig a ló hátán nem vagyok profi, mert magam tanultam , de földről értem minden testükkel adott szavukat. Nálad nehezebb a szitu, mert lovardai paci, de próbáld meg kiépíteni a bizalmat vele :) Apacs, miután elvitt kb húsz méterre, a leggyengébb segítségemre azonnal megállt... próbáld ki, legalább annyit megér :) ;)
2017. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbálj meg kikonnyiteni, nyomd le a sarkad, ülj jo melyen a nyeregbe, sss-z neki, közben nem mint valami idiota beletepsz a szájába, hanem finoman enged-húz a szar, ha nagy a kaosz es korozes se jott ossze akkor jobbra balra picit egyik masik száraz felváltva piszkald meg, mintha jatszanal a zablaval. Es arra figyeljel ne versenyezzen a 2 lo egymással mert sose fognak megsllni, csak ha elfaradtak.
2017. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!