Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki akinek már van ugró...

Valaki akinek már van ugró rajtengedélye elmesélné hogtyan zajlott maga a vizsga?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekelne. Pl mi hány órakkor volt, mire kell figyelni nagyon,stb.
2017. jún. 13. 14:25
 1/6 A kérdező kommentje:

érdekelne, hogy mik azok a hibák amik még bukást okoznak az esésen kívül?

Illetve nektek hány akadályból állt a pálya? Hogyan tudtátok megjegyezni?

2017. jún. 13. 14:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy mi hány órakor van - például attól is függ, hányan vannak, 20an vagy 40en. Először nálunk volt egy kis "szemle", verseny ruhában felállt mindenki és végig néztek rajtunk (például aki nem gombolta be a zakóját azt megszidták); de ez valószínűleg csak a mi vizsgáztatónk mániája volt (imádja, ha bele lehet valamibe kötni, ismertem korábbról).

Ezután következik a szóbeli vizsga. Nálunk úgy volt, hogy rengeteg cetli ki volt rakva, 3-mat kellett húzni, 3 kérdés. Nekem ezek voltak: mit csinál a ló, ha szomjas (hogyan tudatja veled, elég fura kérdés volt), mit jelezhet a csengő, hány méter egy ügetőlépés stb. Előttem valakitől olyat kérdeztek, hogy az akadály melyik oldalán milyen színű zászló van, nem tudta, de így is átengedték. Itt nem hiszem hogy nagyon buktatnának, az alap dolgokat tudd. Azt is kérdezték, hogy stílus versenyen hogy megy a pontozás! Erre nálunk senki sem készült. (Tehát milyen hiba az mennyi pont levonást jelent - meg tudod nézni a szabályzatban, de edződ is tudja).

Ezután az előlovaglás következett. Lóháton fel kellett sorakozni, végig nézték a felszerelést (jól pucolj le mindent!) és hogy jól van-e felszerelve. Nálunk 4-en voltunk négyszögben, és a bíró adott utasításokat, hogy például az 5-ös számú lovas után körben válts. Itt nézik azt, hogy mennyire tudod irányítani a lovadat, a jármódokat, tudsz-e tanügetni, milyen az ülésed, ilyesmik. Tehát nincsenek olyan feladatok hogy például combra való engedés. Amikor szurkolóként voltam, sajnos egy kislányt meghúztak, mert elszaladt vele a ló és nem tudta felvenni. Azóta olyan előlovaglás is volt, hogy x-en bent voltak, és saját magukat kellett melegíteniük. (Szerintem ez mondjuk nem méri fel, hogy valaki mennyire tud lovagolni - simán kihagyhatja az olyan feladatokat, amik alap dolgok de nem tudja megcsinálni).

Ha ennek is vége, akkor következik az ugró pálya. Mostanában már sokszor edzőtábort tartanak a vizsga előtt, és akkor leugorják a pályát. Igazából úgy néz ki, mint versenyen - melegítenek sorban az emberek, és sorban leugorják a pályát. Nem emlékszem, talán 8-10 akadály volt egy kettes ugrással, nagyon egyszerű vonalvezetéssel. Nézik itt is a befolyást, mennyire tudod relatíve jó távolságra lovagolni, milyen ülésben ülsz a lovon és az ugrás felett, stb. Igazából nem annyira a hibapontra mennek (talán időt nem is mérik), hanem magára az összhatásra. Például volt, akinek egy csomót ütött a lova de átengedték, mert amúgy jól lovagolt. Volt akinek megállt, de azon kívül a többi jó volt, azt is átengedték. Volt viszont akin látszott, hogy elég instabil, az lehet hogy hibátlant ment, de nem engedték át. Nagyon figyelj az ülésedre, és hogy hogyan vezeted a lovadat. Nem kell izgulnod (persze ha te mész vizsgázni), általában max 1-2 embert húznak csak meg. Sokszor átengednek olyanokat, akik határeset, csak megmondják nekik, hogy egy ideig még ne versenyezzenek. Tehát az bukik meg általában, akin látszik, hogy nem lovagol elég biztonságosan. Ha végeztél a pályával, akkor bemondják, hogy sikerült-e.

Ha ez is megvolt, akkor még meg kell várni, hogy megkapd a papírokat.

Nálunk elég sok időt elvett a vizsga, úgyhogy készüljetek egy majdnem egész napos programra.

Én elég könnyen meg tudtam jegyezni a pályát, de mi rengeteg pályát mentünk otthon előtte. Nem kell izgulnod emiatt sem - nagyon könnyen meg lehet tanulni. Általában logikus is, mi után mi következik.

Sok sikert!

2017. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyit tennek meg az elozohoz hozza hogy valoszinuleg en akkor kesobb voltam mert nekunk mondtak hogy most vezettek be de nekunk volt combra valo engedes meg eleje koruli fordulat is.
2017. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!:)

Igazából nagyon izgulok, mert elég ideges típus a lovam és néha ráront az ugrásra, tehát nem jön ki jól..

Még annyit megírnátok, hogy mikor és hol vizsgáztatok?

2017. jún. 13. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami még biztos bukást okoz:

- amikor megnézik, hogy ura vagy-e a lovadnak, tudnod kell akár kengyel nélkül is vágtázni, úgy, hogy a lovad ne az előző ló hátsójában legyen, ne ess le, stb.

- Ha leesel

- Ha elhagyod a pályát

- Ha rossz akadályt ugrasz meg (ez talán csak másodiknál kizárás)

- Folyamatos ellenszegülés esetén

- Többszöri ellenszegülés esetén (ez is másodiknál, úgy emlékszem)

- Ha tiltott szerszám van a lovon, azt le kell cserélni (pl nem megengedett zabla típus, vagy egy western nyereg elég kínos...), ha nem tudod, kizárás.


Igazából mind olyan dolog, ami simán kivédhető. Végső soron kár izgulnod, itt nincs se helyezés, se érem, semmi. Az a kérdés, hogy tudsz-e versenyeken is vállalható szinten közlekedni a lovaddal. Úgy gondolj rá, hogy bemutatod a barátaidnak, hogy mit tudsz, és ne úgy, hogy most egy nagy hatalmasság jól megaszondja', hogy jó vagy nem jó.

2017. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, 2013 Győr-Moson-Sopron megye :) Nem kel izgulnod! De komolyan, nagyon ritkán bukik meg valaki. Nem kell görcsölni, megérzi a lovad. Menni fog :) Mikor mész majd? Sok sikert!
2017. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!