Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne megvenni egy 16 éves lovat?

Figyelt kérdés
Ketten lovagolnánk rajta rendszeresen, versenyekre nem járnánk vele, csak hobbi célra. Pályán és terepen is használnánk. Mivel a paci régen díjugrató versenyekre járt, nem tudom így korábban lesznek-e bajok a lábával. Nagy dilemmánk, hogy mi van, ha már csak pár évig tudjuk használni, mert utána a múltja miatt már nem lesz rá alkalmas. És ugye mi hosszú távra szeretnénk lovat venni. Viszont a hirdetés alapján én egyből beleszerettem, teljesen olyan mint álmaim lova (gyönyörű, a viselkedésével sincsenek gondok, és persze egészséges) de mégis racionálisan szeretnék dönteni a kérdésben :)

2017. jún. 11. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
érdemes mert egy öreg ló tapasztalt nem ijedős stb és még sokáig veletek lesz egy ló 30 évig is elé továb is én egy 14 éves lovon lovagoltam ügetett kicsit lustább volt de nem ugrált mint egy tapasztalatlan 4-5-6 éves
2017. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

A 16 év feletti lovakat még ugyan nem tekinthetjük idősnek, egészségükre és takarmányozásukra azonban már egy kicsit jobban oda kell figyelni:


nagyobb energiabevitelre van szükségük, hogy tartsák a súlyukat

több kalciumra az erős csontokért

több fehérjére, hogy ne veszítsenek izomtömegükből

2017. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell nézni az eredményeit, ha csak 110-120 cm-en ment, nem valószínű, hogy komoly terhelés érte. Állatorvosra ne sajnáld a pénzt, nézze meg kívül-belül alaposan, akár vértesztet is csináljon a sántaságpróba, röntgen, etc mellé. Ha kíméletes, ésszerű, lóbarát életmódot tudtok neki nyújtani, 8-10 évig még lovagolható lesz. Maximum ha már nem futkosós, akkor veszel egy másikat, aki rohangál, vele meg hatalmasakat sétáltok terepen.
2017. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy szerencsés alkat, belenyúlhatsz egy 6 évesbe is, ami két-három éven belül asztmás lesz, csak úgy. (Ez csak egy példa)

Az nem feltétlen baj ha versenyzett, jobb mint egy "hétvégi lovas" alól venni lovat, ami csak egyszer megy egy héten, de akkor 5 órás terepet. Ez jobban tönkreteszi a lábait, mint a rendszeres edzés versenyekre.

Szóval igen, érdemes legalább megnézni, kipróbálni a 16 évest.

2017. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!